lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Antra didžioji MO muziejaus paroda „Gyvūnas – žmogus – robotas“

MO muziejus kviečia į antrą didžiąją parodą „Gyvūnas – žmogus – robotas“, kurią aplankyti galima nuo balandžio 6 d. iki rugpjūčio 25 d.

Tradiciškai žmogus laikomas labiau išsivysčiusia rūšimi, turinčia teisę spręsti visos gyvūnijos likimą. Tačiau pamažu imama abejoti tokia aiškia atskirtimi. Šiam pokyčiui didelę įtaką daro vis gilėjanti ekologinė krizė, augantis industrinis vartojimas ir sparčiai besivystančios technologijos.

Šios parodos tikslas – paskatinti iš naujo apmąstyti žmonių santykius su kitomis būtybėmis: nežmogiškaisiais gyvūnais ir žmonių sukurtais organiniais bei mechaniniais padarais. Parodoje nagrinėjama, ką modernizmo dailė, fotografija atskleidžia apie žmones ir jų bendravimą su ne žmonėmis. Kaip šiuolaikiniai Lietuvos ir kitų Europos šalių menininkai įsivaizduoja hibridinės visuomenės ateitį.

Parodoje eksponuojami MO kolekcijos menininkų kūriniai bei Vokietijos ir Baltijos šalių kūrėjų darbai atskleidžia, kaip keitėsi žmogaus požiūris į jį supančias gyvybės formas: nuo mitinių būtybių iki futuristinių hibridų.

Kuratorės: dr. Erika Grigoravičienė, Ugnė Paberžytė
Architektas: Justinas Dūdėnas
Dizainerė: Akvilė Paukštytė

Daugiau informacijos apie parodą čia: https://mo.lt/parodos/gyvunas-zmogus-robotas/?pagen=1

FOTO/VIDEO GALERIJA