(8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus paroda „Žmonės, kuriantys Lietuvą“ tęsia kelionę per šalį – spalį džiugins Elektrėnų viešosios bibliotekos lankytojus

Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje spalio 6–29 dienomis vyks vieno garsiausių mūsų šalyje portretinio žanro kūrėjų – fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus paroda „Žmonės, kuriantys Lietuvą“, kurioje įamžinti Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti skirta paroda „Žmonės, kuriantys Lietuvą“, pirmą kartą buvo eksponuota š.m. kovo 5–18 d. Vilniaus skaitmeninėse miesto vitrinose (125 portretai), o vasarą pradėjo kelionę per Lietuvą – liepos mėn. buvo eksponuojama Šiaulių miesto kultūros centre „Laiptų galerija“, rugpjūty – Birštono muziejuje, rugsėjį – Utenos kraštotyros muziejuje.

Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje nuolat eksponuojamos įvairios parodos: fotografijų, tapybos, tautodailės ir kt. žinomų kūrėjų ir tik pradedančių savo kelią pasirinktoje srityje.

„Čia visuomet labai laukiami jau pripažintų menininkų darbai, kurie praplečia kultūrinį akiratį, džiugina, stebina, ugdo, pakylėja, praskaidrina dieną, skatina mąstyti. Džiaugiamės, kad A. Aleksandravičiaus albume „Dzūkija – išskaicyta iš Dzievulio drabnų raštų…“ (2015) tarp daugybės kitų fotomenininko darbų yra užfiksuotas žvilgsnis ir į mūsų kraštiečius-kūrėjus – žinomą poetą, eseistą Rimvydą Stankevičių bei vieną ryškiausių šalyje džiazo kūrėjų, klavišininką, kompozitorių Dainių Pulauską“, – džiaugiasi Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos Metodikos ir komunikacijos skyriaus vedėja Jūratė Volungevičienė.

Parodoje išvysime išskirtinius, per kelis dešimtmečius Algimanto Aleksandravičiaus nufotografuotų, pripažinimą, aukščiausią įvertinimą ir garbingiausią apdovanojimą už kultūros ir meno kūrinius pelniusių nepriklausomos Lietuvos šviesuolių portretus. Ekspozicijoje Elektrėnuose – 60.

„Daugiau nei tris dešimtmečius savo idėjomis, veikla ir darbais Lietuvą kūręs ir kuriantis mūsų šalies intelektualinis branduolys vertas ypatingos pagarbos ir dėmesio. Šių išskirtinių asmenybių vertybės, ryškūs kūriniai ir ypatingas kūrybinis potencialas ne tik praturtina Lietuvos kultūrą, istoriją, aplinką, bet ir telkia bei skatina ja domėtis, įkvepia didžiuotis savo valstybe“, – sako parodos iniciatorius Vilniaus kultūros centro direktorius Paulius Jurgutis.

Šis unikalus, solidžios apimties Lietuvoje ir Europoje garsaus fotografo Algimanto Aleksandravičiaus – geriausio Baltijos šalių ir Europos portretisto apdovanojimus pelniusio, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografo menininko (AFIAP), Lietuvos fotomenininkų sąjungos Garbės nario, projektas išpildytas labai konceptualiai. Daugiau nei šimtą personalinių parodų surengusio fotomenininko ir šešiolikos fotoalbumų autoriaus dėmesio centre – žmonės. Portretai stebina jų kūrėjo įžvalgų aštrumu ir išskirtiniu talentu.

„Pats nustebau savo fotoarchyve radęs 125 Nacionalinių kultūros ir meno premijos laureatų portretus. Tai tikras lobis! Tai mūsų iškiliausieji, išskirtiniai savo kūrybine energetika bei talentu meno pasaulio atstovai, turintys savo gerbėjų ir mokinių, kurių ne vieną yra paskatinę kūrybiniam skrydžiui ar kilniam poelgiui. Žavimės jų kūryba ir su pagarba pasakojame vaikams ir anūkams, kad tai – žmonės, kuriantys Lietuvąׅ. Džiugu, kad kasmet laureatų gretas papildo šeši nauji menininkai. Akivaizdu – mes turime ateitį”, – džiaugdamasis, kad gyvena su jais viename laike ir galėjo įamžinti šiuos pamatinius tautos riedulius, sako taip pat Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas fotografas A. Aleksandravičius.

 

Kasmet Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija, kaip aukščiausiu išskirtinio menininko braižo ir kūrybos pripažinimu, įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius septynerius metus, taip pat per visą gyvenimą sukurti kūriniai. Premijos laureatus, įvertinusi visuomenės pateiktų kandidatų veiklą Lietuvos kultūros ir meno kontekste, atrenka ir iki 6 premijų skiria speciali komisija. Nuo 1989 m. šiomis premijomis apdovanota daugiau kaip 200 asmenų.

 

Parodos iniciatorius – Vilniaus kultūros centras.

FOTO/VIDEO GALERIJA