lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Liepos 6-ąją Vilnius švęs „Laisvės karalystėje“ Lukiškių aikštėje

Liepos 6-ąją Vilnius kviečia prisiminti didingą Lietuvos praeitį, jos ilgaamžę valstybingumo istoriją ir tradicijas – švęsti ne tik Valstybės, Lietuvos valstybingumo kūrėjo kunigaikščio Mindaugo karūnavimo, bet ir Tautiškos giesmės dieną. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami sostinės Lukiškių aikštėje kurti ir jausti visuotinę šventę – su šeima ir draugais aktyviai praleisti dieną pramogaujant ir piknikaujant, smagiai vakaroti stebint šventinę TV3 programą „Laisvės karalystė“ ir 21.00 val. vieningai giedoti „Tautišką giesmę“.

Nuo šių metų liepos 6-ąją minime ne tik 1253 m. įvykusią pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnaciją ir to meto Europos dalimi tapusios Lietuvos Valstybės sukūrimą, bet ir šįmet oficialiai įteisintą „Tautiškos giesmės“ dieną. Jau dešimtmetį visi pasaulio lietuviai Valstybės dieną susivienija giedodami „Tautišką giesmę“. 2009-aisiais, švenčiant Lietuvos vardo tūkstantmetį, į „Tūkstantmečio odisėją“ aplink pasaulį plaukusiems jachtos „Ambersail“ buriuotojams gimė idėja liepos 6-ąją lygiai 21.00 val. pasaulio lietuvius pakviesti vienu metu sugiedoti Lietuvos himną. Per dešimt metų unikali idėja tapo mūsų kartos ypatinga Valstybės dienos tradicija.

Atgimusi sostinės Lukiškių aikštė liepos 6-ąją virs „Laisvės karalyste“. Nuo 10.00 val. ryto vilniečių ir miesto svečių čia lauks daugybė smagių pramogų: žaismingos sporto klubo „My Fitness“ mankštos, akrobatinės jogos mokyklos „AcroYogaLt“ treniruotės, netradiciniai studijos „Vienaragis“ lauko žaidimai, Europos centro golfo klubo mini golfo takeliai, proto mankšta su „Giant Chess Lithuania“ lauko šachmatais milžinais, šaudymas su klubo „Lankinis“ specialiais lankais ir strėlėmis. Mažieji šventės dalyviai galės išbandyti jėgas pūsdami įspūdingo dydžio muilo burbulus ir visą dieną linksmintis spalvingose „Emovents“ batutų ir lauko žaidimų erdvėse, kur jiems iš aukštai šypsenas ir pokštus dalins aukštas ir linksmas žmogus-kojūkininkas – „Naujojo Vilniaus cirko: Antigravitacija“ įkūrėjas žonglierius Mantas Markevičius. Ypatingą praeities amžių kovinę baltų dvasią pajusti kvies šarvuoti ir ginkluoti gyvosios istorijos klubo „Leitgiris“ kariai bei smagiai nuteiks linksma, senosios muzikos ir šokio trupės „Festa Cortese“ atliekama, XVIII a. Europietiškų miestelėnų šokių programa.

Visą šventinį šeštadienį piknikauti miesto centre kvies net penkiolika restoranų ant ratų, kurie siūlys aibę gardžių patiekalų ir gėrimų kiekvieno skoniui.

Vakare, nuo 19.30 val. Lukiškių aikštėje vyks TV3 televizijos speciali šventinė programa „Laisvės karalystė“. Susirinkusiuosius Lukiškių aikštėje ir TV ekranų žiūrovus su kiekvienam lietuviui brangia švente sveikins Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Renginio vedėjai Mindaugas Stasiulis ir Justinas Jankevičius kalbins ypatingą svečią – istoriką Mindaugą Nefą, kuris atskleis ryškiausius ir įdomiausius Lietuvos istorijos ir karaliaus Mindaugo laikų faktus; linksmintis kvies muzikinio projekto „X Faktorius“ dalyvė Kristina Jurevičiūtė, „Šventinis Bankuchenas“, Liudas Mikalauskas ir Marijonas Mikutavičius.

21.00 val. vilniečiai ir sostinės svečiai Lukiškių aikštėje vieningai giedos Lietuvos himną. Jubiliejinį, dešimtąjį kartą „Tautišką giesmę“ Vilniuje giedoti kvies Liudas Mikalauskas ir Kristina Jurevičiūtė. Šventę tęs Marijono Mikutavičiaus pasirodymas.

Kviečiame kiekvieną ir visus drauge jausti ir kurti išskirtinę tautos šventę ir iš širdies giedoti „Tautišką giesmę“ – švęsti liepos 6-ąją, „Laisvės karalystę“.

PROGRAMA

10.00–21.30 val.  MAISTO RESTORANAI ANT RATŲ

Restoranai ant ratų kvies vilniečius ir miesto svečius pusryčiauti, pietauti ar vakarieniauti sostinės centre – susirinkusiems Lukiškių aikštėje siūlys platų šviežio ir gardaus maisto meniu:

 • The Rolling Waffles – olandiški vafliai, karšti ir gaivieji gėrimai;
 • Ryk Lys – krevetės, kalmarų žiedai, Fish&Chips, bulvytės;
 • Ice Dunes  – ledai iš natūralių produktų;
 • Holl and pankakes – olandiški blyneliai ir karšti gėrimai;
 • Pick me UP  – šviežiai spaustos sultys, glotnučiai ir panini sumuštiniai, augalinės kilmės patiekalai;
 • Džiaugsmų šalis – Tailandietiški ledai ir vaisiai šokolade;
 • Dešrainis24.lt – dešrainiai, gruzdintos bulvytės, mineralinis vanduo ir net 8 skonių natūralūs limonadai;
 • Barbeque burgers – mėsainiai, šonkauliukai, gaivieji gėrimai;
 • Meatbusters – mėsainiai, šonkauliukai, gruzdintos bulvytės, gaivieji gėrimai;
 • Ajomama – įvairiais įdarais įdarytos bulvės, prancūziškas Raclette sūris, gruzdintos bulvytės;
 • Rebel Ninja – žuvis su gruzdintomis bulvytėmis (Fish&Chips), gaivieji gėrimai;
 • Picerija Čilas – picos ir gaivieji gėrimai;
 • Kansas City-Bar-B-Que – mėsainiai, šonkauliukai, BBQ upėtakis su klevų sirupu, gaivieji gėrimai;
 • Fritz-Kola – gaivieji gėrimai;
 • KATASTROFA kai norisi valgyt – karšti mėsos ir žuvies griliaus patiekalai, makaronai su priedais.

 

10.00–19.30 val.  AKTYVIOS VEIKLOS

 • Mažieji šventės dalyviai nuo pat ryto kviečiami smagiai leisti laiką spalvingose BATUTŲ erdvėse:

o   Kakės Makės batutų parke;

o   45 m ilgio kliūčių ruože „Geltona-žalia-raudona“;

o   Batute „Švytuoklė“;

o   Batute „Eliminatorius“;

o   Batute „Žiedų valdovas“.

 • Smalsiausiems skirti LAUKO ŽAIDIMAI:

o   „Sumo“;

o   „Dėlionė“;

o   „Estafetė“.

 • ŽAIDIMŲ STUDIJA „VIENARAGIS“ šventės dalyviams siūlys išbandyti netradicinius lauko ir vidaus žaidimus, kurie į smagias pramogas suburs ir įtrauks tiek didelius, tiek mažus.
 • AKROJOGOS mokyklos atstovai visus norinčius kvies susipažinti ir išbandyti šią akrobatikos, jogos ir masažo elementų turinčią naują sporto šaką, kuri padeda kovoti su stresu, stiprina emocinį ryšį ir yra ypač naudinga nugaros skausmais besiskundžiantiems žmonėms.
 • EUROPOS CENTRO GOLFO KLUBAS šventės metu siūlys išbandyti ir susipažinti su vienu populiariausių pasaulyje žaidimų – golfu.
 • SPORTO KLUBO „MY FITNESS“ profesionalūs treneriai didelius ir mažus kvies atvykti smagiai pajudėti į grupines treniruotes po atviru dangumi.
 • Nestandartinio dydžio LAUKO ŠACHMATAI MILŽINAI kvies į proto mankštą – siūlys sužaisti vieno intelektualiausių strateginių žaidimų partiją.
 • Visi norintys šventės metu galės išbandyti mažųjų itin mėgiamą žaismingą interaktyvią veiklą – MILŽINIŠKŲ MUILO BURBULŲ LEIDIMĄ.
 • Pasijausti Robinu Hudu ar indėnų vadu kvies smagus ir užkrečiantis žaidimas LANKINIS, kuris žaidžiamas su specialiu lanku šaudant šiam žaidimui sukurtas specialias strėles.
 • Norinčius pajusti kovinę baltų dvasią, savo kailiu patirti ir persikelti į didingus praeities amžius GYVOSIOS ISTORIJOS KLUBAS „LEITGIRIS“ kvies susipažinti su karingųjų protėvių išvaizda, šarvų ir ginklų, kuriais kovėsi lietuviai, jotvingiai, kuršiai, aukštaičiai, žemaičiai, skalviai, sėliai ir kitos baltų gentys kopijomis bei karybos kultūra, papročiais ir kovomis.
 • Senovinę kultūrą ir šokius propaguojanti, autentiškomis ir originaliomis teatralizuotomis programomis garsėjanti SENOSIOS MUZIKOS IR ŠOKIO TRUPĖ „FESTA CORTESE“ parodys linksmą XVIII a. europietiškų miestelėnų šokių programą.
 • Šventėje taip pat sutiksime mažyčiais bateliais, dideliais žingsniais keliaujantį aukštą aukštą LINKSMĄ ŽMOGŲ–KOJŪKININKĄ. Kiekvienas norės su juo pasisveikinti ir nusifotografuoti. Ar jis burs burtus su magišku krištoliniu rutuliu, ar žongliruos su meškere, ar dalins lėkštes besisukančias ant pagaliukų, ar pabers stebuklingo lietaus, kad visi užaugtų tokie pat dideli – išvysime liepos 6-ąją Lukiškių aikštėje. „Naujojo Vilniaus Cirko: Antigravitacija“ įkūrėjas Mantas Markevičius susirinkusius Lukiškių aikštėje stebins savo išmone bei iš aukštai visiems dalins pokštus ir šypsenas.

19.30–21.15 val.  ŠVENTINĖ PROGRAMA „LAISVĖS KARALYSTĖ“

Valstybės dienos proga televizija TV3 paruošė specialią šventinę programą, kuri susirinkusiems Lukiškių aikštėje žada įsimintiną vakarą. Renginio vedėjai Mindaugas Stasiulis ir Justinas Jankevičius vakaro metu kalbins ypatingą svečią – istoriką Mindaugą Nefą, kuris atskleis ryškiausius ir įdomiausius Lietuvos istorijos ir karaliaus Mindaugo laikų faktus; linksmintis kvies muzikinio projekto „X Faktorius“ dalyvė Kristina Jurevičiūtė, „Šventinis Bankuchenas“, Liudas Mikalauskas ir Marijonas Mikutavičius, o 21.00 val. vieningai giedoti „Tautišką giesmę“ pakvies Liudas Mikalauskas ir Kristina Jurevičiūtė. Šventę tęs Marijono Mikutavičiaus pasirodymas.

 

Renginio organizatoriai: Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus kultūros centras ir TV3

FOTO/VIDEO GALERIJA