+370 5 261 95 57 info @vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, VilniusI–IV 08.00–17.00 val. V 08.00–15.45 val.

Svarbi informacija dėl COVID-19

Vilniaus kultūros centras dalinasi aktualia informacija dėl kovos su COVID-19

 

Pasaulis, Lietuva ir Vilnius kovoja su klastingu koronavirusu COVID-19

 

Siekiant suvaldyti koronaviruso grėsmes Lietuvoje nutarta:

  • Nuo vasario 26 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė paskelbė valstybės masto ekstremalią situaciją (Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. vasario 26 d. nutarimas Nr. 152 „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ (TAR, 2020-02-26, Nr. 2020-04023)).

DĖMESIOVisi žmonės, kurie grįžo iš koronaviruso paveiktų teritorijų, 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos, privalo likti namuose ir stebėti savo sveikatą.

Šiuo laikotarpiu draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų įstaigų lankymas bei fizinis lankytojų aptarnavimas ir įsigalioja visų atvirose ir uždarose erdvėse organizuojamų renginių bei susibūrimų draudimas.

Vyriausybės sprendimu nustatoma, kad karantino laikotarpiu viešojo sektoriaus valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje. Kartu Vyriausybės sprendime pažymima, kad privaloma užtikrinti būtinųjų neatidėliotinų funkcijų atlikimą.

Lietuvos Respublikos piliečiams karantino laikotarpiu uždrausta išvykti iš Lietuvos Respublikos, išskyrus atvejus, kai jie grįžta į savo gyvenamąją vietą, vyksta į savo darbo vietą, taip pat Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vadovo ar jo įgalioto asmens leidimu.

Gyventojams viešose vietose rekomenduojama būti su apsauginėmis veido kaukėmis, respiratoriais, arba kitomis nosį ir burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis, išskyrus vairuojant motorines transporto priemones.

Parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose prašoma lankytis ir būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis (išskyrus tos pačios šeimos narius), laikytis saugaus kontakto (didesnio nei 2 metrų atstumo ir trumpesnio nei 15 minučių kontakto), higienos reikalavimų.

  • Nuo balandžio 1 d., siekiant stabdyti koronaviruso infekcijos plitimą ir apsaugoti šalies gyventojų sveikatą, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymu Lietuvoje griežtinamos visuotinio karantino sąlygos.

Kaukių ar kitų veidą dengiančių priemonių dėvėjimas Lietuvoje karantino metu nuo penktadienio – privalomas.

  • Nuo balandžio 8 d. karantinas Lietuvoje pratęsiamas iki balandžio 27 dienos 24 val.
  • Nuo balandžio 10 d. 20 val. iki balandžio 13 d. 20 val. įvedamas gyventojų judėjimo apribojimas – asmenims draudžiama vykti į ne savo gyvenamosios savivaldybės miestus ir miestelius be būtinos priežasties.
  • Nuo balandžio 27 d., siekiant valdyti COVID-19 infekcijos plitimo riziką, darbdaviams, esant galimybėms, ir toliau rekomenduojama leisti darbuotojams dirbti iš namų.
  • Nuo balandžio 29 d. Vyriausybė priėmė sprendimą švelninti karantino sąlygas šalyje: 

Leidžiama prekyba pilna apimtimi visose prekybos vietose, t.y. tiek turgavietėse, tiek viešose vietose, bet tik tais atvejais, jei bus ribojamas pirkėjų srautas (ne mažesnis kaip 10 kv. m vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas) bei užtikrinamos būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos sąlygos, darbuotojai ir pirkėjai aprūpinami būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis.

  • Nuo balandžio 30 d. tiek uždarose patalpose, tiek lauke galima teikti ilgiau nei 20 minučių trunkančias paslaugas, ribojant lankytojų srautą. 

Atveriamos platesnės galimybės organizuoti laisvalaikio užsiėmimus atvirose erdvėse (neįvardinant konkrečių veiklų sąrašo), jei jie vyks atviroje erdvėje ir ja užsiims pavieniai asmenys, ne didesnės nei 2 asmenų grupės bei šeimos, nebus žmonių susibūrimų.

  • Gegužės 5 d. Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius ir savivaldybės Administracijos direktorius Povilas Poderskis pristatė pagalbos priemonių su COVID–19 pandemijos sukeltomis pasekmėmis planą, pavadintą „Vilniaus 4×3 planas“ .
  • Nuo gegužės 10 d. grąžinami nedideli renginiai atvirose erdvėse, jei būtų užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. metrų plotas, tenkantis vienam asmeniui, ir ne mažesnis nei dviejų metrų atstumas tarp asmenų.
  • Nuo gegužės 18 d. dar labiau švelninamos iki gegužės 31 d. pratęsto karantino sąlygos:

Leista nuo 8 iki 22 val. veikti restoranams, kavinėms, naktiniams klubams bei kitoms pasilinksminimo vietoms viduje. Lauko kavinėms ir maistą išsinešimui gaminantiems tokių ribojimų nebus;

Leista nuo 8 iki 22 val. kazino ir lošimo automatų salonų veikla;

Leista vykdyti ne tik ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, bet ir neformalųjį vaikų švietimą;

Švelninami ribojimai reikalavimams vykdyti individualias sporto veiklas bei fizinio aktyvumo pratybas – vienam asmeniui vietoje 10 kvadratinių metrų ploto, dabar turi būti suteiktas ne mažesnis kaip 5 kvadratinių metrų plotas;

Leidžiami renginiai atvirose erdvėse. Laisvalaikio užsiėmimams atviroje erdvėje turi būti užtikrinamas ne mažesnis kaip 5 kv. m plotas, tenkantis vienam asmeniui ir ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp asmenų. Tokiuose renginiuose leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip 30 žmonių. Organizatoriai į šį skaičių nepatenka.

Leidžiama 5 žmonių grupelėms lankytis pažintiniuose ir mokomuosiuose takuose, apžvalgos bokštuose, parkuose, zoologijos, botanikos soduose, ekskursijose.

  • Nuo gegužės 30 d. sušvelninti reikalavimai renginiams bei susibūrimams nustatant, kad vienam žiūrovui turi tekti 5 kvadratinių metrų plotas.


Kaip apsisaugoti nuo COVID-19?

  • plauti rankas vandeniu ir muilu arba trinti alkoholine dezinfekcine priemone;
  • vengti koncentruoto žmonių susibūrimo vietų;
  • nekontaktuoti su į gripą panašius simptomus patiriančiais asmenimis;
  • stiprinti imuninę sistemą.


Specialistų rekomendacijos:


Kokie COVID-19 simptomai?

  • Karščiavimas;
  • Kosulys;
  • Dusulys;
  • Raumenų skausmas;
  • Nuovargis;
  • Sunkesniais atvejais išsivysto sunki pneumonija, ūmus respiracinis distreso sindromas, sepsis, septinis šokas;
  • Gali būti ir besimptomė forma.


Daugiau informacijos dėl naujojo koronaviruso galima teirautis:

  • Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 (pasireiškus gripui būdingiems ligos simptomams – karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui – po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju; norint pasikonsultuoti, kilus klausimų) – visą parą, visoje Lietuvoje, nemokamai;
  • Nacionalinio visuomenės sveikatos centro karštąja linija tel. +370 618 79984 ir  +370 616 94562 (visą parą);
  • Vilniaus miesto savivaldybės informacija ir dažniausiai užduodami klausimai dėl koronaviruso sukeltos situacijos skelbiami: https://sveikas.vilnius.lt./


D. U. K.

  • Kokiu būdu dirba Vilniaus kultūros centras nuo kovo 13 d.?

Darbas vyksta nuotoliniu būdu.

  • Kokiu būdu galima gauti įstaigos informaciją aktualiais klausimais?

Informacija teikiama (I-V  9-17 val.) – el. p.  info@vilniuskc.lt  arba  tel. 8 650 22663

  • Kokiu būdu galima susisiekti su Vilniaus kultūros centro kolektyvų vadovais?

Su kolektyvų vadovais galima susisiekti el.paštu. Jų el.pašto adresai nurodyti Vilniaus kultūros centro internet svetainėje KONTAKTAI>DARBUOTOJŲ KONTAKTAI: https://www.vilniuskc.lt/darbuotoju-kontaktai/

  • Ką turi daryti Vilniaus kultūros centro darbuotojai, grįžę iš koronaviruso paveiktų teritorijų?
    • Turi apie tai informuoti įstaigos administraciją;
    • Privalo 14 dienų likti namuose ir stebėti savo sveikatą bei dirbti nuotoliniu būdu arba kreiptis dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC).