(8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Sausio 13-osios tradicija – moterų choro „Liepos“ koncertas Šv. Kotrynos bažnyčioje

Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną daugiau nei tris dešimtmečius prisiminimais sugrįžtame į lemtingus įvykius, pagerbiame mūsų tautos didvyrius, kurie 1991 m. ryžtingai būrėsi draugėn ir kovojo už savo valstybės laisvę.

Ketvirtadienį 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks gražia Sausio 13-osios tradicija tapęs nemokamas Vilniaus kultūros centro moterų choro „Liepos“ ir Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertas „Laimink mus, Laisve“.

Šie aukščiausiu meistriškumu garsėjantys kolektyvai Lietuvai atmintiną Laisvės gynėjų dieną kasmet koncertą dovanoja nuo 2012 m.

„Minint Lietuvos nepriklausomybės atminties datas pasitelkiami iškiliausi meno kūrėjų vardai, siekiant jas išgyvenusiuose žmonėse sustiprinti tėvynės meilę ir ugdyti jaunosios kartos valstybingumą“, – sako Sausio 13-ajai skirtus koncertus Šv. Kotrynos bažnyčioje rengianti moterų choro „Liepos“ vadovė Audronė Steponavičiūtė Zupkauskienė.

Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas) kartu su Vilniaus kultūros centro moterų choru „Liepos“ (choro vadovė ir dirigentė Audronė Steponavičiūtė Zupkauskienė, koncertmeisterė Loreta Kuliešiuvienė), minėdami Lietuvos valstybingumui reikšmingą datą – Sausio 13-ąją, 19 val. Vilniaus publikai ir miesto svečiams pristato koncertą „Laimink mus, Laisve“, kuriame skambės vėlyvojo baroko italų kompozitoriaus Giovanni Battista Pergolesi religinė kantata „Stabat Mater“. Diriguos Audronė Steponavičiūtė Zupkauskienė, solo partijas atliks Emilė Elena Dačinskaitė (sopranas) ir Vaidas Bartušas (kontratenoras).

Vilniaus kultūros centro moterų choras „Liepos“ – turtingos jaunyste ir gaiviais, skambiais balsais atlikėjos yra puikiai žinomos ne tik Lietuvos publikai, jos aktyviai dalyvauja tarptautiniuose chorų konkursuose, festivaliuose, kur yra pelniusios ne vieną apdovanojimą.

Taip pat platų pripažinimą ir Lietuvoje, ir užsienyje pelnęs Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras iš kitų Lietuvos kolektyvų išssiskiria ypatingu stilistiniu universalumu ir garsėja, kaip „barokinio orkestras“ bei retų partitūrų gaivintojas.

Koncertas „Laimink mus, Laisve“ – nemokamas. Būtina išankstinė registracija.

Regstracijos forma https://bit.ly/3GEtqfV

 

Daugiau apie Sausio 13-osios renginių programą: https://vilnius.lt/lt/2022/01/11/sausio-13-osios-laisves-gyneju-dienos-programa/

 

FOTO/VIDEO GALERIJA