lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Žaliąjį tiltą papuoš meninės instaliacijos

Nuo pirmadienio, balandžio 8 d., Vilniaus Žaliąjį tiltą papuoš meninė instaliacija – „Megarealybės gerumo aktyvatorius“. Tai keturios menininko Sauliaus Paukščio vėjarodės, pavadintos – drąsa, teisybė, ryžtas, sąžinė. Jos ant tilto bus demonstruojamos iki rudens, o rugsėjį jas keis kito menininko laikinoji instaliacija.

Instaliacijos autorius sakė siekiantis atkreipti visuomenės dėmesį į svarbiausias visuomenės vertybes – drąsą, teisybę, ryžtą, sąžinę ir ragina aktyviau reaguoti į aplinką, puoselėti jas.

„Mano pasirinktos vertybės – drąsa, sąžinė, teisybė ir ryžtas – neatsitiktinės, nes jaučiu, kad dabartinei visuomenei jų labai trūksta, ypač vadovams, vedliams ar politikams. Mano kurtos vėtrungės primena, kad tos vertybės dar egzistuoja, o jų besikeičianti padėtis – aliuzija į tai, kad nėra vienos teisybės ar vienos drąsos, kad negali būti kategoriškų dalykų, nes kiekvienas elementas paprastai turi daug variantų. Tai ne tik kinetinė atrakcija tiesioginiame vertime, bet ir šiek tiek filosofinės potekstės“, – sakė menininkas S. Paukštys.

Idėją įgyvendino ir pavertė kūnu skulptoriaus Šarūnas Arbačiauskas.

„Kurdamas skulptūras, rėmiausi Sauliaus idėja, mano uždavinys sau buvo iliustruoti idėją, naudojant skulptūrinės išraiškos priemones: tūrį, aplinką, medžiagą, apžvalgos taškus, mastelį – tai mano darbo laukas. Tačiau teko kuriam laikui atsitraukti ir gerai pagalvoti. Kurdamas atsižvelgiau į kontekstą ir palikau keletą savo minčių“, – pasakojo skulptorius Š.

Arbačiauskas.

Laikinos instaliacijos ant tilto keisis kas pusmetį. Nuo rugsėjo iki 2020 kovo mėn. vėjarodes pakeis Donato Norušio darbas „Šeima“. Jaunosios kartos menininkas tikisi, kad jo instaliacija kvies analizuoti šeimos santykį su urbanistine vietove, vaizduos miesto daromą įtaką šeimai.

FOTO/VIDEO GALERIJA