lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Pasinerti į kitų šalių kultūras savaitgalį kvies Tautų mugė

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Rugsėjo 18–20 d. pasinerti į kitų šalių kultūras, išragauti skirtingų tautų virtuvių ir pažinti užsienio šalių tradicijas kvies TAUTŲ MUGĖ.
Dvyliktus metus iš eilės organizuojamoje mugėje vilniečius ir miesto svečius pasitiks Lietuvoje gyvenantys įvairiausių tautų piliečiai ir tautinių bendrijų nariai, pristatysiantys savas tradicijas, amatus ir kulinarines paslaptis. Renginiai vyks visame Gedimino prospekte, Odminių skvere ir Lukiškių aikštėje.

„Šią vasarą, labiau nei bet kurią kitą, supratome, koks stiprus mūsų vidinis poreikis keliauti, atrasti kažką naujo ir neįprasto. Tikimės, kad šiemet šį poreikį bent iš dalies kompensuos Tautų mugė, Vilniaus Gedimino prospekte rengiama jau dvyliktąjį kartą“, – sako Tautų mugės organizatorius Vytenis Urba.

Penktadienio pavakarę, po oficialaus mugės atidarymo, kuris vyks 16 valandą Gedimino prospekto scenoje prie Vinco Kudirkos aikštės, šventės svečių laukia muzikiniai pasirodymai, o 18 valandą – tradicinė spalvinga akcija „Visa Lietuva šoka“.

Šeštadienį šokių ir dainų pasirodymus tęs meno kolektyvai, o nuo 16 valandos scenoje pasirodys legendinis atlikėjas Valdemaras Frankonis, lyriškasis V. Malinauskas ir kiti. 19 valandą mugės organizatoriai svečius pakvies į muzikinį „AC/DC SHOW“, kuriame, pasak organizatorių, privalo sudalyvauti visi šios garsiosios grupės gerbėjai. Odminių skvere visą dieną veiks projektas „Lietuvos mažosios kultūros sostinės“, kuriame kasmet kūrybiškai pristatomi Lietuvos regionuose esantys miesteliai.

Tautų mugės sekmadienis bus dedikuotas sportui ir… gražiems automobiliams! Kol Gedimino prospekto scenoje vyks muzikiniai renginiai, visus sporto aistruolius mugės organizatoriai kvies į Tautų mugės šeimų krepšinio 3×3 turnyrą, kurio pradžia – 12 val. Lukiškių aikštėje. Nuo vidurdienio Gedimino prospekto atkarpoje ties Vasario 16–osios g. ir J.Tumo Važganto gatvėmis visi mugės svečiai bus kviečiami apžiūrėti įspūdingą amerikietiškų automobilių kolekciją.

Kaip ir kasmet, visas tris mugės dienas Gedimino prospekte vyks skirtingų tautų maisto mugė, kurioje – kultūrinio paveldo gaminiai, kulinariniai atradimai ir kitos gėrybės.

Daugiau apie renginių programą: https://www.tautumuge.lt/ arba feisbuke: https://www.facebook.com/events/1759097144237237/

 

FOTO/VIDEO GALERIJA