lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Folkloro ansamblis „Jorė“

phoca_thumb_l_jore-ansamblisVilniaus kultūros centro folkloro ansamblis „Jorė“ buvo įkurtas 1988 m.

Kolektyve puoselėjamos senosios kultūros idėjos bei tradicijos. Nuo 1991-ųjų metų „Jorė“ atgimė iš naujo. Jos gretas papildė nauji nariai, kurių dauguma ir šiandien aktyviai dalyvauja ansamblio veikloje.
Kolektyvas yra paruošęs visas apeiginių dainų ir ratelių programas (Advento, Užgavėnių, pavasario, vasaros ciklų). Įspūdingiausios ir kas kartą atnaujinamos – Vėlinėms ir Motinos dienai. Repertuare – daugybė šokių ir žaidimų iš visų Lietuvos regionų. Taip pat saugoma pučiamųjų instrumentų: lamzdelių, sekminių ragelių, ožragių, ragų, daudyčių, dūdmaišių, birbynių ir t.t. kolekcija. Tradicinėje kapeloje skamba smuikai, basetlė, cimbolai, įvairių rūšių armonikos. Kolektyvo repertuare taip pat rado vietą romansai. Romansų programos – nuolat atnaujinamos.

Ansamblis aktyviai koncertuoja Lietuvoje. Kiekvienais metais „Jorė“ dalyvauja tradiciniame festivalyje „Skamba skamba kankliai“, „Baltica“, dainų šventėse bei kituose Lietuvoje vykstančiuose tarptautiniuose festivaliuose bei Vilniaus miesto renginiuose.

Kasmet kolektyvas koncertuoja nuo 20 iki 30 ir daugiau kartų, aktyviai dalyvauja ir televizijos laidose („Geras ūpas“, „Krašto garbė“).
„Jorės“ veikla plėtojama ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, kadangi ansambliui teko dalyvauti ne viename tarptautiniame folkloro festivalyje Ispanijoje, Portugalijoje, Italijoje, Minske, Vokietijoje, Suomijoje, Olandijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje bei kitose šalyse.

Žymiausi „Jorės“ kūrybinės veiklos pasiekimai:
2007 m. – ansamblis gavo „Aukso paukštės“ apdovanojimą „geriausias Lietuvos miesto folkloro ansamblis“;
2009 m. – dalyvavo tarptautiniame folkloro konkurse Šiauliuose, kuriame užėmė pirmą vietą tradicinio dainavimo grupėje ir trečią vietą tradicinio šokio kategorijoje;
2011 m. – folkloro ansamblis „Jorė“ apdovanotas didžiuoju prizu tarptautiniame festivalyje – konkurse „Paribio dainos“, Baltarusijoje;
ir kt.