lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Kartą metuose Vilnių užburs nauja kalėdinė 3D pasaka

Kad didžiausių metų švenčių laukimo džiaugsmas išliktų ištisus metus, Vilnius turi ypatingą tradiciją – per kiekvienas Kalėdas sostinės gyventojams ir svečiams dovanoja vis naują kalėdinę 3D pasaką. Ne šiaip sau šįmet Vilniuje juntama iškilminga karališkų Kalėdų dvasia ir miesto širdyje karaliauja Kalėdų eglutė su karūna – Šv. Kalėdų vakarą Katedros aikštę užburs ir iki gruodžio 29 d. karaliaus „Sniego karalienė“.

Galingų vaizdo projektorių ryškios šviesos ir jausmingos muzikos sukurtas, 15 min. trunkantis unikalus reginys ant didžiausiu Lietuvoje ekranu tapusios Vilniaus katedros didžiosios sienos bus rodomas keturis kartus per vakarą: 17.05–17.20 val., 18.10–18.25 val., 20.05–20.20 val., 20.45–21.00 val.

Pagal visame pasaulyje žinomo, begaline fantazija, humoru ir gyvenimo išmintimi savo kūrinius praturtinusio Danijos rašytojo H. K. Anderseno to paties pavadinimo pasaką sukurta „Sniego karalienė“ – tai vaikams ir suaugusiems skirta jaudinanti istorija apie tikrąsias vertybes: gerumą, ištikimybę, narsą, pasitikėjimą savimi, tikėjimą ir draugystę.

screen-shot-2019-12-20-at-11-57-57Katedros aikštėje susirinkusieji žiūrovai išvys nuotykių ir iššūkių kupiną Gerdos kelionę, žavėsis rožių kerais paslaptingame sode, apgailestaus dėl Kajaus, iškeliavusio su Sniego karaliene, pabuvos pas žyniuonę ir aplankys pasakiškus ledynus bei juose nuo pasaulio akių pasislėpusius karalienės rūmus.

Šių metų kalėdinės įspūdingų 3D projekcijų pasakos kūrimo darbai prasidėjo dar vasarą. Pirmiausia daugiausiai laiko užtruko kompozicijų, kadruočių paieškos ir eskizavimo darbai, vėliau – scenarijaus pakeitimai bei scenų animacijos perteikimo galimybių analizė. Pasak pasakos kūrėjų, sunkiausias ir preciziškiausias darbas yra projekto gale, kuomet prieš pat generalinę repeticiją reikia viską sujungti į bendrą visumą ir siekti aukščiausio rezultato vykdant pataisymus ar patobulinimus.

„Kurdami šį animacinį filmą, ieškojome kiek kitokių animacinių sprendimų, mat pasaką teko ekranizuoti laikantis 3D projekcijoms keliamų reikalavimų. Siekėme kuo stipresnio trimatiškumo ir personažų teatrališkumo. Ilgų kūrybinių paieškų metu gimė tikra užburianti trimatė erdvė. Animaciniai personažai bei juos supanti aplinka sukurti unikaliai – kiekviena detalė animuota rankomis. Šiai pasakai sukūrėme daugiausiai personažų, gyvūnų per savo karjerą. Jų net penkiolika. Veikėjų charakteriai ryškūs, pozityvūs, kartais net šmaikštūs“, – pasakoja pasaką kūrusios 8 žmonių kūrybinės grupės „Video architects“ vadovas Linartas Urniežis.

Kitaip, negu praėjusių metų pasakos, šįmet pirmą kartą tam tikros kalėdinės 3D pasakos scenos bus įgarsintos. Tai pasakojimui suteiks dar daugiau gelmės, atspalvių ir sustiprins pojūčius.

Giliausius jausmus paliečiantis pasakos „Sniego karalienė“ muzikos takelis, kurį sukūrė Vygintas Kisevičius, į šią spalvingą istoriją įneš daugiau pozityvumo ir šventiškumo.

Prieš atvykstant į Katedros aikštę pasižiūrėti kalėdinės 3D pasakos, tėveliams rekomenduojame perskaityti vaikučiams pasaką namuose – tai padės suprasti naujomis mizanscenomis šiek tiek pakoreaguotus siužeto vingius.

Pasigrožėti ryškiais ir spalvingais 3D projekcijų vaizdais kerinčių istorijų į Katedros aikštę kasmet susirenka per 100 tūkst. vilniečių bei svečių iš kitų Lietuvos ir užsienio miestų.

 

FOTO/VIDEO GALERIJA