lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Kovo 6–8 d. sostinėje karaliaus Kaziuko mugė

Artimiausią savaitgalį iki Šv. Kazimiero dienos rengiama tradicinė Kaziuko mugė. Šiais metais sostinėje ji šurmuliuos kovo 6—8 dienomis.

Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.

Kasmet Kaziuko mugė Vilniuje vyksta pačioje miesto širdyje – šimtai amatininkų prekystalių nusitiesia visu Gedimino prospektu, taip pat Šventaragio, T. Vrublevskio, B. Radvilaitės, Maironio, Vokiečių ir Pilies gatvėmis.

Kaziuko mugė sostinėje – tai pavasario atidarymas ir didžiausia rankų darbo gaminių kūrėjų iš visos šalies mugė Vilniuje, pritraukianti tūkstančius lankytojų ir turinti ypatingą dvasią, kur itin svarbūs – tradicija ir autentiškumas. Tai yra ne tik didžiausias, bet ir bene 400 metų istoriją turintis, seniausias tokio pobūdžio renginys Vilniuje, kuriame galima pažinti Vilniaus krašto ir Lietuvos tradicijas. Čia vienoje vietoje galite rasti visko, tikrąja šio žodžio prasme. Kaziuko prekeivių yra tiek daug ir tokių įvairių, kad mugėje galima rasti kiekvieno skonį atitinkančių gaminių: nuo širdžiai mielų smulkmenų iki tikrų meno kūrinių; nuo tradicinių įvairių Lietuvos regionų amatų iki šiuolaikinio dizaino pavyzdžių. Ši mugė neįsivaizduojama be tradicinių verbų – populiariausio mugės suvenyro, valgomų mugės suvenyrų, prekybos rankų darbo dirbinių ir meno kūrinių, teatralizuotų eitynių ir muzikos.

4-1024x683Karalaitį Kazimierą paskelbus šventuoju, XVII amžiaus pirmoje pusėje Vilniuje pradėta statyti Šv. Kazimiero jėzuitų bažnyčia – pirmoji barokinė šventykla mieste. O šventojo mirties dieną, kovo 4-ąją, imta minėti Šv. Kazimiero diena. Šia proga po mišių kasmet pradėta rengti didžiulė amatininkų ir ūkininkų mugė. Istorijos vėtoma ji keliavo po įvairias miesto vietas: Katedros aikštę, Lukiškes, netgi Kalvarijų turgų. Nepriklausomybės laikais mugė grįžo į Vilniaus centrą, išsiplėsdama į visas keturias jo puses – dabartinis Kaziukas nusidriekia daugybę kilometrų Senamiesčio gatvėmis, aikštėmis ir kiemais.

 

Daugiau informacijos: www.kaziukomuge.lt

FOTO/VIDEO GALERIJA