lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Po metų pertraukos sugrįžta jaunimo teatrų festivalis „Karaliauk!“

Teatro kalba į pasaulį pažvelgti kviečia ir lapkričio 22 d. po metų pertraukos į sostinę grįžta jaunimo teatrų festivalis „Karaliauk!“. Vienos dienos festivalio programoje – „Karališko žodžio valanda“ ir 5 intriguojantys spektakliai, kuriuose kūryba dalinsis per 120 jaunųjų aktorių iš Vilniaus, Birštono ir Kretingos.

Penktadienį, lapkričio 22-ąją, teatre „Vilniaus klasika“ (Vytenio g. 6) pasinerti į visą dieną truksiantį teatro šurmulį kvies II-asis jaunimo teatrų festivalis „Karaliauk!“. Nuo 11.45 val. teatro scenoje žiūrovai išvys 4 jaunimo teatrų (14–19 metų amžiaus) trupių  bei vienos neįgaliųjų (25–55 metų amžiaus) trupės pasirodymus. Trijų spektaklių autoriai patys jaunuoliai arba jų bendraamžiai.

„Teatro pasaulis yra asmenybės ugdymo mokykla, kurioje vyksta stebuklai. Teatras ugdo žmogų, formuoja vertybes, padeda suprasti pasaulį. Šis festivalis yra nepaprasta kūrybiškumo ir tikrumo šventė, kurioje savo kūryba dalintis nekantrauja ir kelio į žiūrovų širdis ieško jaunieji teatro scenos magai“, – sako 2017 metų rudenį gimusio festivalio „Karaliauk!“ organizatoriai.

Pagrindinė šių metų festivalio „Karaliauk!“ tema – jaunimo žvilgsnis į pasaulį. Ją diktuoja spektaklių autorystė ir tematika. Teatras visais laikais kvietė atvirai kalbėti apie tai, kas yra svarbu, analizuoti ir stoti į akistatą su tiesa.

Šįmet sugrįžęs festivalis žiūrovams paruošė ir naujieną – be teatrų pasirodymų, scenoje nuoširdumu ir įtaiga džiugins „Karališko žodžio valanda“. Tai meninio žodžio mini šventė, kuri kvies atsikvėpti tarp spektaklių. Jos metu žiūrovai išvys gimtosios kalbos, įtaigaus žodžio ir sceninės raiškos grožį atskleisiančius veržlių ir kūrybingų literatūrą mylinčių talentų meninio skaitymo pasirodymus. Taip pat scenoje skambės specialiai šiam festivaliui sukurtas himnas. Himną atliks jo autorius – aktorius, režisierius, dainų autorius ir atlikėjas Ainis Storpirštis, garsios Vilniaus teatro studijos „Elementorius“ įkūrėjos ir šio festivalio šūkio „Jei jau esi scenoje – Karaliauk!“, iš kurio ir gimė festivalio pavadinimas, autorės Valerijos Karalienės anūkas. „Karališko žodžio valanda“, tikimasi, taps ypatinga festivalio tradicija, o ieškantiems žodžio spalvų – malonia laisvalaikio leidimo forma.

Teatrų festivalis „Karaliauk!”, kurio tikslas – skatinti meninę saviraišką ir aktyvinti mėgėjų teatrų gyvenimą Vilniuje, kviečia žiūrovus susipažinti su aukščiausius Lietuvos mėgėjų teatrų apdovanojimus pelniusiais teatrais bei jų kūryba, o festivalio dalyviams suteikia progą savo kūrybą parodyti tikroje teatro scenoje ir išgirsti teatro profesionalų ir kritikų nuomonę bei analizę.

Šįmet teatrų festivalį profesionaliu žvilgsniu stebės ir savo įžvalgomis dalinsis – teatro kritikė Aistė Verpečinskaitė, aktorius, režisierius, dainų autorius ir atlikėjas Ainis Storpirštis bei svečiai iš Lietuvos nacionalinio kultūros centro – teatrų specialistai Irena Maciulevičienė ir Ramūnas Abukevičius, „Karališko žodžio valandos“ ypatinga viešnia – rašytoja Ilona Ežerinytė.

 

Festivalio programa:

 

11.45 val.

Festivalio atidarymas

 

12.00 val.

Lietuvos žmonių su negalia sąjungos muzikinio teatro trupė MTT ir Stalo Teatras

Audiovizualinis spektaklis bibliniais motyvais „Nojaus arka“

Vadovė ir kompozitorė Snieguolė Dikčiūtė

Režisierė Saulė Degutytė

 

13.15 val.

Birštono kultūros centro Jaunimo teatro studija

Spektaklis pagal Pakruojo „Žemynos“ vidurinės mokyklos vienuoliktokų kūrybą „Angelas“

Vadovas ir režisierius Rimantas Jacunskas

 

14.30 val.

„Karališko žodžio valanda“ – meniniai skaitymai ir dainos

 

16.30 val.

Kretingos rajono kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Atžalynas“

Šešėlių spektaklis pagal atžalyniečių kūrybą „Kretingos istorija vaikų pasakose“

Vadovė ir režisierė Auksė Antulienė

 

18.00 val.

Vilniaus kultūros centro teatro studija „Elementorius“

Autorinis spektaklis „Taip reikėjo“

Vadovė ir režisierė Eglė Storpirštienė

Dailininkė Jolita Česonytė

 

19.30 val.

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos teatro studija „N-7“

Spektaklis pagal Kristinos Gudonytės pjesę „Bloga mergaitė“

Vadovė ir režisierė Janina Matekonytė-Antanėlienė

 

 

Festivalio organizatoriai – seniausia mėgėjų teatro studija Lietuvoje, daugybei kūrybingų Lietuvos asmenybių tapusi dramos meno pradžiamoksliu ir nulėmusi jų tolimesnio gyvenimo pasirinkimus –  teatro studija „Elementorius“ ir Vilniaus kultūros centras.

Įėjimas į renginį – nemokamas.

Maloniai kviečiame savaitgalį pradėti spalvingame ir žaismingame teatro šurmulyje – jaunimo teatrų festivalyje „Karaliauk! 2019“

Daugiau informacijos apie festivalį: el. p.  info@vilniuskc.lt, tel. (8 5)  261 9557,  www.vilniuskc.lt

 

FOTO/VIDEO GALERIJA