lten (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Vilniuje sužibo pagrindinė šalies Kalėdų eglė – „Laikas“

Šįvakar Vilniaus Katedros aikštėje buvo įžiebta pagrindinė šalies Kalėdų eglė. Pastaruosius keletą metų gražiausia ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje tituluojama, daugybės užsienio žiniasklaidos dėmesio sulaukianti eglė ir šiais  metais žavi originalumu ir stulbinančia menine kompozicija, pavadinta „Laikas“.

„Legenda apie ypatingai gražias Vilniaus Kalėdų eglutes sklinda toli ir garsiai. Kalėdos tapo magišku laiku, kai Vilnius pilnas žmonių ir tai didžiulė sėkmės istorija Europos ir pasauliniu mastu. Džiugu, kad ir patys lietuviai atranda Kalėdas Vilniuje – apklausa rodo, kad būtent gruodžio mėnesį į Vilnių atvyksta net trečdalis visų Lietuvos žmonių iš įvairiausių miestų. Sveikinu visus su magiško laikotarpio pradžia ir kviečiu į Vilnių,“ – sveikino  visus Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Vilniaus Kaledu egle 2018Šiemet sostinės Kalėdų eglė stebina originalia menine kompozicija. Pačiame Kalėdų miestelio centre stovinti įspūdinga 27 m aukščio, 6 tūkstančiais gyvų eglišakių apkaišyta konstrukcija sužibo dar neregėtu įvaizdžiu. Kalėdų eglę Katedros aikštėje sudaro keturios šviečiančios kompozicijos – tai dinamiški stilizuoti laikrodžio krumpliaračiai–snaigės. Kiekviena jų pulsuoja atitinkamo laikrodžio krumpliaračio tempu ir trumpam sustoja kas 15 minučių, o pati Kalėdų eglė kas valandą sumirksi tiek kartų, kiek tuo metu yra valandų. Kalėdų miestelio vidinėje erdvėje šiais metais yra įrengtos specialios lankytojams skirtos poilsio salelės. Tai dvylika romėniškų skaičių nuo I iki XII formos staliukų. Jie išdėstyti pagal laikrodžio rodyklę ratu juosia įmantrią Kalėdų eglę. Kompoziciją užbaigia – virš ratu įsikūrusių Kalėdų miestelių namukų spindintis šviesos girliandų skliautas. Ši švytinti, visą Kalėdų miestelio erdvę apimanti, 50 m pločio meninė kompozicija iš viršaus atrodo lyg didelis stilizuotas laikrodis Katedros aikštėje.

„Vieniems laiko trūksta, kiti nuobodžiauja vis kažko laukdami. Vieni jį švaisto, kiti brangina, kartais pervertina. Nuo seno žmonės norėjo gebėti valdyti laiką, sulėtinti jį, kad spėtų atlikti daugiau darbų arba ilgiau pasimėgauti nuostabia akimirka, ar net atsukti atgal. Laikas tampa vis svarbesnis mūsų gyvenime, vis tiksliau jį matuojame ir skaidome į vis mažesnes dalis. Tačiau jis kaip tekėjo, taip ir teka tuo pačiu tempu. Tegu buvimas kartu prie Kalėdų eglutės taps tuo ypatingu laiku – laiku padovanotu vieni kitiems,“ – pasakojo vienas Kalėdų eglės autorių Dominykas Koncevičius.

Simboliška, kad žymiausioje Lietuvos aikštėje, kur susitinka ilgaamžė praeitis ir dabartis, stovinti pagrindinė miesto Kalėdų eglė – kviečia stabtelti ir mėgautis nuostabiomis buvimo kartu akimirkomis.

Kalėdų eglę „Laikas“ sukūrė Dominykas Koncevičius, idėją įgyvendino UAB „Švenčių studija“.

Daugiau informacijos apie visus šventinius renginius sostinėje: http://kaledossostineje.lt

FOTO/VIDEO GALERIJA