(8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Perkeliamas Vilniaus šviesų festivalis – sugrįš šią vasarą, po karantino saugiu metu

Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.

Trečiasis Vilniaus šviesų festivalis turėjęs vykti 2021 m. sausio 22–25 dienomis, dėl karantino ir visuotinio saugumo perkeliamas į 2021 metų vasarą. Vilniaus gimtadienio proga mieste sausį nušvis tik Gedimino pilis bei paminklo Gediminui kardas.

vms_7785-saulius-ziura-vilniaus-sviesu-festivalis-2019-ziema-naktis-lazeriai-lazeriu-instaliacija-renginys-rotuses-aikste-horizontali-800x533-1-640x360Tradiciškai sausio antroje pusėje per Vilniaus gimtadienį sostinę nušviečiantis ir tamsumas išsklaidantis festivalis, kuris suburia kelias dešimtis Lietuvos bei užsienio šalių menininkų ir į miesto gatves išvilioja dešimtis tūkstančių lankytojų, dėl COVID-19 pandemijos naudojamų saugumo reikalavimų numatytu laiku negali vykti. Todėl organizatoriai nusprendė jį perkelti į saugų laiką po karantino, kuomet galėtume laisvai ir iš širdies pasidžiaugti festivalio metu šviesos meno galerija po atviru dangumi virstančiu Vilniumi. Planuojama, kad festivalis vyks vasarą – tiksli data bus paskelbta vėliau.

vilniaus-sviesu-festivalis„Sprendimas perkelti festivalį ir jį organizuoti po karantino priimtas dėl akivaizdžių priežasčių. 698-ojo Vilniaus gimtadienio proga ketinome sostinėje surengti įsimintiną šviesos šventę, tačiau privalome paisyti bet kurio renginio pagrindinio prioriteto – visų dalyvių saugumo“, – sako festivalio organizatoriaus „Vilniaus kultūros centro“ vadovas Paulius Jurgutis.

vsf_02Nors Vilniaus šviesų festivalis numatytu laiku nevyks, per gimtadienį sostinė neliks be tradicija tapusių dovanų. Vilnių papuoš keletas, šviesų festivalio organizatorių sostinei dedikuotų instaliacijų Katedros aikštėje ir Gedimino bokšte.

Tarptautinio Vilniaus šviesų festivalio siekis yra šviesos instaliacijomis tamsiausiu metų laikotarpiu įkvėpti miestui ir miestiečiams gyvybės, sušildyti šaltą viduržiemį, išryškinti miesto architektūrą, ištraukti iš namų į gatves miestiečius bei į sostinę privilioti užsienio svečius.

Susitiksime po karantino – kviečiame sekti festivalio naujienas:  http://www.lightfestival.lt/ bei https://www.facebook.com/VilniusLightFestival/

 

FOTO/VIDEO GALERIJA