lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Jau rytoj, gruodžio 1-ąją, šeštadienį nušvis pagrindinė Lietuvos Kalėdų eglė, kuri paskelbs šios žiemos švenčių ir „Kalėdos sostinėje 2018“ renginių pradžią.

19.00 val. Vilniaus Katedros aikštėje prasidės įstabus reginys, kuris atneš į sostinę šventinį džiugesį. Greta įspūdingos Kalėdų eglės scenoje gerą nuotaiką vilniečiams ir miesto svečiams dovanos būrys žinomiausių Lietuvos atlikėjų:  grupė SEL, Mantas Jankavičius, muzikos talentų konkursų „X Faktorius“ ir talentų realybės šou „Lietuvos talentai“ dalyviai, Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinis ansamblis COLOR JAZZ, vaikų ir jaunimo grupė DŽIMBA.

Kalėdų miestelis Katedros aikštėje

Gruodžio 1-ąją nuo 12.00 val. Katedros aikštėje vėl prakvips meduoliais ir cinamonu – pirmuosius šių metų lankytojus pasitiks šventine nuotaika spinduliuojantis Kalėdų miestelis Katedros aikštėje.

Ratu apsiviję gražuolę sostinės Kalėdų eglutę čia jaukiai įsikūrė penkios dešimtys šventiškai dekoruotų namelių. Šioje išskirtine atmosfera trykštančioje Vilniaus erdvėje šiais metais suksis galva nuo gausybės rinktinių gėrybių – įvairiausių skonių skanėstų, saldėsių, šiltų gėrimų, išskirtinių dovanų ir suvenyrų. Pasivaikščioti, pasmaguriauti, įsigyti dovanų ir tiesiog mėgautis buvimu kartu per gražiausias metų šventes Kalėdų miestelis Katedros aikštėje kvies iki 2019 m. sausio 7 d.

Kalėdų eglutės įžiebimo šventė Rotušės aikštėje

Gruodžio 1 dieną, 17.00 val. vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami įžiebti Eglutę Vilniaus senamiesčio širdyje – Rotušės aikštėje.

Susirinkusiems į šventę smagius muzikinius pasirodymus dovanos Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinis ansamblis „Color Jazz“ bei ekstravagantiška atlikėja Aldegunda. Šventinį renginį ves Giedrius Masalskis. Taip pat išgirsime, jau gražia šio renginio tradicija tapusius, įvairių Tarptautinėje Kalėdų labdaros mugėje dalyvaujančių ambasadų atstovų sveikinimus jų gimtosiomis kalbomis.

Šiais metais Kalėdų eglutė Rotušės aikštėje užburs savo elegancija ir spindesiu. Drauge su švytinčiu ir įvairių gėrybių kupinu Kalėdų miesteliu prašmatni Kalėdų eglutė Rotušės aikštėje vilniečius ir sostinės svečius vilios į šią magišką šventinę Vilniaus erdvę iki sausio 7 d.

Kalėdų miestelis Rotušės aikštėje gruodžio 1 d. veiks nuo 17.00 val. iki 22.00 val.

Kalėdinis traukinukas

Jau rytoj į gatves išriedės linksmasis Kalėdų traukinukas – tradicinė ilgametė pramoga švenčių laukiantiems sostinės gyventojams ir svečiams. Šią pramogą miestui dovanoja DELFI su partneriais – Vilniaus miesto savivaldybe ir prekybos tinklu „Maxima“.

Traukinuko maršrutas šiais metais apima visas šventiškiausias sostinės vietas – jis aplankys pagrindinę miesto Kalėdų eglę, kalėdinių gardumynų ir dovanų miestelį Katedros aikštėje, Rotušės aikštę, apvažiuos Lukiškių aikštę.

Savo kelionę traukinukas pradės nuo Šventaragio ir Didžiosios gatvių, apsisukęs ties Rotušės aikšte, Gedimino prospektu privažiuos Lukiškių aikštę, kurią apvažiavęs sugrįš į pirminę stotelę.

Traukinukas išvyks iš specialios kalėdinės stotelės, esančios prie Odminių skvero, greta Katedros aikštės. Joje šiemet laukia naujovė: stotelėje įmontuotame interaktyviame ekrane bus galima stebėti, kuriame tiksliai taške realiu laiku yra traukinukas. Čia pat bus matomas ir traukinuko išvykimo tvarkaraštis.

Taip pat įlipti į traukinuką ir iš jo išlipti bus galima tarpinėse Rotušės ir Lukiškių aikštės stotelėse.

Kelionė 56 vietų traukinuku kainuos 2 eurus. Vaikai iki 7 metų, kurie sėdi ant tėvų kelių, traukinuku važiuoja nemokamai.
Pirmadieniais-ketvirtadieniais Kalėdų traukinukas lauks keleivių 12–21 val., penktadieniais-sekmadieniais – 11–22 val. Tikslų šių metų grafiką ir maršrutą galima rasti čia http://apps.delfi.lt/traukinukas/.

Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė Vilniaus rotušėje

Rotušėje nuo 12.00 val. visą pusdienį šurmuliuos ir gerumu dalinsis 16-oji Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė, kurioje skirtingų šalių ambasadų Lietuvoje atstovai pristatys savo šalių Kalėdų tradicijas, savo rankomis gamintus šventinius suvenyrus. Šiais metais mugėje išvysime beveik penkias dešimtis spalvingų įvairių valstybių, bendruomenių bei 3-jų tarptautinių Vilniaus mokyklų atstovų stendus. Rotušėje netruks pramogų, o mažuosius, kaip ir praėjusiais metais, vėl džiugins pats Kalėdų senelis iš Laplandijos su savo palyda. Vilniaus rotušėje esančioje scenoje savo pasirodymus dovanos Vilniaus Vaikų ir jaunimo centro Dainų ir šokių liaudies ansamblio „Ugnelė“, romų styginių kvarteto, Azerbaidžano atlikėjai ir kt., taip pat išgirsime kinų tradicines melodijas. Lauke esančioje scenoje išvysime Thai Chi meistrų iš Kinijos bei Japonijos atlikėjų pasirodymus, išgirsime modernios jaunimo grupės atliekamas džiazo ir bliuzo melodijas.

Rotušės aikštėje taip pat vyks gražia tradicija tapusi Tarptautinė kalėdinio maisto mugė, kurioje šiltais gėrimais ir savo šalių patiekalais šiais metais vaišins Ukrainos, Čekijos, Vokietijos, Sakartvelo, Indijos, Japonijos, Azerbaidžano, Airijos, Kinijos, Rusijos atstovai ir Tarptautinės moterų asociacijos Vilniuje atstovės. Šiais metais Vilniaus rotušės aikštėje vėl bus kepamas lietuviškas šakotis, Sakartvelo atstovai vaišins savo garsiuoju iš riešutų ir vynuogių sulčių gaminamu skanėstu churchkhela – paragauti tikrai bus ką.

Nuo 2003 m. vykstančios Kalėdų labdaros mugės metu jau surinkta beveik 1 mln. Eurų. Šios mugės metu surinktos ir įvairių rėmėjų dovanotos lėšos, skiriamos įvairioms Lietuvos organizacijoms, kurios dirba vaikų, moterų ir ypač pagyvenusių žmonių labui, paremti.

Šiais metais labdaros mugės organizaciniam komitetui pirmininkauja Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos narė, Suomijos ambasadoriaus žmona Ebba Michelsson, mugę globoja ponia Silvija Skvernelė, mugės garbės ambasadorė ponia Birutė Vizgirdienė.

Kviečiame dalyvauti ir pasitikti šventes sostinėje kartu!

 

FOTO/VIDEO GALERIJA