+370 5 261 95 57 info @vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, VilniusI–IV 08.00–17.00 val. V 08.00–15.45 val.

Rekomendacijos penktojo Vilniaus šviesų festivalio svečiams: viskas, ką būtina žinoti

Pasigrožėti naktine sostine ir sausio 25–28 d. jos senamiestyje apžiūrėti penktojo Vilniaus šviesų festivalio modernaus meno galeriją kviečiantys renginio organizatoriai pataria – kaip viską pamatyti, nepasiklysti ir gerai praleisti laiką.

Kompaktiškame maršrute 18 instaliacijų

Miesto 700-ajam jubiliejui skirtas Vilniaus šviesų festivalis pristato 18 išskirtinių, garsių menininkų sukurtų modernių kūrinių – erdvinių šviesos ir garso instaliacijų, vaizdo projekcijų, dinamiškų ir interaktyvių meno konstrukcijų. Vilniaus senamiestyje išsidėsčiusią šviesos meno ekspoziciją apžiūrėti galima einant festivalio maršrutu nuo Katedros aikštės link Prezidentūros, toliau – Liejyklos, Vilniaus gatvėmis link Šv. Kotrynos bažnyčios, Vokiečių gatve prieiti Rotušės aikštę, o apsukus Savičiaus, Augustijonų, Bokšto gatvėmis pasiekti K. Sirvydo skverą, Šv. Jono gatvę.

Orientuotis padės festivalio žemėlapis

Susipažinti su festivalio maršrutu galima Vilniaus šviesų festivalio svetainėje www.lightfestival.lt, feisbuko paskyroje https://www.facebook.com/VilniusLightFestival, mobiliojoje programėlėje arba iš lankstinukų, kuriuose rasite festivalio žemėlapį su svarbiausiais objektais.

Mobilioji programėlė

Pats patogiausias būdas rasti visus Vilniaus šviesų festivalio objektus – mobilioji programėlė. Ją atsisiųsti arba atsinaujinti galima App Store: http://bit.ly/vilniuslightfestival arba Google Play http://bit.ly/vilniuslightfestival1.

Programėlėje taip pat rasite instaliacijų vietas, adresus, meno objektų  aprašymus, darbo laiką ir praktines rekomendacijas dėl viešojo transporto, automobilių parkavimo bei informaciją negalią turintiems žmonėms.

Info-centras, lankstinukai ir savanoriai

Festivalio lankstinukų su žemėlapiu galima teirautis Vilniaus turizmo informacijos centre (Pilies g. 2), Vilniaus miesto savivaldybės informacijos centre (Konstitucijos pr. 3, 1 aukšte). Lankstinukus festivalio metu dalins savanoriai, kuriuos atpažinsite iš ryškių geltonos spalvos liemenių. Jie mielai padės visais su festivaliu susijusiais klausimais.

K.Sirvydo skvere – maitinimo zona

Į žvalgytuves po švenčiantį miestą išsiruošę festivalio lankytojai sušilti ir pailsėti galės K.Sirvydo skvere įsikūrusioje maitinimo zonoje. Išgerti karštų gėrimų ir užkąsti sausio 25–28 d. iki pat 23 val. kvies maisto vagonėliai.

Eismo ribojimai festivalio metu

Vilniaus šviesų festivalis vyks sostinės senamiestyje ir jo prieigose, kur eismas siauromis gatvelėmis nėra patogus, todėl geriausia į renginį vykti viešuoju transportu.

Eismo ribojimų schema

Sausio 25 d. 18–23 val. bus draudžiamas transporto priemonių (įskaitant viešąjį transportą) eismas Tilto, T. Vrublevskio, Šventaragio, L. Stuokos-Gucevičiaus, Šventaragio, Barboros Radvilaitės gatvėmis ir Maironio gatvės atkarpa nuo Barboros Radvilaitės iki Aukštaičių g.

Sausio 25–26 d. 18–23 val., o sausio 27–28 d. 16–23 val. bus draudžiamas transporto priemonių eismas Universiteto, Dominikonų, Šv. Jono, Švarco gatvėmis ir Gaono gatvės atkarpa nuo Švarco iki Šv. Jono g.

Keisis viešojo transporto maršrutų trasos

Vilniaus gimtadienio proga kelionės viešuoju transportu sausio 25 d. bus nemokamos.

Vilniečių patogumui, šventės metu, nuo 18 iki 21.30 val., dažniau kursuos greitųjų maršrutų 1G, 4G ir 6G autobusai, taip pat 10, 22, 33, 43, 52 ir 53 maršrutų autobusai bei 2, 3, 4 ir 17 maršrutų troleibusai. Šiuo laiku 4G maršruto autobusai papildomai stos Rinktinės stotelėje.

Dėl eismo ribojimų Katedros aikštės prieigose, laikinai keisis 10, 11, 33 ir 89 autobusų maršrutų trasos ir tvarkaraščiai.

10 maršruto autobusai į Markučius nuo Žaliojo tilto važiuos Vilniaus, Jogailos, Pylimo, Bazilijonų, M. Daukšos, Žiupronių, Subačiaus gatvėmis, toliau – įprasta trasa. Važiuodami pakeista trasa autobusai nestos Karaliaus Mindaugo tilto, Arkikatedros, Bernardinų sodo, Dailės akademijos ir Užupio stotelėse. Atgal autobusai važiuos tokia pačia trasa. Važiuodami pakeista trasa 10 maršruto autobusai papildomai stos Vinco Kudirkos aikštės, Jogailos, Centro poliklinikos, Reformatų, MO muziejaus, Vingrių, Rūdninkų, Bazilijonų, Aušros vartų ir Misionierių stotelėse.

11 maršruto autobusai iš Žvėryno iki Pamėnkalnio–Pylimo–Jogailos gatvių sankryžos važiuos įprasta trasa, toliau suks į Pylimo gatvę ir važiuos Bazilijonų, M. Daukšos, Žiupronių, Subačiaus, Maironio gatvėmis. Iš Maironio gatvės suks į Užupio gatvę ir važiuos įprasta trasa. Važiuodami pakeista trasa autobusai nestos Jogailos, Vinco Kudirkos aikštės, Karaliaus Mindaugo tilto, Arkikatedros, Bernardinų sodo bei Dailės akademijos stotelėse. Kursuodami pakeistu maršrutu autobusai papildomai stos Centro poliklinikos, Reformatų, MO muziejaus, Vingrių, Rūdninkų, Bazilijonų, Aušros vartų ir Misionierių stotelėse. Atgal autobusai grįš įprasta trasa.

33 maršruto autobusai iš Šiaurės miestelio iki Karaliaus Mindaugo tilto kursuos įprasta trasa, toliau suks į T. Kosciuškos gatvę ir važiuos Olandų bei Drujos gatvėmis, o įsukę į Sukilėlių gatvę grįš į įprastą trasą. Tokia pačia trasa autobusai grįš į Šiaurės miestelį. Pakeitus trasą autobusai nestos Arkikatedros, Bernardinų sodo, Dailės akademijos, Užupio ir Subačiaus stotelėse. Kursuodami šia trasa 33 maršruto autobusai papildomai stos Karaliaus Mindaugo tilto (link Kalnų parko), Kalnų parko, Šv. Petro ir Povilo bažnyčios, Vasaros, Krivių, Filaretų, Polocko ir Drujos stotelėse.

89 maršruto autobusai, važiuodami Senamiesčio kryptimi, iki Karaliaus Mindaugo tilto kursuos įprasta trasa, toliau suks į T. Kosciuškos gatvę ir važiuos Olandų bei Drujos gatvėmis, o įsukę į Sukilėlių gatvę grįš į įprastą trasą. Kursuodami pakeista trasa 89 maršruto autobusai nestos Arkikatedros, Bernardinų sodo, Dailės akademijos, Užupio bei Subačiaus stotelėse. Kursuodami šia trasa 89 maršruto autobusai papildomai stos Karaliaus Mindaugo tilto (link Kalnų parko), Kalnų parko, Šv. Petro ir Povilo bažnyčios, Vasaros, Krivių, Filaretų, Polocko ir Drujos stotelėse.

89 autobusų maršruto trasa keisis ir Vilniaus šviesų festivalio metu, sausio 25–28 d. nuo 18 iki 23 val., kuomet bus ribojamas eismas prie Rotušės aikštės. Rūdninkų gatvėje bus įrengta laikina Rotušės stotelė, kurioje stos 89 maršruto autobusai, važiuojantys Stoties kryptimi. Šiuo laiku autobusai nestos Rotušės stotelėje Didžiojoje gatvėje.

Su pakeistomis viešojo transporto maršrutų trasomis ir eismo tvarkaraščiais nuo sausio 23 d. bus galima susipažinti interneto tinklalapyje www.judu.lt ir viešojo transporto mobiliosiose programėlėse www.stops.lt, „m.Ticket“, „Trafi“.

Automobilių stovėjimo aikštelės

Atvykstantiems į Vilnių automobiliu, rekomenduojame iš anksto pagalvoti apie automobilio parkingą. Primename, kad Vilnius suskirstytas į skirtingas mokamas parkavimo zonas. Jas rasite čia: https://judu.lt/vairuotojams/parkavimosi-zonos-vilniuje/ bei mobiliojoje programėlėje „m.Parking“.

Automobilius visada galima parkuoti šiose aikštelėse: https://judu.lt/vairuotojams/stovejimo-aiksteles-vilniuje/. Keliaujant iš Ukmergės, Savanorių ir Pilaitės pusių, galima pasinaudoti „Statyk ir važiuok“ aikštelėmis: https://judu.lt/vairuotojams/statyk-ir-vaziuok-aiksteles/.

 

Penktasis Vilniaus šviesų festivalis – tai tik keturi įspūdingi sausio 25–28 d. vakarai, nuo 18 val. iki 23 val.

 

Daugiaus apie Vilniaus šviesų festivalį www.lightfestival.lt