(8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, VilniusI–IV 08.00–17.00 val. V 08.00–15.45 val.

Koncertas „Laisvės balsas keičia pasaulį!“ Šv. Kotrynos bažnyčioje: sausio 13-ąją apmąstykime savo santykį su laisve

Viena iš Laisvės gynėjų dienos minėjimo tradicijų Vilniuje – kasmet po Šv. Kotrynos bažnyčios skliautais sausio 13-osios vakare skambantis Vilniaus moterų choro „Liepos“ ir Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertas. Vienuoliktąjį kartą vyksiančio nemokamo koncerto „Laisvės balsas keičia pasaulį!“ pradžia – 19 val.

Pasitinkant Vilniaus jubiliejų ir minint Laisvės gynėjų dieną, susitikti Šv. Kotrynos bažnyčioje – pabūti drauge ir pasiklausyti įkvepiančios muzikos, apmąstyti savo santykį su Laisve pastaruoju metu pasauliui tekusių sukrėtimų akivaizdoje ir mintyse pagerbti už ją gyvybę paaukojusius ir aukojančius žmones – kviečia koncertas „Laisvės balsas keičia pasaulį!“, kuriame skambės Vilniaus Šv. Kristoforo kamerinio orkestro – meno vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas ir Vilniaus kultūros centro moterų choro „Liepos“ – meno vadovė ir dirigentė Audronė Steponavičiūtė-Zupkauskienė, koncertmeisterė Loreta Kuliešiuvienė, atliekami kūriniai.

„Prieš 700 šimtus metų didysis kunigaikštis Gediminas rašė iš Vilniaus laiškus pasaulio valdovams, kad sulaikytų atėjūnų agresiją į baltų žemes, ir tiek pat metų štai gyvuoja miestas, į kurį prireikus ginti laisvę ne sykį suplaukė visa Lietuva. Kad ir kas ką sakytų ar darytų, nuo amžių laisvė galiausiai visada pasirodo stipresnė už tuos, kurie bergždžiai kėsinasi ją sunaikinti. Kai ateina rūsčių išmėginimų metas, laisvės balsas stebėtinai buria ir vienija“, – sako ir į koncertą kviečia Vilniaus kultūros centro moterų choro „Liepos“ meno vadovė Audronė Steponavičiūtė-Zupkauskienė.

Programoje: Vaclovo Augustino „Tėvynei giedu naują giesmę“ („Cantate Patriae canticum novum“) ir Jurijaus Kalco „Magnificat“ – solistė Eglė Stundžaitė, diriguos – Audronė Steponavičiūtė-Zupkauskienė.

Koncerto staigmena ir dovana klausytojams – profesoriaus Vytauto Miškinio specialiai moterų chorui „Liepos“ parašytas kūrinys „Penki Saliamono žvilgsniai į sužadėtinę“ („Quinque aspectus Salomonis ad sponsa“), Saliamono Giesmių giesmė – Canticum Canticorum Salomonis.

„Giliausi vandenys negali užgesinti meilės, nei potvyniai jos paskandinti“ – tokiais žodžiais prasideda ir baigiasi šis septynių dalių kūrinys, šlovinantis svaigų jausmą, įtaigumu prilygstantį laisvei. Juk moters gebėjimas mylėti išties gali išjudinti kalnus, kelti į kovą už laisvę ir šlovinti gėrio pergalę.

Premjeros metu „Penkis Saliamono žvilgsnius į sužadėtinę“ diriguos pats autorius – Vytautas Miškinis, o prie orkestro ir choro prisidės instrumentalistai: Egidijus Ališauskas – birbynė, Aistė Bružaitė – kanklės, Saulius Auglys – būgnai, Rimvydas Mitkus – sintezatorius.

Koncertą, kurio režisierė Eglė Storpirštienė, ves aktorius Giedrius Arbačiauskas.

Renginį tiesiogiai transliuos ZoomTV.lt: : https://www.youtube.com/watch?v=h6iBi1yXhoo