lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Buvusiame Vilniaus taksi parke – Nacionalinės koncertų salės architektūrinių idėjų paroda

tauro_kalnas_s_ziuros_nuotrKokia architektūrinė idėja taps naujuoju Vilniaus simboliu ir kultūros židiniu?

Išvysti net 248 architektūrines idėjas būsimos Nacionalinės koncertų salės Vilniuje ant Tauro kalno – rugsėjo 20–spalio 13 d. kvies Nacionalinės koncertų salės architektūrinių idėjų paroda, kuri vyks buvusiame Vilniaus taksi parko pastate – „T Parke“ (Palėsos g. 1, Vilnius).

Parodą apžiūrėti galima bus pirmadieniais-penktadieniais 12-20 val., savaitgaliais 10-17 val.

Tarptautiniame Nacionalinės koncertų salės architektūrinių idėjų konkurse varžėsi rekordinis skaičius architektų iš Lietuvos, JAV, Japonijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Naujosios Zelandijos, Suomijos, Kinijos, Brazilijos ir kt. Tai pirmas toks konkursas Baltijos šalių regione organizuojamas drauge su Tarptautine architektų sąjunga.

Būsimame koncertų salės pastate bus iki 1,7 tūkst. vietų didžioji ir 500 vietų mažoji salės, erdvės barams, erdvus vestibiulis su vaizdu į įspūdingą miesto panoramą ir patalpos įvairiai kitai kultūrinei veiklai.

Konkurso nugalėtojas bus paskelbtas rudenį. Pasibaigus idėjų pristatymo visuomenei etapui, bus pradėtas rengti Koncertų salės techninis projektas ir skelbiamas rangos darbų konkursas.

Ant Tauro kalno stūksantis, prieš 56 metus statytas, buvusių Profsąjungų rūmų pastatas bus nugriautas, o viduje esantys vertingi vitražai išsaugoti ir perduoti Nacionaliniam dailės muziejui. Vilniaus savivaldybė sutvarkys Koncertų salės prieigas, taip pat greta esančią Liuteronų sodų teritoriją – Vilniaus evangelikų senųjų kapinių kompleksą.

Planuojama, kad naujojo pastato statybos prasidės 2021 metais, o 2023 metais, švenčiant 700-ąjį Vilniaus gimtadienį, nuo Taurakalnio į miestą žvelgs nauja ir moderni Nacionalinė koncertų salė.

Architektūros konkursas vyksta bendradarbiaujant su Tarptautine architektų sąjunga, Lietuvos architektų sąjunga ir Lietuvos kultūros ministerija.

Daugiau informacijos apie parodą feisbuke: https://www.facebook.com/events/380877935928693/

FOTO/VIDEO GALERIJA