lten (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Lenkų folkloro ansamblis „Kapela Wileńska“

phoca_thumb_l_kapela_wilenska

Lenkų ansamblis „Kapela Wileńska“ – miesto folkloro ansamblis, įkurtas 1988 metais. Miesto folkloras Vilniuje nebuvo toks populiarus kaip Lvove ar Varšuvoje, tad ansamblio dalyviai repertuarą kūrė patys. Šiuo metu „Kapela Wileńska“ repertuarą sudaro žinomos ir mėgstamos tarpukario Vilniaus, Lvovo, Varšuvos, kitų Lenkijos miestų dainos. Vilniaus poetai Aleksander Sniežko ir Alicja Rybalko rašo žodžius naujiems kūriniams, o ansamblio narys Zbigniev Levicki komponuoja muziką. „Kapela Wileńska“ savo repertuare turi Vilniaus, Lvovo, Varšuvos, kalėdines, patriotines programas.

„Kapela Wileńska“ koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir įvairiuose Lenkijos miestuose, Baltarusijoje, Lvove, Maskvoje, Vienoje, Paryžiuje, Romoje.

2012 metais „Kapela Wileńska“ dalyvavo tarptautiniame folkloro festivalyje „Mrągowo 2012“.

2013 metais buvo daug jubiliejinių koncertų: Dotnuvoje; Širvintose; tarptautiniame miesto folkloro kapelų festivalyje „Piotrkow 2013“, kur tarp 31 kapelų ansamblis užėmė 1 vietą. Projektas Vilniuje su žinomais Europoje Afrikos artistais, muzikantais. Jubiliejinis koncertas-festivalis Vilniuje, Rotušės aikštėje, kur dalyvavo geriausios Lenkijos, Ukrainos, Lietuvos, miesto folkloro kapelos: „Kapela Warszawska“, „Zza winkla“, „Fakiry“, „Fidelis“, „Kapela Wileńska“.

2014 metais – „Kaziuki Poznań 2014“. 2016 metais – tarptautinis kultūros ir valgio festivalis „Fesiwal kultur i kresowego jadła“, kuriame buvo apie 17 tūkstančių žiūrovų bei respublikinėje kapelų šventėje „Šalia kelio vieškelėlio“ Grigiškėse ir daugybė kitų.

Ansamblis gavo pagrindinį apdovanojimą pirmame tarptautiniame kultūros festivalyje Mrongove (Lenkija), yra tarptautinių kultūros festivalių Glogove ir Miesto folkloro festivalio Torūnėje laureatas.

„Kapela Wileńska“ yra išleidusi dvi audiokasetes ir CD plokšteles: 2004 metais „TO WILNO“ ir 2008 metais „Na Zielonym Moście“. Lenkijos Respublikos prezidento įsakymu 2009 metais „Kapela Wileńska“ dalyviai už nuopelnus apdovanoti Auksiniais kryžiais, o Zbigniev Levicki – Karininko kryžiumi.