+370 5 261 95 57 info @vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, VilniusI–IV 08.00–17.00 val. V 08.00–15.45 val.

Lenkų dainų ir šokių ansamblis „Vilija“

phoca_thumb_l_ansamblis_vilija

Vilniaus kultūros centro lenkų dainų ir šokių ansamblis „Vilija“ – seniausias lenkų ansamblis Vilniaus krašte, įkurtas 1955 metais lenkų mokyklų absolventų iniciatyva.

Nuo pirmųjų savo veiklos dienų ansamblis buvo ir vis dar yra lenkų tautos tradicijų ir folkloro sergėtojas bei puoselėtojas. „Vilija“ tapo neatskiriama lenkų tautos istorijos dalimi, pasižyminčia giliomis tradicijomis, išskirtiniu repertuaru bei tautinių rūbų įvairove.

Ansamblis užaugino visą eilę choreografų, chorvedžių bei muzikantų, kurie naudodamiesi ansamblyje įgytomis žiniomis ir patirtimi vėliau įkūrė savo kolektyvus bei iki šiol sėkmingai jiems vadovauja.

Pastaruoju metu kolektyve yra apie 150 narių, veikia trys meno grupės: šokėjų, choro bei kapelos. Nuo 2004 metų „Vilijoje“ įkurtos dvi vaikų šokių grupės ir vaikų choras.

Ansamblio repertuarą sudaro beveik visų Lenkijos regionų liaudies šokių ir dainų siuitos, lenkų tautiniai šokiai bei Vilniaus krašto folkloras. Sukurtos dvi koncertų programos: XIX a. istorinių šokių programa ir programa pagal žymiausių Lenkijos kompozitorių filmų garso takelius.

Per visą savo gyvavimo istoriją ansamblis parodė daugiau nei 1500 koncertų įvairiuose Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Vokietijos, Čekijos, Ukrainos, Bulgarijos, Italijos, Makedonijos, Graikijos, Juodkanijos, Ispanijos miestuose.

„Vilija“ intensyviai dalyvauja nacionaliniuose ir tarptautiniuose festivaliuose bei konkursuose, garsindama ne tik lenkų tautinę bendruomenę Vilniaus krašte, bet ir Lietuvos valstybės vardą.

Svarbesni kūrybinės veiklos pasiekimai:

  • Lenkijos kultūros ir meno ministerijos apdovanojimas „Nusipelnęs lenkų kultūrai”;
  • Oskaro Kolbergo vardo medalis ir apdovanojimas „Už lenkų kultūros puoselėjimą“;
  • Lenkijos Senato „Auksinis Lauras“ už 50-ies metų gyvavimo laikotarpį ir lenkų tradicijų puoselėjimą Lietuvoje;
  • Lenkijos draugijos „Wspólnota Polska“ aukso medalis;
  • Šv. Kristoforo statulėlė „Už tradicijų ir bendruomeniškumo puoselėjimą“;
  • Lietuvos lenkų sąjungos aukso medalis.

 

***  ***  ***

„Vilija“ feisbuke:  https://www.facebook.com/pzapitwilia