lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Vilniaus universitetas 440 metų gimtadienį švęs visus metus

Vilniaus universitetas balandžio 1 d. švenčia 440-ąjį gimtadienį.

Minėdamas šią brandžią sukaktį vienas seniausių universitetų visoje Europoje vykdys savo socialinę misiją ir dovanos gausybę nemokamų kultūrinių, edukacinių, pažintinių renginių.

Vilniaus universiteto 440 metų jubiliejų įprasmins ir dovana būsimiems studentams iš socialiai pažeidžiamų šeimų – specialiai šia proga įsteigta Gimtadienio stipendija. Ji padės šimtui talentingų būsimų pirmakursių iš sunkiai besiverčiančių šeimų lengviau įsitvirtinti naujame mieste per pirmuosius studijų metus. Šioms stipendijoms skirtas 200 tūkst. eurų fondas.

Vienas didžiausių šventinių renginių – tarptautinis forumas „Pasaulis po universiteto“ (angl. „World After University“), vyksiantis balandžio 4 d. Aukšto rango politikai, profesoriai, universitetų rektoriai ir geriausi edukologijos ekspertai iš viso pasaulio diskutuos apie kintantį aukštųjų mokyklų vaidmenį ir svarstys, kas nutiktų, jei universitetų apskritai nebeliktų.

Į renginį atvyks buvęs Pasaulio banko aukštojo mokslo koordinatorius Jamilas Salmi, konsultavęs universitetus ir vyriausybes daugiau nei 100 šalių, taip pat Honkongo universiteto viceprezidentas Johnas W. Kao, UNESCO direktoriaus pavaduotoja švietimui, buvusi Italijos švietimo ministrė Stefania Giannini, ekspertai iš Anglijos, Škotijos bei Kinijos.

Visos Vilniaus universiteto dovanos Lietuvai bus pristatytos gimtadienio atidarymo renginyje balandžio 1 d. 18.00 val. MO muziejuje.

Pateikiame pagrindinius pirmųjų savaičių renginius. Visi renginiai, užsiėmimai ir kitos Vilniaus universiteto (VU) dovanos Lietuvai pasiekiamos internete adresu vu.lt/440.

Balandžio 1 diena

  • Nuo 10 iki 19 val. VU bibliotekos Baltojoje salėje bus eksponuojama pirmoji spausdinta lietuviška knyga – Martyno Mažvydo „Katekizmas“;
  • Nuo 11 iki 14 val. studentų miesteliuose VU Kauno fakulteto Liepų kiemelyje, Vilniuje M. K. Sarbievijaus kiemelyje, M. K. Čiurlionio rūmų miestelyje, Botanikos sode Kairėnuose, Saulėtekyje bei Naugarduko rūmų kiemelyje vyks šventiniai gimtadienio piknikai;
  • 18 val. MO muziejuje prasidės gimtadienio atidarymo renginys ir diskusija „Žvaigždės ir graužtukai: kas nutinka mokslui ir menui drauge prakandus pažinimo obuolį?“.

Balandžio 2 diena

  • 15 val. VU Teatro salėje vyks iškilminga „Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“ projekto ceremonija, kurios metu bus pagerbti nacių ir stalinistinio valdymo laikotarpiais iš universiteto pašalinti studentai ar darbuotojai. Renginyje pasirodys ir Vilniaus kultūros centro žydų dainų ir šokių ansamblis „Fajerlech“.

Balandžio 4 diena

  • Nuo 8:30 iki 17:30 val. VU Teatro salėje vyks išskirtinis tarptautinis forumas su pasaulinio lygio mokslo žvaigždėmis „World After University“. Į renginį galima patekti tik su pakvietimais. Jo transliaciją bus galima stebėti VU Facebook paskyroje ir portale LRT.lt.

Balandžio 5 diena

  • Nuo 10 iki 15 val. VU Teatro salėje vyks bendruomenės debatai „Pasaulis po universiteto. Paklauskime vieni kitų apie Alma Mater prasmę XXI a.“ Šiuose debatuose bus galima išvysti studentus debatuojančius su fakultetų dekanais, alumnus su studentais bei studentus, alumnus ir dėstytojus su rektoriumi ir jo komanda.

Balandžio 6 diena

  • Vyks jau 51-oji Fiziko diena (FiDi). Sostinės gyventojų ir jos svečių, kaip ir kasmet, Saulėtekio miestelyje lauks fizikų rankomis ir galvomis sukurtas atrakcionų parkas, kuriame fizikos dėsniai veikia tik tam, kad būtų smagu. Vėliau vyks tradicinė Dino Zauro eisena į VU Centrinius rūmus ir Filologijos fakultetą. Jei ryte liks neišbandytų atrakcionų, eisenoje pritrūks žingsnių ir balsai dar šiek tiek bus girdimi – bus proga šias klaidas ištaisyti, nes dieną vainikuos šventinis koncertas.

Balandžio 11 diena

  • 2019 m. Matematikos ir informatikos fakulteto dienų (MIDI) Roko Opera skirta švenčiančiai VU bendruomenei. Sukakties proga jai skirta net 440 nemokamų kvietimų į operą. Pirmenybė bus teikiama VU bendruomenės nariams, kurie yra savanoriavę universitete ir už jo ribų 2017-2019 metais, bet šansą pamatyti roko operą turi visi, kas užsiregistruos.

Išpakuokite visas VU 440 dovanas internete adresu vu.lt/440.

 

FOTO/VIDEO GALERIJA