(8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Vilniaus kalėdinių mugių alternatyva – E-Kalėdų miestelis jau laukia lankytojų

vms_3900Iki Kalėdų likus 24 dienoms, pats metas kalėdinių dovanų artimiesiems ir draugams paieškai. Ypatinga „Kalėdos sostinėje“ tradicija, be kurios nebuvo įsivaizduojamos šventės Vilniuje, Kalėdų miestelis Katedros aikštėje bei Kalėdų miesteliai Rotušės ir Vinco Kudirkos aikštėse šiemet persikėlė į interneto platybes ir nuo gruodžio 1 d. pirmą kartą kviečia susitikti – E-Kalėdų miestelyje, kur beveik 200 el.parduotuvių savininkų yra pasiruošę pildyti kalėdinius norus.

„Kalėdos sostinėje“ organizatoriai šiuo visiems neramiu ir naujų iššūkių kupinu metu, o verslui ypač  svarbiu ir vertingu metų laikotarpiu, norėdami palaikyti itin pažeidžiamu karantino metu tapusį smulkųjį verslą, neįvykusius Kalėdų miestelius pirmą kartą per daugybę metų perkėlė į virtualią erdvę – www.kaledossostineje svetainėje sukūrė elektroninį Kalėdų miestelį, kur galima saugiai, nekeliant kojos iš namų pasidairyti ir iš daugybės jame siūlomų gėrybių išsirinkti dovanas sau, savo artimiesiems ir draugams.

vms_0447„E-Kalėdų miestelio dalyviams iš įvairių Lietuvos kampelių neatlygintinai sukūrėme patogią mainų erdvę, kurioje jie gali parodyti tai, ką per metus sukūrė šventiniam sezonui bei originaliomis, daugiausiai rankų darbo dovanomis džiuginti ne tik vilniečius, bet ir visą Lietuvą, o gal ir pasaulį“, – sako „Kalėdos sostinėje” organizatoriaus Vilniaus kultūros centro vadovas Paulius Jurgutis.

Naujomis, išlikti padedančiomis galimybėmis E-Kalėdų miestelio dalyviai džiaugiasi labiausiai.

„Tai pirmas kartas kalėdinėje mugėje ir dar vienas mažas stebuklas mano gyvenime, prie kurio prisidėjo žmona, vaikai, geri draugai. Esu jiems dėkingas ir nekantrauju pasidalinti savo ąžuolo gaminiais, kurie Jūsų ar mylimų žmonių namuose sukurs naują istoriją“, – galimybe dalyvauti virtualioje kalėdinėje mugėje džiaugiasi, lietuvišką ažuolą kasdiena glostantis „OAK&Coziness“ kūrėjas Giedrius Juodis iš Utenos.

„Prekiauti internetu ir būti matomais Lietuvos rinkoje sudėtinga, nes yra daugybė kūrybingų žmonių. Turi būti išskirtinis, unikalus. Galimybė dalyvauti E-Kalėdų miestelyje – tai naujų emocijų kupinas iššūkis”, – su jauduliu ir ryžtu širdyje sako antrus metus internetu natūralios odos ir akmenų rankų darbo papuošalais „Stiliaus pakopa” prekiaujanti Irena Trusienė.

vms_0389Lyg saldainis spalvingame pradiniame didžiausio Lietuvoje ir visame Pabaltijo regione E-Kalėdų miestelio puslapyje, kaip jau buvome įpratę tradicinėje mugėje, lankytojus pasitinka Kalėdų eglutę supantys – septyni E-Kalėdų miestelio nameliai, kurie pasiruošę padėti išsirinkti dovanas pagal norus.

Malonių atradimų skonį E-Kalėdų miestelyje patirti kviečia beveik 200 įvairių amatininkų, verslininkų, ūkininkų, menininkų ir kūrėjų, kurie savo el. parduotuvėse siūlo – puošnias, šiltas, saldžias, gurmaniškas, kvapnias, įdomias ir smagias dovanos kiekvieno skoniui. Jų įvairovė išties džiugina ir svaigina: nuo įvairiausių rankų darbo papuošalų iš šilko, keramikos, gintaro ir natūralių akmenėlių iki vardinių juvelyrinių dirbinių iš aukso ir sidabro; nuo tradicinių Kalėdomis kvepiančių advento vainikų iki personalizuotų eglutės žaisliukų; nuo rankomis megztų raštuotų kojinių iki puikių kailiais dabintų veltų paltų; nuo karamele kvepiančių ledinukų ir meduolių iki netikėtomis formomis stebinančių tortų šedevrų; nuo gardžiausių vasarą pas močiutę primenančių uogienių ir medaus desertų iki gurmaniškų prieskonių ir egzotiškųjų džiovintų svirplių; nuo kvapniausių žvakių, aliejų iki prabangios natūralios kosmetikos produktų; nuo vaikams skirtų žaidimų ir dėlionių iki muzikos gurmanų medžiojamų vinilo plokštelių bei įvairių instrumentų. O kur dar gausybė unikalių keramikos, medžio, tekstilės, popieriaus, porceliano ir keramikos dirbinių.

Neabejotinai, kiekvienas lankytojas E-Kalėdų miestelyje yra labai laukiamas, bus šiltai sutiktas ir saugiai aptarnautas.

Taip pat „Kalėdos sostinėje” organizatoriai kviečia ne tik dovanas rinktis, bet ir šių metų siurrealią Kalėdų eglutę Katedros aikštėje išvysti ir ja pasigrožėti – nuotoliniu būdu. Tai padaryti galima E-Kalėdų miestelyje virtualios 3D kelionės po Katedros aikštę ir paslaptingas eglutės valdas metu. Karantino metu visai nebūtina eiti iš namų, važiuoti į Katedros aikštę. Šių metų Kalėdų eglutę iš labai arti pamatyti ir kone paliesti galima šiuolaikinių technologijų pagalba. Virtualaus turo metu siurreali žaliaskarė lankytojams išsiskleis visu gražumu ir didybe. Bus galima ne tik pasivaikščioti greta eglutės, bet apsilankyti ir jos ne mažiau įspūdingame viduje.

Virtualus E-Kalėdų miestelis veiks nuo 2020 m. gruodžio 1 d. iki pat šventinio sezono pabaigos – 2021 m. sausio 7 d.

Likime namuose, saugokime save bei aplinkinius ir pasitikime Kalėdas sveiki!

Daugiau informacijos apie „Kalėdos sostinėje“: www.kaledossostineje.lt

FOTO/VIDEO GALERIJA