+370 5 261 95 57 info @vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, VilniusI–IV 08.00–17.00 val. V 08.00–15.45 val.

Liepos 6-ąją renginiai Vilniuje primins šalies pasiekimus ir užduos toną „Tautiškai giesmei“ pasaulyje

Šią Liepos 6-ąją penkioliktus metus iš eilės Vilnius taps „Tautiškos giesmės“ giedojimo visame pasaulyje epicentru. Šiemet iniciatyvą lydės triumfo tematika – sostinėje vyks Triumfo eisena, kurią 19.30 val. žmonės kviečiami pasitikti Katedros aikštėje, kartu švęsti Valstybės dienos koncerte ir 21.00 val. užduoti toną pasauliniam himno giedojimui. Renginių ir pasiruošimo jiems metu bus eismo ribojimų, keisis ir keleto viešojo transporto maršrutų trasos bei tvarkaraščiai.

„Mindaugo karūnavimo diena žymi ir tai, kad jau 770 metų giname ne tik savo, bet ir visų Vakarų sieną. Šiemet Vilnius gavo atsakingą užduotį būti NATO viršūnių susitikimo vieta, o tai yra milžiniškas įvertinimas. Niekada iki šiol tokio masto renginio neturėjome Vilniuje. Tai ir Vilniaus triumfas pasaulio akivaizdoje. Todėl kviečiu liepos 6-ąją dalyvauti renginiuose ir kartu giedoti Lietuvos himną taip, kad mus išgirstų visas pasaulis,“ – kviečia Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

Eisena nuo Aušros vartų iki Valdovų rūmų

Valstybės dienos minėjimas prasidės vidurdienį – S. Daukanto aikštėje 12 val. vyks iškilminga vėliavų pakėlimo ceremonija. Į ją Lietuvos kariuomenės orkestras ir Garbės sargybos kuopa atžygiuos nuo Krašto apsaugos ministerijos Liejyklos gatve.

19 val. nuo sostinės Aušros vartų prasidės iškilminga triumfo eisena – ji drieksis iki Valdovų rūmų – tuo pačiu keliu, kuriuo į Lietuvos sostinę iškilmingai įžengdavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovai ir karo vadai, miestui ir tautai pranešdami apie pasiektas pergales. Šįkart eisenoje žygiuos Lietuvos ir NATO sąjungininkų karinių dalinių atstovai, lydimi spalvingų istorinių kostiumų, orkestro ir Geležinio Vilko. Eiseną pakeliui sveikins tradicinių religinių bendruomenių atstovai, Vilniaus miesto vadovai, Lietuvos akademinės bendruomenės atstovai, o prie Valdovų rūmų stovės šiuolaikiška trimatė Triumfo arka, kurioje išvysime Lietuvos istoriją, prisiminsime Triumfo žygius ir svarbiausias istorines asmenybes.

Triumfo arka Katedros aikštėje ir koncertas

Bene įspūdingiausiu šventės vizualiniu akcentu taps jau išvakarėse prie Valdovų rūmų iškilsianti 8,5 metrų aukščio trimatė Triumfo arka. Jos paviršių iš visų pusių dengs LED ekranai, juose videografikos pagalba transformuosis vaizdai, nukelsiantys į skirtingus šimtmečius, svarbiausias Lietuvos politines, diplomatines, kultūrines, ekonomines ir karines pergales iki šių dienų.

19.30 val. kviečiama pasitikti ir stebėti iškilmingą triumfo eiseną Katedros aikštėje, kuri perėjusi Triumfo arką, įsilies į šventinį koncertą. Renginys bus transliuojamas per LRT televiziją.

Pro arką atžygiuosiančią iškilmingą Lietuvos kariuomenės eiseną Katedros aikštėje nuo scenos pasitiks televizijos veidai Ignas Krupavičius ir Eglė Daugėlaitė. Paskutinę laukimo valandą iki „Tautiškos giesmės“ giedojimo pasaulyje aikštėje naujai suskambės kompozitoriaus Jievaro Jasinskio ir džiazo ansamblio „Vilnius JJAZZ Ensemble“ interpretuojami  gerai žinomi kūriniai, kuriuos atliks Algirdas Kaušpėdas, Giedrė Kilčiauskienė, Neda Malūnavičiūtė, Ilja Gun, Kotryna Juodzevičiūtė, Luka, „Vilnius voices“.

„Mindaugo karūnavimo diena žymi ir tai, kad jau 770 metų giname ne tik savo, bet ir visų Vakarų sieną. Šiemet Vilnius gavo atsakingą užduotį būti NATO viršūnių susitikimo vieta, o tai yra milžiniškas įvertinimas. Niekada iki šiol tokio masto renginio neturėjome Vilniuje. Tai ir Vilniaus triumfas pasaulio akivaizdoje. Todėl kviečiu liepos 6-ąją dalyvauti renginiuose ir kartu giedoti Lietuvos himną taip, kad mus išgirstų visas pasaulis,“ – kviečia Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

Prieš himną tradiciškai tautą pasveikins Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Planuojama, kad kartu su juo šventėje Katedros aikštėje dalyvaus ir Lietuvoje viešintis Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda.

Iš Vilniaus atliekamas himnas bus ypatingas ne tik savo šventiškumu, bet ir tuo, kad kartu jį giedos Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro bei Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų kvietimu Lietuvoje viešintis Ukrainos nacionalinės operos  kolektyvas, atvykęs iš Kyjivo. Atlikti „Tautišką giesmę“ ukrainiečiai pasiruošė specialiai šiai progai.

Daugiau informacijos apie Triumfo eiseną ir šventinį koncertą: https://fb.me/e/15uia7Ydb

Bus eismo ribojimų

Nuo liepos 5 d. 7 val. iki liepos 6 d. 24 val. stovėti transporto priemonėms nebus leidžiama Aušros Vartų, Didžiojoje, Pilies, Šv. Jono gatvėse, Šventaragio gatvės atkarpoje nuo Barboros Radvilaitės g. iki Universiteto g. ir Šv. Dvasios gatvėje esančioje stovėjimo aikštelėje (šalia M. Daukšos g.).

Liepos 6 d. nuo 6 iki 15 val. renginio organizatorių reikmėms rezervuojama stovėjimo aikštelė prie Katedros aikštės.

Liepos 6 d. eisenų metu bus trumpalaikių transporto priemonių eismo stabdymų Liejyklos, Šv. Dvasios, M. Daukšos, Aušros Vartų, Didžiojoje ir Pilies gatvėse.

Liepos 6 d. nuo 19 iki 22 val. bus draudžiamas transporto priemonių eismas Barboros Radvilaitės gatvėje ir Šventaragio gatvės atkarpoje tarp Barboros Radvilaitės g. ir Universiteto g.

Viešasis transportas veš nemokamai 

Kaip ir kasmet, liepos 6 d. viešasis transportas keleivius veš nemokamai. Autobusai ir troleibusai kursuos pagal sekmadienio (šventinės dienos) tvarkaraščius.

Eismo ribojimų prie Katedros aikštės metu, nuo 19 iki 22 val. laikinai keisis 10, 11, 33, 89 maršrutų autobusų trasos: https://arcg.is/OfHOS

Viešojo transporto judėjimą realiu laiku kviečiame stebėti JUDU švieslentėje, „Google Maps“ bei mobiliosiose programėlėse „m.Ticket“ ir „Trafi“.