lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Vilnius kviečia švęsti Lietuvos buvimo Europos Sąjungos šeimoje 15-ąsias metines

Gegužės 1-ąją visa Lietuva švęs itin svarbią sukaktį – lygiai prieš 15 metų, kartu su dar 9 valstybėmis Lietuva įstojo į Europos Sąjungą. Šia įsiminta proga sostinė kviečia vilniečius ir miesto svečius džiaugtis buvimu kartu didelėje Europos šeimoje ir švęsti prisijungimo Europos Sąjungos 15 metų jubiliejų S. Daukanto ir Lukiškių aikštėse: čia lauks ne tik šventiniai koncertai, bet ir kinas, sporto užsiėmimai bei viktorinos.

Oficialiai šventė prasidės S. Daukanto aikštėje, kur 12.00 val. įvyks iškilminga vėliavų pakėlimo ceremonija. Jos metu Lietuvos žmones su ES narystės 15 mečiu pasveikins Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkas ir Užsienio reikalų ministras. Iškart po vėliavų pakėlimo, S. Daukanto aikštėje vyks šventinis koncertas. Koncerte pasirodys šių metų Lietuvos atstovas Eurovizijoje Jurijus Veklenko ir grupė Antikvariniai Kašpirovskio dantys.

Šventė vyks ir Lukiškių aikštėje  – čia nuo 10.00 val. ryto iki pat 20.00 val. vilniečių ir miesto svečių lauks įtraukiančios pramogos ir aktyvaus laisvalaikio veiklos.

Pusryčiauti miesto centre kvies Lukiškių aikštėn sugužėję restoranai ant ratų, kurie pasiūlys gardžių patiekalų iš geriausių produktų ir gėrimų kiekvieno skoniui: olandiškų vaflių ir blynelių su įvairiais pagardais, įdarytų Wok makaronų, Panini sumuštinių, mėsainių, šonkauliukų, įvairiausių skonių ledų ir limonadų, šviežiai spaustų sulčių, kvapnios kavos ir arbatos.

Gegužės 1 d. Lukiškių aikštėje apsigyvens europietiškas kinas – „Europa Cinemas“ šeimai priklausantis kino teatras „Pasaka“ kartu su Vilniaus miesto savivaldybe sostinės gyventojus ir svečius kvies iš arčiau susipažinti su europietišku kinu. Susirinkusieji į Lukiškių aikštę, nuo pat ryto galės žiūrėti net keturis kino ekspertų atrinktus pripažintų Europos kūrėjų filmus. Jau 10.00 val. bus galima išvysti animacinį prancūzų kūrėjų animacinį filmą „Nematomas herojus“. Su filmo „Veidai kaimai“ herojais – kino legenda Agnès Varda ir skulptoriumi, fotografu JR susitiksime dviejų kino seansų metu: 13.00 val. ir 19.00 val. Žiūrovai įvertinti galės ne tik užsienio, bet ir lietuvių kinų kūrėją – 15.00 val. bus galima pamatyti Arūno Matelio dokumentinę juostą „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“. Kino programoje išvysime ir festivalių favoritų režisierių Peterio Brosens ir Jessicos Woodwoth pirmąjį komišką kūrinį – „Belgų karalius“, kurį žiūrovai galės pasižiūrėti 17.00 val.

Nevyriausybinė organizacija VšĮ „Vaikų ir paauglių socialinis centras“ gegužės 1-ąją organizuoja akciją „I Am You“, skirtą Europos solidarumo korpuso idėjoms skatinti. Europos solidarumo korpusas yra nauja Europos Sąjungos programa, kuria siekiama suteikti jauniems žmonėms galimybių prisidėti prie vietinių bei globalių problemų sprendimo. Akcijoje dalyvaus savanoriai iš 10 valstybių, kurie ne tik dalinsis savo patirtimi savanoriaujant Lietuvoje, bet ir visus renginio dalyvius supažindins su savo kultūra, tradiciniais šokiais, kalbomis, tradicijomis ir ž`aidimais. Su Solidarumo Korpuso teikiamomis galimybėmis, savanorystės nauda stojant į aukštąsias mokyklas galės susipažinti vyresniųjų klasių moksleiviai, organizacijų atstovai. Akijos metu netruks pramogų ir mažiausiems dalyviams, kurie galės sužinoti daugiau apie skirtingas valstybes bei turės galimybių laimėti puikių prizų ir dovanų.

Europos informacijos centras, kurį įsteigė ir administruoja Europos Parlamento biuras Lietuvoje ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, kvies susitikti Lukiškių aikštėje ir pasidalins informacija apie Europos Sąjungą, kvies išbandyti interaktyvias viktorinas, dėlioti dėliones apie ES.

Šventėje taip pat aktyviai dalyvaus ir kvies prisijungti: geros savijautos centras „Sanus“, smiginio klubas „Vilniaus legionas“, akrobatinės jogos mokykla „AcroYogaLt“, Europos centro golfo klubas, badmintono klubas „Capital badminton club“, Vilniaus diskgolfo klubas, sporto klubas „My Fitness“, klubas „Lankinis“, Vilniaus orientavimosi sporto klubas „Ąžuolas“, lauko šachmatai milžinai „Giant Chess Lithuania“, lauko pramogos ir žaidimai „Margas miškas“. Mažuosius šventės svečius džiugins nemokamas batutas-milžiniškas pripučiamas kirminas „Pabaisa Tingiu Nė Krust“, aukštas ir linksmas žmogus ant kojūkų bei didelių muilo burbulų leidimas; 2 išskirtinius pasirodymus ant 6 m aukščio piramidės atliks šiuolaikinio cirko atstovai – oro akrobatų trupė „Insomnis“.

PROGRAMA

S. DAUKANTO AIKŠTĖ:
12.00 val. Iškilminga vėliavų pakėlimo ceremonija. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikins Lietuvos žmones su ES narystės 15 mečiu. Taip pat kalbės Seimo pirmininkas ir Užsienio reikalų ministras.

Iškart po vėliavų pakėlimo: Šventinis koncertas. Koncerte pasirodys Lietuvos atstovas Eurovizijoje Jurijus Veklenko ir grupė Antikvariniai Kašpirovskio dantys.

LUKIŠKIŲ AIKŠTĖ:

10.00–19.00 val. LAUKO KINAS

10.00 val.  Animacinis nuotykių filmas „Nematomas herojus“,

13.00 val.  Dokumentinis filmas „Veidai kaimai“,

15.00 val.  Komedija „Belgų karalius“,

17.00 val.  Dokumentinis filmas „Veidai kaimai“.

10.00–20.00 val. MAISTO VAGONĖLIAI ANT RATŲ

Restoranai ant ratų kvies vilniečius ir miesto svečius pusryčiauti ir pietauti sostinės centre. Susirinkusiems Lukiškių aikštėje bus siūlomas platus gardaus ir šviežio maisto meniu:

The Rolling Waffles – olandiški vafliai, karšti ir gaivieji gėrimai;
Ryk Lys – krevetės, kalmarų žiedai, Fish&Chips, bulvytės;
Ice Dunes – ledai iš natūralių produktų;
Holl& pancakes – olandiški blyneliai ir karšti gėrimai;
Pick Me Up – šviežiai spaustos sultys, glotnučiai ir panini sumuštiniai, augalinės kilmės patiekalai;
Batutų nuoma Cukraus vata PopCorn Šokolado fontanai „Džiaugsmų šalis“ – tailandietiški ledai ir vaisiai šokolade;
Dešrainis24.lt – dešrainiai, gruzdintos bulvytės, mineralinis vanduo ir net 8 skonių natūralūs limonadai;
Meatbusters – burgeriai ir šonkauliukai;
TidBit – quesadill’ijos, desertinės tortilijos, tacos, salotos;
Barbeque Burgers – mėsainiai, šonkauliukai, gaivieji gėrimai.

12.00–14.00 val. EUROPOS INFORMACIJOS CENTRAS

Europos informacijos centras kvies dalyvauti viktorinose ir taip pagilinti žinias apie Europos Sąjungą.
Europos informacijos centrą įsteigė ir administruoja Europos Parlamento biuras Lietuvoje ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

10.00–18.00 val. NEVYRIAUSYBINĖS ORGANIZACIJOS VŠĮ „VAIKŲ IR PAAUGLIŲ SOCIALINIS CENTRO“ AKCIJA „I Am You“

Nevyriausybinės organizacijos Vaikų ir paauglių socialinis centras organizuojama akcija „I Am You“, skirta Europos solidarumo korpuso idėjoms skatinti. Europos solidarumo korpusas yra nauja Europos Sąjungos programa, kuria siekiama suteikti jauniems žmonėms galimybių prisidėti prie vietinių bei globalių problemų sprendimo.
Akcijoje dalyvaus savanoriai iš 10 valstybių, kurie ne tik dalinsis savo patirtimi savanoriaujant Lietuvoje, bet ir supažindins visus renginio dalyvius su savo kultūra, tradicijomis, kalba, tradiciniais šokiais ir žaidimais.
Su Solidarumo Korpuso teikiamomis galimybėmis, savanorystės nauda stojant į aukštąsias mokyklas galės susipažinti vyresniųjų klasių moksleiviai, organizacijų atstovai. Renginyje netrūks pramogų ir mažiausiems dalyviams, kurie galės sužinoti daugiau apie skirtingas valstybes bei turės galimybių laimėti puikių prizų ir dovanų.

10.00–20.00 val. BATUTAS – MILŽINIŠKAS PRIPUČIAMAS KIRMINAS „Pabaisa Tingiu-Nė-Krust“

Mažųjų džiaugsmui šventėje išvysime spalvingą milžinišką pripučiamą kirminą – smagų 15 m ilgio batutą „Pabaisa Tingiu-Nė-Krust“, kuris visus norinčius jį išbandyti kvies nemokamai.

10.00–16.00 val.  SPORTO KLUBAS „MY FITNESS LIETUVA“

Sporto klubo „My Fitness“ profesionalūs treneriai kvies atvykti smagiai pajudėti į grupines treniruotes po atviru dangumi.

10.00–17.00 val.  GEROS SAVIJAUTOS CENTRAS „SANUS“

Šventės metu pasimankštinti kvies geros savijautos centras „SANUS“, kuriame holistiškai į žmogų žvelgiantys ir kiekvieno individualumą vertinantys įvairių sričių sveikatos profesionalai, padeda formuoti sveikos gyvensenos įpročius.

11.00–17.00 val.  „MARGAS MIŠKAS“ – lauko žaidimai ir pramogos

Šventės dalyviams „Margas miškas“ pasiūlys išbandyti netradicinius, išskirtinio dydžio, medinius rankų darbo lauko ir vidaus žaidimus, kurie suburs ir įtrauks į smagias pramogas tiek didelius, tiek mažuosius šventės svečius.

11.00–17.00 val.  AKROJOGA

„AcroYogaLt“ yra pirmoji ir vienintelė akrobatinės jogos mokykla Lietuvoje, kuri kvies visus norinčius susipažinti ir išbandyti akrobatikos, jogos ir masažo elementų turinčią naują sporto šaką.

11.00–17.00 val.  SMIGINIO KLUBAS „VILNIAUS LEGIONAS“

„Vilniaus legionas“ – vis labiau Vilniuje populiarėjančio smiginio (angl. darts) sporto klubas. Jo atstovai pasiūlys išmėginti rankos taiklumą – smigiais (trumpomis, ranka sviedžiamomis strėlytėmis) pataikyti į apvalų taikinį-lentą ir pasidalins žaidimo paslaptimis.

11.00–17.00 val.  EUROPOS CENTRO GOLFO KLUBAS

Europos Centro Golfo Klubas, kuris įsikūręs vos 25 min. kelio nuo Vilniaus centro, šventės metu pasiūlys susipažinti su vienu populiariausių pasaulyje žaidimų – golfu. Svečiai ne tik sužinos apie šio žaidimo subtilybes, bet galės patys pamėginti ridenti golfo kamuoliukus ir sudalyvauti varžybose. Taikliausi dalyviai bus apdovanoti Europos Centro Golfo Klubo įsteigtais prizais.

11.00–17.00 val.  LAUKO ŠACHMATAI MILŽINAI

Vienas intelektualiausių strateginių stalo žaidimų ŠACHMATAI padeda gerai praleisti laiką, o nestandartinis jų dydis žaidimą padaro tik įdomesnį ir linksmesnį. Šventės dalyviai bus kviečiami į proto mankštą su ant žemės pastatomais šachmatais milžinais.

11.00–17.00 val.  LANKINIS.LT

Pasijausti Robinu Hudu, indėnų vadu ar Ketne Everdin kvies smagus malonumo užkratą turintis žaidimas lankinis. Jis žaidžiamas su specialiu lanku šaudant patentuotas, šiam žaidimui sukurtas 100% saugias strėles.

11.00–17.00 val.  VILNIAUS ORIENTAVIMOSI KLUBAS „ĄŽUOLAS“

Vilniaus orientavimosi sporto klubas „Ąžuolas“, vienijantis įvairaus amžiaus bei pajėgumo sportininkus kvies patirti ir išbandyti mini nepakartojamą orientavimosi džiaugsmą mini trasoje – labirinte.

11.00–17.00 val. ŽMOGUS MILŽINAS – KOJŪKININKAS

Į šventę mažyčiais bateliais, dideliais žingsniais atkeliaus aukštas ir linksmas žmogus – kojūkininkas. Kiekvienas norės su juo pasisveikinti ir nusifotografuoti. Ar jis burs burtus su magišku krištoliniu rutuliu, ar žongliruos su obuoliais ar su meškere, ar dalins lėkštes besisukančias ant pagaliukų, ar pabers stebuklingo lietaus, kad visi užaugtų tokie pat dideli – išvysime gegužės 1-ąją Lukiškių aikštėje. „Naujojo Vilniaus Cirko: Antigravitacija“ įkūrėjas Mantas Markevičius susirinkusius Lukiškių aikštėje stebins savo išmone bei iš aukštai visiems dalins pokštus ir šypsenas.

11.00–17.00 val. VILNIAUS DISKGOLFO KLUBAS

Išbandyti ir pasimokyti emocingo žaidimo subtilybių kvies – Diskgolfo klubo atstovai.
Diskgolfas panašus į tradicinį kamuoliukų golfą, tik žaidėjai nemuša kamuoliukų lazdomis į duobutes, o meta diskus į specialius krepšius. Skirtingai nuo kamuoliukų golfo, diskgolfas yra daugeliui žmonių prieinamas žaidimas. Jam nereikia preciziškai nupjautos žolės aikštelės ir brangios įrangos.

11.00–17.00 val. BADMINTONO KLUBAS „CAPITAL BADMINTON CLUB“

Lukiškių aikštėje bus laukiami ne tik mėgstantys fiziškai lavinti kūną, bet ir strategiškai mąstantys badimintono gerbėjai. Čia įsikurs didžiausio Lietuvoje badmintono klubo „Capital badminton club“ aikštelė.

12.00–15.00 val. DIDELI MUILO BURBULAI

Visi norintys galės išbandyti mažųjų itin mėgiamą žaismingą interaktyvią veiklą – milžiniškų muilo burbulų leidimą.

12.30 val. ir 14.45 val. ORO AKROBATŲ TRUPĖ „INSOMNIS“

Šiuolaikinio cirko ir šokio atstovai oro akrobatų trupė „Insomnis“ (Konstantin Kosovec, Izabelė Kuzelytė ir Elena Nechiporenko) gegužės 1 d. Lukiškių aikštėje vilniečiams ir miesto svečiams dovanos nepaprastą reginį – 2 įspūdingus pasirodymus ant 6 metrų aukščio piramidės. Tai – didelės kūno kontrolės, stiprybės ir fizinio pasiruošimo reikalaujantys pasirodymai, kuomet papildomų apsaugų neturintis atlikėjo saugumas perkeliamas tik ant jo paties pečių.

Šventę organizuoja: Lietuvos respublikos prezidentūra, Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus kultūros centras ir LR Užsienio reikalų ministerija.

FOTO/VIDEO GALERIJA