+370 5 261 95 57 info @vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, VilniusI–IV 08.00–17.00 val. V 08.00–15.45 val.

Kovo 11-ąją sostinė kviečia į nemokamas ekskursijas po paslapčių kupiną senąjį Vilnių

Kovo 11-ąją iškilmingai švenčiant Nepriklausomybės atkūrimo dieną, vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami Laisvę švęsti prasmingai – žygiuoti šventinėje eisenoje „Mūsų Laisvė“ Gedimino prospektu, asmeniškai pasveikinti Lietuvą, ištarti „Ačiū“ ir įsiamžinti Šimtmečio varpe bei dalyvauti vienoje iš Vilniaus gidų siūlomų ekskursijų po sostinės senamiestį.

Kovo 11-ąją 13.00 val. vilniečiai ir miesto svečiai laukiami Vilniaus Katedros aikštėje, kur juos pasitiks entuziastingas būrys Vilniaus gidų, kurie vilniečius ir miesto svečius sveikindami su Nepriklausomybės diena, kvies Laisvę švęsti įdomiai ir prasmigai – dovanos jiems po nemokamą ekskursiją. Profesionalūs gidai pakvies pasidairyti po paslapčių kupiną Vilniaus senamiestį ir pasidalins nepaprastomis senojo Vilniaus istorijomis: „Senamiesčio kiemeliai“, „Karališkas Vilnius“, „Vilniaus meilės istorijos“, „Vilniaus getas“ (Stiklių kvartalas), „Moterys, turėjusios įtakos valstybingumui“, „Pažinkime Vilniaus senamiestį”, „Fasadai ir kiemai. XX a. pradžios architektūros istorija“, „Klasikinis Vilnius“, „Vilnius chemiko akimis“, „Žymių istorinių asmenybių, susijusių su Vilniumi ir Lietuva, meilės istorijos“, „Paslaptingasis Vilnius“, „Patriotiškas Vilnius“, „Lietuvos kariuomenė Vilniaus mūruose“ ir kitos.

Užsiregistruoti į pasirinktą ekskursiją kviečiame iš anksto čia: https://www.eventbrite.com/e/kovo-11-osios-ekskursijos-vilniaus-senamiestyje-tickets-43880944085

Taip pat kovo 11-ąją Katedros aikštėje vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami pasinaudoti paskutine unikalia galimybe – asmeniškai pasveikinti Lietuvą ir prisidėti prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos inicijuotos Valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo akcijos AČIŪ ir įsiamžinti Šimtmečio varpe. Tereikia užeiti į šalia varpinės bokšto esančią specialiai įrengtą fotokabiną, nusifotografuoti ir palikti savo palinkėjimą arba padėką Lietuvai, pasidžiaugti ir pasakyti „Ačiū“ visiems, kurie savo darbais prisidėjo prie Lietuvos ir kiekvieno iš mūsų kelio į sėkmę, arba padėkoti brangiam asmeniui ir tokiu būdu tapti šimtmečio šventės herojais. Tokiu būdu Jūsų sveikinimas bus matomas Šimtmečio varpe ir taps šimtmečio šventės istorijos dalimi. Projekto pabaigoje visa sukaupta ir Šimtmečio varpo instaliacijoje parodyta informacija bus įrašyta į šiuolaikinę laikmeną ir kaip šių dienų tautos veidų archyvas ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį šventusių Lietuvos piliečių ir svečių dovana išliks ateities kartoms. Projektą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.