lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Sausio 25-ąją Vilnius minės 697-ąjį gimtadienį

81902878_3126713840690257_3244639748207149056_oArteinantį šeštadienį, sausio 25-ąją Vilniui sukanka 697-eri. Šia proga aikštėje prie miesto Rotušės iškeliamos trys Vilniaus miesto vėliavos. Tai graži sostinės savivaldybės tradicija – pagarsinti laišką Vilniui ir drauge sudainuoti gražiausias Vilniui dedikuotas dainas: „Prie pasakų miesto“ ir „Senieji Vilniaus stogai“. Tad sausio 24 dieną, penktadienį, 12.00 val. vilniečiai ir miesto svečiai laukiami prie Vilniaus rotušės.

Trečius metus kuriama nauja prasminga tradicija miesto gimtadienį pradėti iškeliant Vilniaus vėliavas.  Prie Rotušės  susirenka vilniečiai, miesto svečiai, vaikai iš aplinkinių mokyklų ir darželių  drauge stebėti, kaip skirtingų kartų atstovai iškilmingai kelia tris miesto vėliavas, o Vilniaus meras Rotušės menėje pasirašo laišką – sveikinimą Vilniui ir drauge su įvairių profesijų ir kartų atstovais iš Vilniaus bendruomenių paskelbia jį susirinkusiems Rotušės aikštėje. Susirinkusius linksmins „Jazz Island“ ir trimitininkų kvartetas iš orkestro „Trimitas“, renginį ves Jokūbas Bareikis.

Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.

Apie Vilniaus gimtadienį tądien sužinos ir kiekvienas moksleivis bei darželinukas: daugelyje ugdymo įstaigų vyks edukaciniai užsiėmimai, pamokos apie Vilnių, vaikams bus padovanota apie 100 000  gimtadienio lipdukų.

Tradiciškai, ruošiama staigmena sausio 25 d. gimusiems mažyliams – visiems jiems bus padovanoti smėlinukai su Vilniaus gimtadienio atributika ir užrašu „Vilnius myli tave“. Tądien besituokiančios poros taip pat neliks be staigmenos.

Valdovų  rūmuose Vilniaus dienai  paruošta visa renginių programa: paskaitos, edukaciniai  užsiėmimai, dirbtuvės, ekskursijos (daugiau informacijos apie Vilniaus dieną Valdovų rūmuose: https://www.valdovurumai.lt/lankytojams/renginiai).

M. Daukša „Katekizmas, arba mokslas, kiekvienam krikščioniui privalus“. 1595. Vilniaus universiteto biblioteka
M. Daukša „Katekizmas, arba mokslas, kiekvienam krikščioniui privalus“. 1595. Vilniaus universiteto biblioteka

Lietuvos dailės muziejus kviečia į Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) atidaromą parodą „Pirmą kartą lietuviškai: Vilniaus vardas Mikalojaus Daukšos Katekizme“. Vilniaus gimtadienio išvakarėse atidaromoje parodoje – pirmąkart lietuviškai užrašytas Vilnius.

Vilniaus miesto gimtadienis vyks ir Gedimino pilies bokšte – nuo 10 iki 18 val. lankytojai bus kviečiami pasveikinti Vilnių, palinkėti miestui arba pasižadėti kažką sau, visa tai bus įtvirtinta Geležinio Vilko ar Gedimino pilies bokšto antspaudu.

Sausio 26-ąją – nemokamo muziejų lankymo dieną, lankytojai balsuos ir išrinks pačius originaliausius sveikinimus, kurių autoriai bus apdovanoti.

Sausio 24–26 dienomis Vilniaus gimtadienio proga sostinę nušvies jau antrasis Šviesų festivalis, kuriame bus galima išvysti užsienio ir Lietuvos menininkų sukurtas 27 šviesų instaliacijas.

Daugiau informacijos apie festivalį: http://www.lightfestival.lt.

 

Vilniaus šviesų festivalio metu keisis eismo organizavimas:


 Sausio 23 d. 7 val. iki sausio 26 d. 23 val. bus draudžiamas transporto priemonių eismas Švarco gatvėje.
 Sausio 24–26 d. 18–22 val. draudžiamas transporto priemonių eismas T. Vrublevskio, Šventaragio, Barboros Radvilaitės, Maironio gatvės dalyje nuo Barboros Radvilaitės iki Rusų gatvėse, Rusų, Latako Pilies gatvėje, Didžiosios gatvės dalyje nuo Pilies iki Stiklių gatvės, Stiklių, Dominikonų, Vilniaus, Benediktinių, Šv. Ignoto gatvėse, Totorių gatvės dalyje nuo Šv. Ignoto gatvės iki J. Žemaičio alėjos, J. Žemaičio alėjoje, Šv. Jono, Universiteto, S. Skapo gatvėse (išskyrus viešąjį ir gyventojų transportą).

Leidimai išduoti gyventojams ir juridiniams asmenims statyti automobilius mokamose automobilių stovėjimo vietose mėlynojoje ir raudonojoje zonose sausio 23–27 d. galios ir kitose stovėjimo zonose (geltonojoje, žaliojoje ir baltojoje zonose).

Minėtomis dienomis ir valandomis į eismo ribojimo zonas gyventojai bus įleidžiami, tačiau dėl galimo padidėjusio pėsčiųjų srauto Senamiesčio gatvėse bus draudžiamas automobilių stovėjimas ir vairuotojai prašomi nepalikti automobilių.

Viešojo transporto eismas nesikeis.

 

FOTO/VIDEO GALERIJA