lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Šiuolaikinio džiazo ir improvizacinės muzikos banga – seniausiame kasmetiniame džiazo festivalyje „Vilnius Jazz 2019“

Spalio 10–20 dienomis, Rusų dramos teatre supažindinti publiką su ryškiausiais šiuolaikinio džiazo estetikos formuotojais iš įvairių pasaulio šalių, į Vilnių 32-ąjį kartą grįžta vienintelis Lietuvoje šiuolaikinio džiazo ir improvizacinės muzikos festivalis „Vilnius Jazz 2019“.

Miestiečiams ir sostinės svečiams tai reta proga pamatyti garsiausius užsienio džiazo atlikėjus Lietuvoje, atrasti muzikines naujoves, išgirsti kylančias žvaigždes ir paragauti džiazo avantgardo, nerti į laisvą festivalio dvasią ir iš įvairialypės programos išsirinkti tai, kas žadina smalsumą.

„Vilnius Jazz“ – seniausias kasmetinis Vilniaus džiazo festivalis, organizuojamas nuo 1987 m., kuriam  būdingas tam tikras radikalumas, ryški orientacija į naujoves. Greta džiazo ir laisvosios improvizacinės muzikos atlikėjų festivalio stilistines ribas praplečia akademinės, etninės, roko, industrinės muzikos atstovai.

Tai vienintelis renginys Lietuvoje, kurio programose pagrindinis dėmesys skiriamas įvairiausioms šiuolaikinio džiazo atmainoms.

Siekdamas supažindinti Lietuvos džiazo mėgėjus su aktualiausiomis šiuolaikinio džiazo tendencijomis, festivalis kasmet ieško naujų, kylančių vardų ir sukviečia įdomiausius nūdienos džiazo muzikantus iš viso pasaulio.

Festivalio inicijuojamuose projektuose šalia pripažintų Lietuvos džiazo meistrų dalyvauja ir jaunoji atlikėjų karta, kuriems „Vilnius Jazz“ scena neretai tampa atsparos tašku sėkmingiems pasirodymams tarptautiniuose projektuose ir kituose Europos džiazo festivaliuose. „Vilnius Jazz“ vardas neatsiejamas nuo Vilniaus džiazo mokyklos raidos. Festivalis pripažįstamas vienu svarbiausių Rytų Europos džiazo židinių, kuriame puoselėjamos ir skleidžiamos gyvybingos improvizacinės muzikos tradicijos.

PROGRAMA

Spalio 16 d., trečiadienis, 19.00 val., Rusų dramos teatras

Sofia Rei & JC Maillard (JAV)

Tommy Got Waxed (Nyderlandai–Lietuva)

Spalio 17 d., ketvirtadienis, 19.00 val., Rusų dramos teatras

Hermia-Ceccaldi-Darrifourcq (Belgija–Prancūzija)

The Art Ensemble of Chicago – 50th Anniversary (JAV)

Spalio 18 d., penktadienis, 19.00 val., Rusų dramos teatras

Ganelin-Vyšniauskas-Pashkevich-Gotesman (Izraelis–Latvija–Lietuva)

Rodrigo Amado Motion Trio feat. Alexander von Schlippenbach (Portugalija–Vokietija)

Spalio 19 d., šeštadienis, 19.00 val., Rusų dramos teatras

Sun Ra Arkestra (JAV)

Spalio 20 d., sekmadienis, 15.00 val., Rusų dramos teatras

Vilnius Jazz Young Power 2019

Spalio 20 d., sekmadienis, 19.00 val., Rusų dramos teatras

Murray – Håker Flaten – Nilssen-Love (JAV–Norvegija)

Daugiau informacijos:  https://www.facebook.com/vilniusjazzfestival

FOTO/VIDEO GALERIJA