lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Vilniaus kultūros centras dėl koronaviruso prevencijos – laikinai dirbs nuotoliniu būdu

Vilniaus kultūros centras, kaip ir  Vilniaus miesto savivaldybė, reaguodama į koronaviruso pandemiją pasaulyje, imasi griežtų priemonių viruso plitimo stabdymui – laikinai dirbs nuotoliniu būdu.

Išsamensę informaciją Jums suteiks Vilniaus kultūros centro būrelių ir studijų vadovai.

Kilus klausimams, prašome kreiptis el. paštu:  info@vilniuskc.lt

———————————————–

Nuo kovo 13 d. iki šv. Velykų atostogų pabaigos Vilnius atšaukia visus renginius, stabdo kino teatrų, sporto klubų ir kitų poilsio ar pramogų vietų veiklą bei uždaro visas ugdymo įstaigas – darželius, mokyklas, universitetus.

Pagrindinis šių veiksmų tikslas – įsigilinus į Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas bei kitų šalių patirtį, stabdyti viruso plitimą ir imtis visų priemonių, kurios gali sumažinti neigiamas koronaviruso pasekmes.

Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus įsakymu kovo 12 d. nuspręsta:

Renginiai, viešosios erdvės, susisiekimas:

 • Nuo rytojaus Vilniuje turi būti sustabdyti visi renginiai uždarose vietose, kuriuos dalyvauja daugiau nei 100 žmonių.
 • Nuo rytojaus Vilniuje atvirose vietose negali vykti renginiai, į kuriuos kviečiami žmonės.
 • Nuo rytojaus Vilniuje stabdyti visų viešų kultūros, poilsio ir pramogų vietų veiklą: muziejai, kino teatrai, sporto klubai ir kitos panašios veiklos erdvės.
 • Prekybos vietų veikla nestabdoma, tačiau jų savininkams savivaldybė rekomenduoja imtis visų būtinų priemonių dėl efektyvaus patalpų dezinfekavimo, vėdinimo ir užtikrinti, kad būtų išvengta žmonių būriavimosi. Gyventojams rekomenduojama tokiose vietose lankytis tik dėl būtinų pirkinių, taip pat dažniau rinktis apsipirkimą internetu.
 • Vilniaus viešasis transportas nebus stabdomas, tačiau bus dažniau dezinfekuojamas, vėdinamas, taip pat keleiviai bus raginami laikytis atstumo vienas nuo kito. Jau tariamasi su dviračių bei paspirtukų dalijimosi bendrovėmis, kad jos kuo anksčiau pradėtų savo sezoną.

Įstaigų darbas:

 • Visoms Vilniuje veikiančioms įstaigoms ir įmonėms savivaldybė rekomenduoja atšaukti visas komandiruotes, kiek įmanoma darbą perkelti iš biurų į namus, atsisakyti nereikalingų susitikimų arba perkelti juos į virtualią erdvę.
 • Savivaldybė nuo pirmadienio vilniečius aptarnaus tik nuotoliniu būdu – el. būdu ir telefonu.

 

Vilniaus miesto savivaldybė prašo visuomenės sąmoningumo, sumažinti socialinių kontaktų skaičių šiuo kritiškai svarbiu periodu, vykdyti griežtas saviizoliacijos sąlygas grįžus iš karštųjų taškų užsienyje, ir ypač saugoti viruso pažeidžiamiausias visuomenės grupes – vyresnius asmenis bei sergančiuosius lėtinėmis ligomis.

Tam, kad šiuo periodu gyvenimas neapsiribotų keturiomis namų sienomis, Vilniaus miesto savivaldybė gyventojams rekomenduoja pagalvoti apie šias veiklas:

 • Sportą iš uždarų erdvių perkelti į gamtą;
 • Eiti pasivaikščioti – nebūtina užsidaryti namuose. Tačiau negalioja tiems, kurie dėl karantino turi saviizoliuotis namuose;
 • Šeimoje rasti bendrų veiklų – stalo žaidimai, filmai, serialai, kūrybinė veikla;
 • Atrasti naujus patiekalus namuose;
 • Skaityti knygas.

Šie sprendimai gali būti papildyti paaiškėjus naujoms Vyriausybės rekomendacijoms.

FOTO/VIDEO GALERIJA