lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Vilniuje prasidėjo šventinis šurmulys – sugrįžo festivalis „Kalėdos sostinėje 2019“

Tarsi magiška stebuklų lazdele Kalėdų dvasia paskleidė savo kerus Vilniuje – lapkričio 30-ąją sostinėje prasidėjo 2019-ųjų Kalėdų sezono pasaka.

vms_6660Pirmieji šventiniai renginiai šeštadienį prasidėjo Vilniaus senamiesčio širdyje – nuo vidurdienio Vilniaus rotušėje šurmuliavo margaspalvė, gerumo iniciatyvų pilna, 17-oji Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė. Rotušės aikštėje taip pat vyko gražia tradicija tapusi Tarptautinė kalėdinio maisto mugė, kurioje šiltais gėrimais ir savo šalių patiekalais vaišino įvairių šalių atstovai ir Tarptautinė moterų asociacija Vilniuje.

vms_7360Renginį vainikavo nušvitusi ir jaukią nuotaiką visoje Rotušės aikštėje paskleidusi meninė šviesų kompozicija bei ypatinga Vilniaus senamiesčio puošmena tapo – elegantiška Kalėdų eglutė Rotušės aikštėje. Auksu švytinti ir lyg milžiniškomis miško uogomis – itin dideliais raudonais žaisliukais padabinta Kalėdų eglutė Rotušės aikštėje yra aliuzija į tradicines žiemos uogas bruknes bei spanguoles, kurios dar vadinamos gyvybės uogomis ir dažnai naudojamos Šv. Kūčių ir Kalėdų stalo patiekaluose.

Vakarop pirmuosius lankytojus pasitiko dovanų idėjomis dosnus, švytinčiuose stiklo kupoluose įsikūręs, Kalėdų miestelis Rotušės aikštėje.

vms_7408Į pirmąją kelionę pasivažinėti tarp didžiausių Vilniaus architektūros brangakmenių ir patirti Kalėdų nuotykių kvietė iš Belgijos atkeliavęs ryškiaspalvis Kalėdų traukinukas. Linksmomis kalėdinėmis melodijomis skambančiame, 56 vietų, dviejų šildomų vagonų traukinuke Rotušės aikštėje keleivius pasitiko Kalėdų traukinuko bilietų šeimininkė Nykštukė.

vms_7783

Vakare šventinis šurmulys persikėlė į Katedros aikštę. Nuo 19 val. aikštėje susirinkę vilniečiai ir miesto svečiai nekantriai laukę stebuklo, kaip ir kasmet, vėl buvo pakerėti – nušvito visus metus taip lauktas „Kalėdų sostinėje“ simbolis – originaliu aristokratišku rūbu pasidabinusi Vilniaus Kalėdų eglė – „Karalienė“.

Pastaraisiais metais pasaulio susižavėjimo sulaukusi ir ryškiausia Europos žaliaskare vadinama bei Vilniui vieno gražiausių ir magiškiausių kalėdinių miestų reputaciją užtarnavusi sostinės Kalėdų eglutė ir šįkart drebina pasaulio žiniasklaidą.

vms_7742Įspūdingos 50 m pločio Kalėdų eglutės kompoziciją sudaro metalinis 27 m aukščio kūgio formos karkasas, kuris apkaišytas 6000 vnt natūralių eglišakių, dekoruotas 100 tūkst. šviesos diodų, daugiau nei 7 km girliandų ir originaliomis, aplink eglutę išsdėstytomis, šviečiančiomis tūrinėmis šachmatų figūromis – stilizuotais žirgais, rikiais ir bokštais, kurie supa karūnuotos eglės viršūnę.

Kalėdų eglė „Karalienė“ simboliškai įsiterpus tarp Katedros varpinės ir Gedimino pilies bokštų. Ją saugo girliandomis išpuošta pėstininkų eilutė, kuri lankytojus pasitinka dar prie įėjimo į eglutę  ištikimai saugančio Kalėdų miestelio teritoriją.

vms_7947Šachmatų formos kalėdinė „Karalienė“ neatsitiktinai rado vietą kultūrinėje Vilniaus šerdyje, greta Valdovų rūmų. Valdovė arba Karalienė – galingiausia šachmatų figūra. O globalus laisvalaikio žaidimas šachmatai, kuriais šiandien žaidžia beveik pusė milijardo žmonių pasaulyje, dar tais laikais, kai Vilnius kūrėsi, jau buvo mėgiama dvaro didikų ir valdovų pramoga.

Atliekant archeologinius tyrinėjimus Valdovų rūmų teritorijoje buvo rasta medinė šachmatų figūra – įspūdingai ornamentuota ir puošnumu išsiskirianti karalienės figūrėlė – unikalus radinys ne tik Lietuvoje, bet ir visame rytiniame Baltijos regione. Ji ir tapo pagrindiniu šių metų Kalėdų eglės Katedros aikštėje įkvėpimo šaltiniu.

Čia pat nerti į šviežią ir gausų įvairių gėrybių sūkurį kviečia Kalėdų eglę jaukiai apglėbęs Kalėdų miestelis Katedros aikštėje.

Daugiau apie „Kalėdos sostinėje 2019″ programą ir renginius: https://www.kaledossostineje.lt/

FOTO/VIDEO GALERIJA