lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

„Antaninės ant Mūšos“ – „Dabar prieš 100 metų“ žada smagų savaitgalį Saločiuose

Saločiuose Pasvalio rajone birželio 9 d. šeštadienį nuo 13 val. vyks tradicinė Antaninių šventė „Antaninės ant Mūšos“ – „Dabar prieš 100 metų“.

Šventė  žada daug smagių netikėtumų. salociai

13 val., aidint „Pajiešmenių brass“ atliekamoms melodijoms, Saločių gatvėmis pajudės teatralizuota kolona. Riedės senoviniai technikos klubo „Retro broliai“ automobiliai, žygiuos persirengėliai, virš kurių galvų sklęs margaspalvis oro balionas. Į miestelį ant Mūšos kranto užsuks pats ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidentas Antanas Smetona su žmona Sofija! Aukštų svečių garbei regatos dalyvių laivai bus ištraukti į krantą ir vežami bendroje šventinėje eisenoje.

Prezidentinei porai ir visai garbiai publikai pasirodymą dovanos solistė, televizijos projekto „Triumfo arka“ dalyvė, vaidmenų Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto, Klaipėdos muzikinio, Baltijos kamerinio operos, Baroko operos teatruose kūrėja Diana Tiškovaitė (sopranas).

15 val. šventinį dangų sudrebins lėktuvų programa, o dar po valandos Mūšos krantai šalia senojo Dariaus ir Girėno tilto bus sausakimši. Prasidės tai, ko daugelis tradiciškai laukia ištisus metus – laivų paradas Mūšos upe.

Netikėčiausių formų bei pavidalų laivų armados pasirodymas sutraukia didžiulę žiūrovų minią. Kuo šiemet nustebins vietos auksarankiai, organizatoriai nesutiko atskleisti, tik pažadėjo, kad įsimintinų akimirkų tiek stovintiems krante, tiek plaukiantiems vandeniu užteks su kaupu.

Saulei ritantis vakarop, prasidės muzikinė programa. 17 valandą susirinkusiuosius dainomis, šokiais bei nuoširdumu bandys pavergti Pasvalio kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai.

19 val. visų lauks „Laimingų skaičių“ žaidimas – smagi ir azartiška atrakcija, kurios nugalėtojams gali atitekti naujutėlaitis dviratis, o galbūt… gyvas gaidys. Iš karto po to – dar viena „Antaninių ant Mūšos“ „razinka“. Lietuva, norime to ar ne, visais laikais buvo multikultūrinė šalis. Čia vietos užteko ne tik lietuviams, bet ir gudams, lenkams, rusams, karaimams bei kitų tautų atstovams. Lietuvą savo namais laikė ir didžiulė žydų bendruomenė. Kažkada jų gyventa ir Saločiuose. Todėl labai smagu bei simboliška, kad minėdami valstybės atkūrimo šimtmetį, apie savo buvusius kaimynus prisiminė Antaninių organizatoriai ir pasikvietė Vilniaus kultūros centro žydų dainų ir šokių ansamblį „Fajerlech“. Tai bene vienintelis ansamblis Europoje, kurio nariai (ne tik žydai, bet ir lietuviai, rusai, lenkai, ukrainiečiai) populiarina nykstančią jidiš kultūrą.

20 val. žiūrovų ovacijų tikėsis galingas žemaitiškas duetas – grupė „2 Donatai“, kuriuos dauguma žiūrovų pažįsta kaip televizijos muzikinių projektų „Lietuvos balsas“, „Muzikinė kaukė”, „Žvaigždžių duetai“ dalyvius.

21 val. startuos diskoteka, kurios dalyvių lauks dar viena muzikinė staigmena – Eros Kakhabrishvili (Gruzija) pasirodymas.

Eros – gruzinas, kuris Lietuvoje surado savo namus. Tai nenustygstanti ir jautrios sielos asmenybė, atkakliai siekianti užsibrėžto tikslo – dainuoti. Gruziniškai temperamentingas, šmaikštus, o kartu vyriškai išdidus Eros malonins klausytojus savo atliekamomis dainomis.

Artėjant vidurnakčiui, prasidės magijos metas. 23 val. Biržų kultūros centro alternatyvaus folkloro ansamblio „Navija” atliekamos originaliai aranžuotos lietuvių liaudies dainos taps gražia įžanga Mūšos krantinėje prasidėsiančiai ugnies, šviesos ir vandens misterijai, kurią režisuoja Andrėja Gričiutė.

Birželio 10 d. Saločiuose šurmuliuos Šv. Antano atlaidai.

11 val. Šv. Juozapo bažnyčioje bus aukojamos Mišios. Po jų – koncertas ir programa vaikams „O mes VAI-KAI!“. Dalyvaus Pasvalio policijos lėlių teatras, pasakų personažai, šuniukas Amsis ir Dėdulis Dominykas.

Kitą savaitgalį jūs privalote rasti laiko „Antaninėms ant Mūšos“!

Salotiečiai jau ne kartą įrodė, kad sujungus vandenį, orą ir žmonių širdis, gaunamas pats stipriausias emocinis efektas. Toks, koks tik kartą metuose būna ant dviejų Mūšos krantų įsikūrusiuose Saločiuose. Išdrįskite tai patirti ir jūs!

FOTO/VIDEO GALERIJA