lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

„Kalėdos sostinėje 2020“ programa sulaukė neįprasto lankytojų dėmesio

Išskirtinis 2020-tųjų metų šventinis laikotarpis buvo arti namų – be šurmuliuojančių kalėdinių mugių, čiuožyklų miesto aikštėse, pasivaikščiojimų ir jaukių pasisėdėjimų kavinėse. Nepaisant sudėtingo meto, kuomet dėl pandemijos teko atšaukti daugybę šventinių „Kalėdos sostinėje 2020“ programos renginių, šventes Vilnius pasitiko šviesdamas tūkstančiais šviesų ir siūlydamas alternatyvias saugias pramogas.

„Šių metų Kalėdos sostinėje programa buvo pilna naujų iššūkių, ryžtingų bei kūrybingų alternatyvių sprendimų. Vardan saugumo ir sveikatos privalėjome kitiems metams atidėti tradicinius renginius, šventes išbūti atsakingai be įprasto šurmulio ir būriavimosi. Džiugia atsvara visus ribojančiai realybei tapo ypatingas dėmesys skirtas šventinei miesto puošybai, bendruomenių kūrybiškumui ir alternatyvūs kalėdiniai projektai, kuriais galėjome pasidžiaugti nuotoliniu būdu. Esame dėkingi visiems: bendruomenėms, verslininkams, įstaigoms, įmonėms ir privačioms iniciatyvoms, kurie prisidėjo kurdami šias Kalėdas Vilniuje“, sako „Kalėdos sostinėje“ organizatoriaus Vilniaus kultūros centro direktorius Paulius Jurgutis.

Siurreali Vilniaus Kalėdų eglė vėl pripažinta gražiausia Europoje

Evaldo Stakėno nuotr.
Evaldo Stakėno nuotr.

Kaip ir kasmet, šventinio sezono sostinėje pradžią paskelbė lapkričio 28-osios vakare Katedros aikštėje Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus įžiebta įspūdinga siurrealistinė Kalėdų eglė. Tradicinės eglės įžiebimo šventės šįmet buvo atsisakyta – ji persikėlė į televiziją, tad vienos gražiausių Europoje ir šiais metais pripažintos Vilniaus Kalėdų eglutės įžiebimą stebėjome TV3 kanalu.

Apie siurrealią Vilniaus eglę, kaip apie gražiausią Europoje arba patekusią tarp top 10-20 gražiausių eglių pasaulyje, buvo išleista kelios dešimtys publikacijų tokiuose užsienio žiniasklaidos portaluose, kaip: Time Out London (JK), Forbes (JAV), Corriere (Italija), Viagem e turismo (Brazilija), 24.hu (Vengrija), European Best Destinations (Belgija) ir kt.

Nuo gruodžio 5 d. Vilniaus senamiestį papuošė ne mažiau įspūdinga,lyg milžiniškas kankorėžis, spindinti elegantiška Kalėdų eglutė Rotušės aikštėje.

Vilniumi ir Kalėdų eglutėmis grožėjomės virtualių 3D turų metu

Evaldo Stakėno nuotr.
Evaldo Stakėno nuotr.

Šiais metais www.kaledossostineje.lt svetainėje buvo sukurta ypatinga galimybė pasigrožėti Vilniaus Kalėdų eglutėmis nuotoliniu būdu – virtualių 3D turų metu – egle Katedros aikštėje: https://my.matterport.com/show/?m=bBJxwMxztRM ir egle Rotušės aikštėje: https://my.matterport.com/show/?m=RfpFSvuFYoX

Taip pat siurrealią Vilniaus eglutę visą šventinį laikotarpį galima buvo saugiai stebėti tiesioginės transliacijos iš Katedros aikštės metu, kuri vyko www.karantinas.lt/eglute svetainėje.

Virtualiai pasivaikščioti po Vilnių ir apžiūrėti šventines miesto puošmenas kvietė ir fotografo Giedriaus Akelio sukurtas, unikalus 3D turas: http://spot-on.lt/kaledos360/index.htm.

Tradiciniai Kalėdų miesteliai virto E. Kalėdų miesteliu

Kasmet Kalėdų eglutę supančio ir daugybę lankytojų pritraukiančio tradicinio Kalėdų miestelio Katedros aikštėje šįmet taip pat buvo atsisakyta. Norėdami palaikyti smulkiuosius verslininkus jiems itin jautriu šventiniu laikotarpiu, „Kalėdos sostinėje“ organizatoriai Kalėdų muges iš Katedros, Rotušės bei Vinco Kudirkos aikštės perkėlė į virtualią erdvę – kvietė pasidairyti dovanų neišeinant iš namų ir išsirinkti jas iš 181 el. parduotuvės siūlomų gėrybių internetinėje kalėdinėje mugėje – E. Kalėdų miestelis. Gruodžio 1 d. – sausio 7 d. interneto svetainėje www.kaledossostineje.lt įsikūręs didžiausias visame Baltijos regione E. Kalėdų miestelis sulaukė daugiau nei 80 tūkst. lankytojų.

Su kalėdiniais skaitymais „Pasakų Kalėdos Vilniuje“ vakarai tapo įdomesni ir prasmingesni

29-dpx_1907-vytautas-v-landsbergisNuo gruodžio 7 d. iki sausio 6 d. „Kalėdos sostinėje“ organizatoriai drauge su sostinės savivaldybe, „Delfi“ ir Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka kvietė kas vakarą 20 val. įsijungti „Delfi TV“ ir keliauti po gražiausių istorijų pasaulį – klausytis žinomų Lietuvos aktorių ir visuomenės veikėjų skaitomų kalėdinių skaitymų „Pasakų Kalėdos Vilniuje“. Nesenstančios klasikinės literatūros kūriniais kartu su tokiais skaitovais, kaip rašytojas Vytautas V. Landsbergis, kunigas Ričardas Doveika, aktorės Ilona Balsytė, Dalia Michelevičiūtė, Ineta Stasiulytė, Neringa Varnelytė, dainininkas ir žurnalistas Marijonas Mikutavičius, žurnalistė ir kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson, aktoriai Giedrius Savickas, Andrius Bialobžeskis, Gediminas Storpirštis, Aistis Mickevičius ir kt., 151 transliacijos metu džiaugėsi 321 tūkst. „Delfi TVׅ“ žiūrovų bei daugiau nei 333 tūkst. „Delfi TV“ feisbuko ir 85 tūkst. „Kalėdos sostinėje“ feisbuko sekėjų.

Specialiai šiam projektui knygas bei jų ištraukas atrinko Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento specialistai.

Vilnius išsirinko 5 gražiausias šventines vitrinas

Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.

Tamsų žiemos metą Vilniuje šiais metais itin skaidrino ir miestą ypatingu kūrybiškumu, estetika, žaismingumu ir išmone žavėjo šventiškai išsipuošusios sostinės vitrinos. Šventinei nuotaikai kurti šįmet pasitelktos ne vien skoningos dekoracijos, bet ir tokie neįprasti sprendimai, kaip muzikos bei aromatų panaudojimas. Gruodžio 18 d. buvo paskelbtos gražiausios sostinėje Kalėdų nuotaiką kūrusios vitrinos – konkurso „Vilniaus kalėdinė vitrina 2020“ laureatės. Sostinės savivaldybės sudaryta komisija ir „Delfi“ portale balsavusieji iš 25 konkurso dalyvių išrinko net 5 laimėtojas, kurioms apdovanoti buvo išdalintas 6500 eurų prizinis fondas.

Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.

Konkurso komisija pirmąkart nusprendė, jog net dvi vitrinos vertos I vietos – lyg saldi kalėdinė svajonė kavinės-kepyklėlės „Ponių laimė“ vitrina (UAB „Stikliai, Stiklių g. 14/1) ir stilingai spindinti antikvarinių papuošalų parduotuvės „Laura Antiques Fine Jewellery“ vitrina (UAB Diamondela, Vokiečių g. 13), kurioms atiteko po 1500 eurų. II vietą komisijos balsai lėmė šventinės muzikos garsais ir žavingų Kalėdų Paryžiuje dvasia žavėjusiai restorano „Balzac“ vitrinai (UAB Sweet art, Savičiaus g. 7), kuriai buvo įteiktas 1200 eurų prizas, o III vieta atiteko mišką vidury Stiklių gatvės sukūrusiai kavinės „Augustas ir Barbora love story cafe“ vitrinai (UAB Ribas LT, Stiklių g. 7), kuri buvo apdovanota 800 eurų prizu.

Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.

Publikos numylėtine tapo ir antrus metus iš eilės internetu Delfi portale balsavusiųjų didžiausių simpatijų sulaukė subtili ir elegantiška restorano „Sugamour“ (UAB Saldi kava, Vokiečių g. 11) vitrina, kuriai iš visų 8234 elektroniniu būdu savo nuomonę išsakiusiųjų, savo balsus dovanojo 1197 žmonės. Jai buvo įteikta taip pat 1500 eurų prizas.

Vilniečiai šventine nuotaika dalinosi puošdami savo namų balkonus

Nuo gruodžio 8 iki 27 d. Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“ kartu su fotografu Adu Vasiliausku ir sostinės savivaldybe kvietė vilniečius šventinę atmosferą kurti sau ir kaimynams – inicijavo projektą-konkursą „Įžiebk Kalėdas balkone“. Kūrybingi vilniečiai originaliai išpuošė savo namų balkonus, langus, terasas bei kiemus ir dalinosi šventine nuotaika, iš tolo džiugino kaimynus ir praeivius. Šventiškų balkonų nuotraukas galima peržiūrėti www.govilnius.lt/kaledos-balkonuose.

roberto-balkonasNors svarbiausios ne dekoracijos, o jas sukūrę švenčių laukiantys vilniečiai, konkurso komisija iš 74 dalyvių išrinko 10 pačių išradingiausių balkonų ir terasų, už kuriuos galima buvo balsuoti portale LRT.lt. Konkurso nugalėtoju išrinktas Roberto balkonas „Kalėdų senelio viešnagė“ (Antakalnio g. 37, Vilnius), kuriam atiteko pagrindinis ir išskirtinis prizas – nakvynė dviem viešbutyje „Pacai Hotel“ ir romantiški pusryčiai didžiajame balkone.

Vilnius siūlė įvairias alternatyvias šventinio sezono pramogas

Šventiniam ūpui pakelti Vilnius taip pat kvietė išbandyti virtualų žaidimą „Protų kovos. Vilniaus kalėdinis iššūkis“ bei savarankiško pažinimo maršrutą su audiogidu po kalėdinį Vilnių, taip pat siūlė iš geriausių Vilniaus restoranų į namus užsisakyti šventines vakarienes.

Gruodžio 13, 20 ir 30 d. nuotoliniu būdu vykęs žaidimas „Protų kovos. Vilniaus kalėdinis iššūkis“, kurį paruošė „Go Vilnius“ kartu su „Protų kovos“ organizatoriumi Robertu Petrausku ir jo komanda, beveik 400 entuziastingų dalyvių tapo smagia šio šventinio sezono pramoga. Trims nugalėtojams atiteko pagrindinis prizas – nakvynė su pusryčiais penkių žvaigždučių viešbutyje „Pacai“. Žaidimą žaidė ne tik vilniečiai, bet žaidėjai iš visos Lietuvos: Kauno, Alytaus, Telšių, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Utenos ir kitų miestų.

Rūpindamiesi, kad šventinės nuotaikos šiemet nereikėtų ieškoti toli nuo namų, Vilniaus pažinimo platformos „Neakivaizdinis Vilnius“ kūrėjai parengė visame mieste išsidėsčiusių kalėdinių eglučių sąrašą, o bendradarbiaudami su ekskursijų organizatoriais „Gatvės gyvos“ sukūrė specialų, pro gražiausiai išpuoštas sostinės senamiesčio aikštes ir gatveles lydėjusį, kupiną įdomių, netikėtų faktų apie Kalėdų istoriją ir neatsiejamus šios šventės simbolius, šventinį 3,5 km ilgio maršrutą „Kalėdinis Vilnius“ su audiogidu.

Tarpšventinius vakarus šildė 10 gyvo garso koncertų „Iš Vilniaus į namus“

dpx_6448Nuo gruodžio 28 d. iki sausio 6 d. jaukius vakarus namuose pagyvino ir muzikos garsais sušildė Vilniaus miesto savivaldybės, „Kalėdos sostinėje“ ir „Delfi“ dovanojamo muzikinio TV projekto „Iš Vilniaus į namus“ koncertai. Sceną pakeitusioje „Delfi TV“ studijoje sukurtoje jaukioje namų svetainėje nuskambėjo žinomų ir mylimų atlikėjų: Vido Bareikio, Justės Arlauskaitės-Jazzu, Monique, Vaido Baumilos, grupės „Saulės kliošas“, Ievos Zasimauskaitės, Monikos Linkytės, Manto Jankavičiaus, grupės „Baltos varnos“ bei Jessicos Shy – 14 puikių gyvo garso pasirodymų, kuriuos išvydo 137 tūkst. „Delfi“ ir „Delfi TV“ žiūrovų (vidutiniškai koncertą žiūrėjo apie 10–13 tūkst. žiūrovų) bei beveik 380 tūkst. „Delfi TV“ feisbuko ir per 75 tūkst. „Kalėdos sostinėje“ feisbuko sekėjų.

Naujuosius metus Vilnius pasitiko neįprastai ramiai ir saugiai

Dėl visų saugumo, tausojant medikus ir rūpinantis išsaugoti kuo daugiau gyvybių, Vilnius Naujųjų metų išvakarėse bei naktį išjungė miesto puošmenas ir Kalėdų egles bei atsisakė žmones į gatves viliojančių tradicinių Naujametinių fejerverkų.

FOTO/VIDEO GALERIJA