lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Gražiausi senosios muzikos kūriniai – Tarptautiniame festivalyje „Banchetto Musicale“

Lietuvoje senosios muzikos šventė – 29-asis tarptautinis festivalis „Banchetto musicale“ šiais metais vyks rugsėjo 8–26 dienomis. Vilniaus Valdovų rūmuose, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, Pranciškonų bažnyčioje, Bernardinų bažnyčioje ir Vilniaus arkikatedroje nuskambės net 9 išskirtiniai koncertai.

Šių metų festivalyje „Banchetto musicale“ dominuosianti tema – moterys. Dėmesys kryps į moters vaidmenį viduramžių, Renesanso ir baroko muzikos istorijoje – į moterį kaip kompozitorę, mūzą, istorinę ar legendinę figūrą, archetipą.

Festivalis prasidės rugsėjo 8 d., sekmadienį, 18.00 val. Valdovų rūmuose – Antonio Maria Bononcini operos „Andromeda“ koncertiniu atlikimu. Šios operos siužetas pagrįstas graikų mitu apie nepaprasto grožio karaliaus dukterį, kurią nuo neteisingos bausmės išgelbsti Persėjas. Operos muzika gaiviai suskambės graikų ansamblio „Ex Silentio“ (vad. Dimitris Kountouras) dėka.

Kita šių metų festivalio kulminacija – Georgo Philippo Telemanno opera-komedija „Pimpinone“. Žaismingą muzikinį pasakojimą apie Pimpinonės ir jo tarnaitės Vespetos flirtą ir kivirčus parengė tarptautinis atlikėjų būrys, vadovaujamas Claudio Levati ir Alinos Rotaru.

Siekiant paminėti 400-tąsias Vilniaus arkikatedros Šv. Kazimiero koplyčios statybos metines,  koncerte, kurį parengė choras ir konsortas „Brevis“, „Schola gregoriana Vilnensis“ ir vargonininkas Balys Vaitkus, bus galima pirmą kartą patirti nepaprasto likimo ankstyvojo baroko italų kompozitorės, benediktinės Chiaros Margaritos Cozzolani Vakarinę liturginę valandą.

Pažintis su kita ryškia moterimi, prancūze – Élisabeth Jacquet de La Guerre – klausytojų laukia lenkų ansamblio „Royal Baroque Ensemble“ koncerte. Programa, pavadinta „Le passage de la mer Rouge“ („Raudonosios jūros perėjimas“) atskleis išskirtinės muzikos asmenybės, gyvenusios ir kūrusios karalių Liudviko XIV ir Liudviko XV laikais, muzikos grožį.

Ansamblis iš Ispanijos „Capella de Ministrers“ festivalio uždarymui parengė muzikinę programą „Lukrecija Bordžija“. Tai italų Renesanso muzikos kompozicijų pynė, temiškai pristatanti ypač spalvingą asmenybę – popiežiaus Aleksandro VI dukterį, turėjusią įtakos ne tik painiam to meto politiniam gyvenimui, bet ir įkvėpusią daugelį menininkų.

Kaip ir kasmet, vienas festivalio koncertas skiriamas jauniesiems klausytojams. Koncertą visai šeimai parengė lietuvių ansamblis „In campo aperto“, kuris per viduramžių muzikos kompozicijas papasakos istoriją apie šv. Klarą – jaunąją ir pasišventusią šv. Pranciškaus Asyžiečio bendražygę.

Dar viena šių metų festivalio „Banchetto musicale“ tema – istorinė. Šįmet minimos 450-osios Liublino unijos metinės. Sukaktį pažymės net du koncertai su Lenkijos ir Lietuvos Renesanso muzikos programomis. Pirmąją – „Dovana Karaliui“ – pristatys žymus vokiečių liutnininkas Joachimas Heldas, o į koncertą „Klausykitės manęs, visos tautos“ pakvies vienas garsiausių Lenkijos vokalinių ansamblių „Cracow Singers“.

Daugiau informacijos apie festivalį ir festivalio programa: http://www.bmfestival.lt/bmf2019/li/programa.html

 

FOTO/VIDEO GALERIJA