+370 5 261 95 57 info @vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, VilniusI–IV 08.00–17.00 val. V 08.00–15.45 val.

MO muziejuje – kūrybinės studijos „1024 architecture“ šviesos meno evoliucija

Tarptautinio Vilniaus šviesų festivalio metu pristatyta skaitmeninė audiovizualinė instaliacija – kūrybinės studijos 1024 architecture” (Prancūzija) kūrinys „Core“ šviesos meno ir elektroninės muzikos gerbėjų laukia MO muziejuje iki š.m. vasario 20 d.

„Core“ / Julie Guiches nuotr.

Kūrybinės studijos „1024 architecture“ kūrinys „Core“ (liet. šerdis), kurio premjera įvyko 2019 m. Paryžiaus filharmonijoje parodoje „Electro“, kviečia patirti dinamišką šviesos ir garso erdviškumą.

Instaliacijos „Core“ scenografijoje muzika paverčiama dinamiškos šviesos tūriais, užpildančiais 3×3 metrų kubo erdvinę formą, kuri sudaryta iš 24 laipsnių kampu pasvirusios 81 LED juostos matricos ir įdiegtos naujos GLSL programinės įrangos. Su 3 dimensijų šviesos šou skamba sinchronizuotas, specialiai šiam projektui prancūzų elektroninės muzikos prodiuserio Laurent’o Garnier sukurtas, eksperimentinis muzikos takelis, pavadintas „CORE/REBOOT 2019“. Šis projektas yra jutiminė ir vaizdinė kelionė į elektroninės muzikos revoliucijos šerdį, kurioje patiriama nauja muzikos erdvizavimo technologija su dinamine tūrine šviesa.

„Core“ / Julie Guiches nuotr.

Paryžiuje įsikūrusi kūrybinė studija „1024 architecture“, vadovaujama Pier Schneiderio ir Francois Wunschel, per pastaruosius daugiau nei dešimt metų sukūrė daugybę įvairiausių audiovizualinių ir sceninių projektų tiek Prancūzijoje, tiek užsienyje, kuriuose derinama architektūra, vizualiniai efektai, skaitmeninės technologijos ir elektroninė muzika.

Nuostabius vizualinius potyrius kuriantys „1024 architecture“ menininkai tiki, kad instaliacijos, scenografija, vaizduojamieji menai, spektakliai ir apšvietimo konstrukcijos – tai būdai pažadinti mūsų pojūčius, paliesti mūsų kūnus ir prisiminimus.

Jūsų darbai tokie įdomūs ir daugialypiai, tačiau su architektūra jie atrodo mažai susiję. Kodėl vadinatės „1024 architecture“?

Pier Scheider: Mes abu mokėmės Strasbūro architektūros mokykloje. Aš sakau, kad esu vaizdo architektas arba miesto menininkas. Mes naudojame pastatus kaip karkasą, o architektūrą kaip atramą.

Francois Wunschel: Aš „gaminu“ parinkdama erdvę, troškinu vaizdo įrašą, įdedu prieskonių ir patiekiu šviežią su elektronine muzika.

Kuo ypatingas jūsų kūrybinis procesas? Ar jis skiriasi kiekviename projekte?

Pier Schneider: Tai priklauso nuo kiekvieno projekto. Kiekviena situacija turi savo pasiūlymą, sąranką, vaizdinį turinį, programą, sąveikos režimą, koncepcijos procesus ir kūrimo įrankius. Viskas priklauso nuo konteksto.

Francois Wunschel: Žinau tik tai, kad per daug laiko praleidžiu prie kompiuterio.

Kokios programos ir technologijos yra svarbiausios jūsų darbui?

Francois Wunschel: Atvirojo kodo technologija, nes ja naudotis galima nemokamai, o iškilus bėdai visada kas nors padės.

Pier Schneider: Telefonas ir darbotvarkė yra geriausi dalykai, norint sutelkti dėmesį į dabarties tikrovę.

Jei galėtumėte palinkėti vieno išradimo ar naujovės, kuri palengvintų jūsų gyvenimą, kas tai būtų?

Francois Wunschel: Vis dar manau, kad naujovės ir išradimai yra procesas iš apačios į viršų. Taigi tikiuosi, kad koks nors linksmas jaunas keistuolis savo mamos garaže vieną dieną sugalvos galutinę idėją, kuri palengvins mano gyvenimą. Nežinau, kas tai bus, bet esu atviras daugeliui dalykų.

Pier Schneider: Mano darbas yra naudoti visų rūšių įrankius, technologijas ar dalykus, su kuriais galiu kurti, todėl aš rasiu naujų būdų, kaip panaudoti kitų žmonių sugalvotus dalykus, kad ir kokie jie būtų.

Kaip virtuoziškai prancūzų duetas suderina pažangiausių technologijų magiją ir elektroninės muzikos garsus, išvysti galima MO muziejuje net iki vasario 20 d.

 

Daugiau informacijos apie instaliaciją – https://www.facebook.com/events/1098966607535279 ir apie Vilniaus šviesų festivalį – https://lightfestival.lt/, feisbuke https://www.facebook.com/VilniusLightFestival ir instagrame https://www.instagram.com/vilniuslightfestival/