lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Atgimsta Operos ir baleto teatro fontanas – atidarymas liepos 4-ąją

Rytoj, liepos 4 d., 21.00 val. vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami į iškilmingą, po metus trukusių rekonstrukcijos darbų, atnaujinto fontano prie Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro atidarymą!

3104f10609994116c0922682e8c4fdf608729c03Fontano atidarymo vakaro metu bus galima grožėtis teatro prieigose didžiuliame kino ekrane rodomu, Austrijos klasikinės muzikos ir scenos meno festivalyje „Salzburger Festspiele“ darytu, Richardo Strausso operos „Salomėja“ su geriausia 2018-ųjų operos soliste Asmik Grigorian įrašu.

Taip pat susirinkusieji galės mėgautis nemokamais ledais ir kitais desertais.

Po daugelio metų rekonstruotas ir atgijęs Operos ir baleto teatro fontanas ir teatro prieigos – tai nauja erdvė miestiečiams, kurioje visi galės mėgautis svajingomis vasaros akimirkomis ir atnaujinto teatro fontano purslų gaiva.

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) pastatą 1974-aisiais  suprojektavo viena ryškiausių 1930-ųjų kartos architektė Elena Nijolė Bučiūtė. Vos 30-ies sulaukusi kūrėja pateikė funkcionalizmo stiliaus teatro su jo prieigomis variantą. Tuo metu tai buvo ypač modernus statinys. Grindinio, fontano dangai, suoliukams, laiptams, teatro eksterjerui naudotas prabangus rausvasis granitas, atgabentas iš Ukrainos. Operos fontanas išsiskyrė savo modernumu, jo vandens čiurkšlės, kaip tuomet buvo įprasta kituose projektuose, nebuvo aukštos. Miesto landšafte siekta sukurti architektūrinius krioklius, teikiančius upės tėkmės efektą, kad miesto centre, teatro prieigose, galima būtų pasijusti tarsi gamtoje.

 

FOTO/VIDEO GALERIJA