lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Liepos 15-ąją prasideda intriguojantis festivalis „Midsummer Vilnius“

57154871_2346515898960662_6392476495545106432_nLiepos 15–26 dienomis į sostinės Valdovų rūmų Didįjį kiemą sugrįžta festivalis „Midsummer Vilnius“, kasmet išjudinantis sostinės pulsą muzikos ir meno ritmu.

Ketvirtus metus vyksiantis festivalis vilniečiams ir miesto svečiams pasiūlys kokybišką kultūrinę programą, kurią sudarys 10 itin plataus meninio spektro pasirodymų: nuo klasikos grynuolių – iki populiariosios muzikos gūsio. Nuo gražiausių operų arijų, teatro spektaklių bei judesio magijos po žvaigždėtu dangumi – iki ekspresyvių populiariosios ir avangardinės muzikos sąskambių. Scenoje išvysime tikrus savo žanro superherojus, tarp kurių Mantas Jankavičius, Asmik Grigorian, Andrius Mamontovas, Jazzu, Gidonas Kremeris ir kiti.

Festivalio programa

Liepos 15 d. 21:00 MANTAS: RHAPSODY RECOMPOSED

Liepos 15 d. šių metų „Midsummer Vilnius“ atidarys ypatingas, gyvybingumu ir energija išsiskiriantis muzikinis pasirodymas „Mantas: Rhapsody Recomposed“. Festivalyje atlikėjas Mantas Jankavičius su grupe surengs išskirtinį koncertą, kurio metu naujai suskambės legendinės grupės QUEEN dainos, akomponuojamos, į sceną atgabentų, vargonų.

„Midsummer Vilnius“ festivaliui paruoštas unikalus muzikinis projektas yra vienintelis tokio formato pasirodymas ne tik Lietuvoje bet ir pasaulyje. Pirmą kartą scenoje susilies veržlus QUEEN muzikos gūsis su didingais vargonų muzikos garsais.

Liepos 16 d. 22:00 BADO MEISTRAS

Šiais metais festivalio renginių repertuarą praturtins ypatingą reikšmę Lietuvos teatro kūrėjams ir gerbėjams turintis spektaklis, pažymintis lietuvių teatro genijumi vadinamo Eimunto Nekrošiaus atminimą. Liepos 16 d. Valdovų rūmų kieme po atviru vasarvidžio dangumi žiūrovai galės išvysti šviesaus atminimo režisieriaus spektaklį „Bado Meistras“.

„Bado Meistras“ – vienas paskutiniųjų austrų rašytojo Franz‘o Kafkos apsakymų, apibendrinantis visą jo kūrybą, etines ir estetines nuostatas, požiūrį į gyvenimą. Paradoksalu, bet ir Eimunto Nekrošiaus kūrybos kelyje šis pastatymas buvo vienas asmeniškiausių bei pasižymintis subtilia autoironija.

Spektaklyje pasakojama apie Menininką, gebantį badauti neįtikėtinai ilgai ir sutraukiantį minias susižavėjusių žiūrovų. Deja, laikai ir publikos pomėgiai keičiasi ir nepralenkiamas Bado Meistras, kad ir pasiekęs savo meno viršūnę, miršta vienišas, visų užmirštas cirko užkulisiuose. Kaip ir visi Franz‘o Kafkos kūriniai, „Bado Meistras“ yra labai asmeniškas ir subjektyvus pasakojimas.

Eimuntas Nekrošius statydamas šį spektaklį leidosi į režisieriaus ir aktorių improvizacijas Kafkos apsakymo tema. Režisierius itin reiklus savo darbui, kaip ir pats Kafka, sugebantis surasti, nepraleisti nė vienos prasmingos minties, frazės, žodžio, įtaigiai, atvirai, teatrinėmis priemonėmis panardina aktorius į pačią istorijos esmę ir leidžia žiūrovui net ne suprasti, bet visa siela pajusti ką išgyvena kūrėjas savo šlovės valandomis, kaip jis kovoja už savo idėją su jo nesuprantančiais žiūrovais ir jo kūryba manipuliuojančiu impresarijumi. Kaip ir apsakyme, Nekrošiaus spektaklyje nemaža subtilaus bei intelektualaus humoro.

Liepos 17 d. 21:00 JAZZU

Scenoje ji kaskart kitokia, visą save atiduodanti muzikai ir visada pakerinti aksominio balso skambesiu. Liepos 17 d. festivalyje „Midsummer Vilnius“ jau ne pirmą kartą pasirodys viena ryškiausių Lietuvos atlikėjų Justė Arlauskaitė-Jazzu. Ji mėgsta stebinti, o profesionalumas neatsiejama jos pasirodymų dalis, tad nekelia abejonių, kad klausytojų lauks vienas žaviausių vasaros koncertų.

Originali savo žanro profesionalė sukurs tikros muzikos vakarą, kuris privers suspurdėti ne tik miesto širdyje stūksančių didingų rūmų dvasią, bet ir klausytojų širdis.

Visi, nespėję  gyvai išgirsti naujausios Justės kūrybos pavasarį pasibaigusio koncertinio turo metu, turės galimybę tai padaryti jau šią vasarą, kur skambės naujos autorinės dainos bei gerai žinomi kūriniai, tokie kaip „Po Mano Oda“, „Aš skiriu tau šį lietų“, „Lower than the Ground“ ir kt.

Scena – neatsiejama Justės Arlauskaitės gyvenimo dalis, kuria ji beatodairiškai dalinasi su savo klausytojais, kaskart atverdama naujas savo sielos kerteles. Justė užsiminė, kad jai labai gera sugrįžti į „Midsummer Vilnius“, ten kur atvira širdimi dalinsis tuo,  ką turi brangiausio – savo muzika.

Liepos 18 d. 22:30 SOLO ANSAMBLIS

Liepos 18 d. festivalio „Midsummer Vilnius“ metu viena populiariausių Lietuvos alternatyvios muzikos grupių „Solo Ansamblis“ kvies į specialiais audiovizualiniais sprendimais kuriamą potyrį „ILIUZIJA” po atviru dangumi.

Kasmet festivalio programoje nestinga intriguojančių pasirodymų – šiais metais, vėlyvą vasaros vakarą sukurtas „ILIUZIJOS” pasaulis pasiūlys kiekvienam žiūrovui patirti ir suvokti realybę ne tokią, kokia ji yra, o pačiam pasirinkti kas tikra, kas ne.

Ypatingai festivalio erdvei konstruojamas potyris bus kuriamas iš kruopščiai sulipdyto daugiasluoksnio audinio, kurį sudarys garsinė, sceninė bei dinamiška vizualinė plotmė. Padedami scenografų, garso, video ir šviesų režisierių „sad dance” žanro atlikėjai  istorinių Valdovų rūmų apsupty dalinsis savo elektronine istorija, diskutuos apie šio laikmečio klausimus. Fantasmagoriško vakaro metu „Solo Ansamblis“ nukels žiūrovus ten, kur viskas netikra, sintetiška, nepatogu, kur pinasi kūnai, jausmai ir mintys – į vienos vidurvasario nakties haliucinaciją.

Liepos 19 d. 21:00 ANDRIUS MAMONTOVAS

Šią vasarą Valdovų rūmų kieme vėl skambės Andriaus Mamontovo muzika – šį kartą atlikėjas grįžta į „Midsummer Vilnius“ visai kitokiam muzikiniam susitikimui. Liepos 19 d. koncerte žiūrovai išgirs žymiausius muzikanto kūrinius, kuriems netikėtą skambesį suteiks netradiciniai atlikimo būdai.

Su nauja energija ir įkvėpimu Andrius nenustoja stebinti savo gerbėjų, nuolatos ieškodamas naujų muzikos formų. „Džiugu vėl sugrįžti į festivalį „Midsummer Vilnius“, ir šį kartą su visai kitokio formato pasirodymu. Pasiruošimai šiam koncertui ir kūrybinis procesas man labai įdomus ir intriguojantis, tikiu, kad klausytojai bus maloniai nustebinti“, – pasakojo muzikantas.

Liepos 22 d. 20:30 G. KREMERIS ir KREMERATA BALTICA

Liepos 22 d. festivalio scenoje neeilinis rafinuotos muzikos vakaras, kurio metu scenoje pasirodys pasaulinio garso orkestras „Kremerata Baltica“ kartu su legendiniu smuikininku ir meno vadovu, maestro Gidonu Kremeriu. Valdovų rūmų kieme klasikinės muzikos gurmanų lauks elitinis tarptautinio pripažinimo pelniusių muzikantų koncertas.

Ypatingomis progomis Lietuvoje koncertuojantis ansamblis kartu su Gidonu Kremeriu praturtins festivalio „Midsummer Vilnius“ renginių programą originaliais klasikinės muzikos opusais. G. Kremerio repertuaras yra neįprastai platus ir įvairus, apimantis daugelį klasikinių ir romantiško periodo kūrinių, kuriems maestro suteikia šviežumo ir modernumo. Muzikantas ypatingą dėmesį skiria ir naujų talentingų kompozitorių bei nepelnytai pamirštų autorių kūrybai.

Liepos 23 d. 21:00 Gatvės šokio spektaklis „FLYING BACH“

Liepos 23 d. Valdovų rūmų kieme skirtingų epochų kultūra susivienys nenusakomoje harmonijoje. „Midsummer Vilnius“ festivalyje unikalų projektą „Flying Bach“ pristatys pasaulyje geriausiais pripažinta gatvės šokėjų trupė „Flying steps“, kurie žiūrovus pakerės judesio interpretacijomis pagal klasikinę Johanno Sebastiano Bacho muziką.

Keturiskart pasaulio breiko šokių čempionai „Flying steps“ ir garsus operos režisierius Christoph Hagel iš Vokietijos sukūrė įspūdingą projektą ir padarė tai, kas iki tol atrodė neįmanoma – suvienijo klasikinę muziką bei urbanistinį „breakdance“ šokį.

Unikalus ir novatoriškas J. S. Bacho kūrinių rinkinio „Gerai suderintas klavyras“ pritaikymas urbanistinio šokio žanre suskaldo visus barjerus tarp dviejų skirtingų pasaulių ir laikmečių. Dėmesį prikaustančio muzikinio spektaklio metu barokinės melodijos ir elektroninės muzikos ritmai darniai susilieja su meistriška judesio technika.

Liepos 24 d. 20:30 OPERA PO ŽVAIGŽDĖMIS

Festivalio „Midsummer Vilnius“ tradicija tapęs renginys „Opera po žvaigždėmis“ klasikinės muzikos mylėtojus vėl pakvies pasimėgauti gurmaniška operos arijų programa. Liepos 24 d. rafinuotos muzikos ir elegancija dvelkiantį koncertą dovanos viena geriausių Lietuvos bei užsienio operos solisčių Asmik Grigorian, kuri savo talentu ir įstabaus grožio balsu dalinsis su festivalio klausytojais.

Vienoje scenoje susitiks rinktiniai klasikinės muzikos profesionalai – įsimintiną vakarą kartu su Asmik kurs Lietuvos kamerinis orkestras, diriguojamas vieno geriausių šalies dirigentų – Modesto Pitrėno.

Liepos 25 d. 21:00 GARBANOTAS

Sklandantį muzikos lengvumą Valdovų rūmų kieme kurs grupės „Garbanotas“ muzikantai. Liepos 25 d. psichodelinio roko muzika skambės pritariant pučiamųjų ansambliui – tokiame intriguojančiame, subtilaus rokenrolo koncerte atlikėjai pristatys savo naujausio albumo „Paskutinė saulė“ kūrinius.

Miuziklo dvasia alsuojantis naujausias albumas grupės nariams ypatingas – pirmą kartą grupės „Garbanotas“ istorijoje visos dainos parašytos vien lietuvių kalba, išleistas ir vinilo formate. Albume subtiliai ir moderniai išlaikyta bendra siužeto linija, sukurianti unikalų miuziklo įspūdį – visa tai grupės rokenrolui suteikia nemažai poetiškumo.

Lengvo atokvėpio vakare, pasitinkant vidurvasario gaivą, skambės nuo žemės kilstelėjanti muzika. Hipnotizuojančios baladės, savitas ir nuoširdus, išskirtinai grupei „Garbanotas“  būdingas, rokenrolo skambesys koncerte bus palydėtas pučiamųjų ansamblio muzikos.

Liepos 26d. 21:00 DEEP FIELD: ORKESTRAS SU BEL CANTO

Šių metų festivalio baigiamasis renginys žiūrovus pakvies į įsimintiną koncertą, fantazijos kupiną modernios klasikinės muzikos kelionę. Liepos 26 d. „Midsummer Vilnius“ uždarymo renginyje žiūrovai išvys itin gausų būrį profesionalių atlikėjų. Koncerto metu 50-ies narių choras „Bel Canto“ ir Lietuvos kamerinis orkestras su papildoma sudėtimi, diriguojamas Modesto Pitrėno bei kviestinė solistė pristatys įspūdingą vieno garsiausių pasaulyje šiuolaikinių JAV kompozitorių Eric Whitacre programą, kurią papuoš įspūdingi vizualiniai efektai.

Žiūrovų laukia išties novatoriška patirtis skambant „Grammy“ laureato, eksperimentatoriaus, muzikos pasaulį sudrebinusio ir chorinės muzikos įvaizdį pakeitusio kompozitoriaus E. Whitacre kūriniams.

Pagrindinis vakaro akcentas – kosminė kompozicija, kūrinys „Deep Field“, kurį E. Whitacre parašė įkvėptas NASA kosminio teleskopo „Hubble“ nuotraukų, užfiksavusių iki šiol giliausią visatos vaizdą. Kino filmų muzikos stiliumi parašytoje kompozicijoje, autorius sujungia neribotas orkestro ir choro galimybes, elektroninę muziką bei naujausias technologijas. Pirmą kartą chorinės ir klasikinės muzikos istorijoje, kūrinyje naudojami ir publikos išmanieji telefonai, kuriuose instaliuota speciali mobilioji programėlė tampa muzikos instrumentu. Žiūrovų telefonuose instaliuotos aplikacijos skleidžiamas garsas susilies su orkestro ir choro atliekama muzika ir taps kūrinio atlikimo dalimi. „Deep Field“ sugrįžta į Vilnių ir istorinių Valdovų rūmų kieme sukurs nežemišką atmosferą.

Vakaro programoje dar vienas intriguojantis ir drąsus kompozitoriaus kūrinys „Godzilla Eats Las Vegas!“, kuris sudrebins klausytojų vaizduotę. Ši humoro nestokojanti, eklektiška kompozicija – tai įvairių garsinių atkarpų mozaika, kurioje be dėsningumo sujungiamos kontrastingos detalės pasakoja kompozitoriaus kuriamą makabrišką istoriją. Tam E. Whitacre pasitelkia apie trisdešimt skirtingų muzikos stilių, žaibiškai keičiančių vienas kitą, taip sukuriant beprotiško Godzilos vizito Las Vegase nuotaiką.  Paradoksalu, bet šis, regis, chaotiškas, skirtingų nuotaikų kūrinys suskamba puikiausioje dermėje ir maloniai nustebina net skeptiškai nusiteikusius klausytojus.

Daugiau informacijos: www.midsummervilnius.com

FOTO/VIDEO GALERIJA