lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Visą savaitgalį Rusų dramos teatre vyks X tarptautinis mėgėjų teatrų festivalis „Vilniaus rampa“

Jau šį penktadienį, spalio 19 d. Vilniaus Rusų dramos teatre duris atvers Tarptautinis mėgėjų teatrų festivalis „VILNIAUS RAMPA 2018“.

Festivalis šiais metais minės dešimties metų jubiliejų. Jame dalyvaus devyni jaunimo ir suaugusiųjų teatrai iš Suomijos, Estijos, Baltarusijos, Italijos, Rusijos ir Lietuvos.

Net tris dienas truksiančio festivalio programoje bus rinktiniai spektakliai skirti pačiai įvairiausiai auditorijai. Tai ir klasika, ir šiuolaikinių autorių, plastikos ir autoriniai spektakliai. Deja, bet šį kartą nebus spektaklių mažiausiems žiūrovams, nes vaikų teatrų festivalis vyko praėjusiais metais, be to 2019 metais organizuojamas festivalis bus skirtas būtent vaikams. Tačiau paaugliams ir vyresnių klasių moksleiviams festivalio organizatoriai siūlo pažiūrėti spektaklį „Apie mane ir mano mamą“ (teatras „Art master“, Suomija), kuriame vaidmenis kuria profesionali aktorė ir jos dukra.

Ne mažiau įdomus yra „Revizorius“ (teatras „Tyla“, Tiumenė, Rusija) – originalus, plastikos spektaklis, kuriame vaidina tik vyrai, profesionalūs aktoriai įgiję aktorinį ir choreografinį išsilavinimus.

Spektaklyje „Tiesiog Čechovas“ (teatras „Už kampo“, Gatčina, Rusija) profesionalių aktorių duetas supažindins su humoristiniais Čechovo apsakymais.

Žiūrovams patiks festivalio svečių iš pamaskvės miesto Odincovo teatro-studijos spektaklis „Mūsų namai“.  Taip pat ruų aktoriai rodys Alberto Gerni „Meilės laiškai“, kurio pjesę savo metu išvertė dabartinis Rusijos ambasados Lietuvoje patarėjas kultūros klausimais Andrejus Gasiukas. Jo verstos vakarietiškos pjesės jau daugelį metų rodomos įvairiuose teatruose ne tik Rusijoje, bet ir Latvijoje, bei Ukrainoje.

Festivalyje dalyvaus ir Baltarusijos liaudies istorinio kostiumo teatras „Polocki zviaz“. Jų spektaklis supažindins su Francisko Skorinos gyvenimu.

Taip pat festivalyje dalyvaus ir patys festivalio organizatoriai – Vilniaus kultūros centro rusų teatras „Žaliasis žibintas“. Jis pristatys jau daugelio vilniečių pamėgtą spektaklį „Stebuklo belaukiant“, pagal Francuazos Sagan pjesę. Pagrindinį vaidmenį atliks teatro režisierė ir festivalio „Vilniaus rampa 2018“ direktorė Zoja Radzivilova.

Nuoširdžiai kviečiame Vilniaus miesto gyventojus ir svečius apsilankyti!

FOTO/VIDEO GALERIJA