lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Paslaptinga ir kaskart kitokia „Kultūros naktis 2019“

Birželio 14 d. vakare į Vilniaus gatves jau 13-ąjį kartą sugrįš paslaptingas ir kaskart vis kitoks vienos nakties festivalis „Kultūros naktis“. Sostinės aikštes, gatves, parkus ir netikėčiausias erdves užpildys įvairiausių meno rūšių projektai. Mieste bus juntamas malonus šurmulys, ore tvyros meilė kultūrai, o žmonių akyse sužibės smalsumas.

„Kultūros naktis“ Vilniuje pradėta rengti nuo 2007 m. siekiant sukurti naują kultūrinę tradiciją mieste. Tris metus ši šventė buvo nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ dalis.

„Kultūros naktų“ idėja atkeliavo iš Europos sostinių, kuriose šie renginiai turi gilias tradicijas. „Kultūros nakties“ idėja – vieną naktį metuose užtvindyti miestų aikštes, skverus, parkus ir netikėčiausias erdves įvairias meno sritis pristatančiais projektais. Pakviesti žmones jaukiam, draugiškam ir demokratiškam naktinėjimui po duris atvėrusius miesto muziejus, galerijas, bažnyčias, koncertų sales, teatrus ir kūrybines dirbtuves. „Kultūros naktyje” atrasime tai ko kasdienėje šviesoje kartais nepastebime. Menininkams „Kultūros naktis” – puiki scena originaliai pristatyti savo kūrybą.

Per daugiau nei dešimt gyvavimo metų „Kultūros naktis” tapo vienu labiausiai laukiamu Vilniaus miesto kultūrinių renginių, kurio smagios atmosferos neįveikia net permainingi lietuviški orai. Kasmet projektą aplanko per 150 000 žmonių ne tik iš sostinės, bet ir iš kitų miestų, iki pusantro šimto projektų pristato daugiau nei šimtas kultūros organizacijų ir apie 500 menininkų. Į „Kultūros naktį” aktyviau įsijungus užsienio šalių ambasadoms bei kultūros centrams, „Kultūros naktį” papildo tarptautiniai projektai bei menininkų iš Lietuvos ir užsienio kultūrinis bendradarbiavimas. Itin mėgiami žiūrovų – tradiciniai „Kultūros nakties” renginiai: klasikinės muzikos koncertas „Juodais baltai“, jaunųjų grupių scena, šokių spektakliai Prezidentūros kiemelyje, šeimoms skirta erdvė Bernardinų sode ir daugelis kitų. Kaskart projektą papildo naujos menininkų idėjos, kurioms niekuomet netrūksta žiūrovų.

Festivalio programa, čia: https://www.kulturosnaktis.lt/

Visi festivalio renginiai – nemokami.

Kaip atvykti į kultūros naktį? Atsakymai: https://vilnius.lt/…/kulturos-nakti-patogios-keliones-vies…/

 

FOTO/VIDEO GALERIJA