lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Vilnius išsirinko gražiausias Kalėdų nuotaiką šiais metais sostinėje kuriančias vitrinas

Pajusti magišką artėjančių Kalėdų nuotaiką ir praskaidrinti žiemą sostinę supančią tamsą bei, net ir susiklosčius nepaprastai situacijai šalyje, suteikti vilties ir tikėjimo ateinančiais metais, padėjo konkursas „Vilniaus kalėdinė vitrina 2020“, kurio kulminacija – skelbiamos gražiausiomis sostinėje pripažintos vitrinos. Apibendrinus Vilniaus miesto savivaldybės sudarytos konkurso komisijos ir gruodžio 10–17 d. Delfi naujienų portale vykusio balsavimo rezultatus, sveikiname daugiausiai simpatijų internetu pelniusią – 1197 balsų iš 8234 surinkusią elegantišką restorano „Sugamour“ (UAB Saldi kava, Vokiečių g. 11, Vilnius) vitriną bei konkurso komisiją sužavėjusias: I vieta – kavinės-kepyklėlės „Ponių laimė“ vitrina (UAB „Stikliai, Stiklių g. 14/1, Vilnius) ir antikvarinių papuošalų parduotuvės „Laura Antiques Fine Jewellery“ vitrina (UAB Diamondela, Vokiečių g. 13, Vilnius), II vieta – restorano „Balzac“ vitrina (UAB Sweet art, Savičiaus g. 7, Vilnius), III vieta – kavinės „Augustas ir Barbora love story cafe“ vitrina (UAB Ribas LT, Stiklių g. 7, Vilnius).

Kalėdinės sostinės tradicija tapęs konkursas, kuriame vertinamos Vilniaus gatvėse esančių lauko (eksterjero) vitrinų – į gatvę „išeinančių“ parduotuvių, kavinių, restoranų, įstaigų langai, durys, namų fasadai, sukuriantys sąsają su gatvėje esančiais praeiviais, puošybos kūrybinės idėjos – kaskart stebina naujais kūrybiniais sprendimais. Šių metų vitrinos žavi jaukumu, žaismingumu ir išradingai šventinei nuotaikai kurti pasitelktomis ne tik originaliomis dekoracijomis, bet ir muzika bei kvapais.

„Kiekvienais metais labai laukiu šio konkurso ir stebiu, kaip keičiasi vitrinų dekoravimo įpročiai, stilius, spalvos, apšvietimas. Pastebiu, kad nėra nei vienos parduotuvėlės centre, kuri nebūtų pasipuošus nors menkiausia lempute ar blizgučiu, o tai šventiniu laikotarpiu be galo džiugina. Šiais metais stebina kai kurių vitrinų dekoracijų dydis, gausybė švieselių ir estetiškos, patrauklios, skoningos dekoracijų kompozicijos bei tokie neįprasti sprendimai, kaip aromato įtraukimas į dekoracijų kompoziciją. Tai padeda įsiminti jų prekinį ženklą, puošia miestą, ir, kas svarbiausia, kelia miestiečių ir svečių nuotaiką“, – ir ateityje matyti vitrinų dekoravime prasmę ir poreikį kviečia konkurso komisijos narė, Vilniaus dizaino kolegijos Interjero dizaino katedros vedėja Ieva Žukauskaitė.

Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.

Antrus metus iš eilės pergalę internetinio balsavimo metu pelnė restorano „Sugamour“ (Vokiečių g. 11) vitrina, kuri surinko 1197 balsų. Delfi portale elektroniniu būdu savo nuomonę išsakė ir dalyviams savo balsus dovanojo 8234 internautų.

Dar vasarą šventiniam laikotarpiui ruoštis pradėjusio restorano „Sugamour“ subtilios kalėdinės vitrinos ir interjero dekorui šiais metais pasirinkta su mišku siejama žalia spalva ir natūralios medžiagos – kėnio šakos, medinės konstrukcijos, audiniai, stiklo žaisliukai, kuriuos galima perdirbti, panaudoti dar kartą. Taip pat norėta išryškinti pastato monumentalumą, neperkraunant fasado ir grindinio.

„Elegancija slypi paprastume, prabanga slypi nuosaikume, pagarba aplinkai slypi natūraliose medžiagose ir atsakingame požiūryje į architektūrą bei paveldą“, – pagarbą aplinkai ir sau, kaip didžiausią vertybę pabrėžė restorano „Sugamour“ direktorė Žaneta Birbilienė.

poniu-laime_stikliu-14Jauki sostinės senamiesčio Stiklių gatvė kasmet švyti ypatingai. Kavinės-kepyklėlės „Ponių laimė“ vitrina – lyg saldi kalėdinė svajonė, kurią Kalėdų rytą trokšta po eglute rasti kiekvienas.

„Šiuo nelengvu laikotarpiu norėjusi suteikti daugiau džiaugsmo ir grožio – kavinės svečiams, praeiviams ir mums patiems. Norėjome  žmonėms priminti vaikystės Kalėdų pasaką ir sukurti tikrą šventinę nuotaiką Vilniaus senamiestyje“, – džiaugėsi nuo šiol kavinę kiekvienam sezonui puošti nusprendusios UAB „Stikliai“ atstovė Mantė Valotkaitė.

Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.

Itin daug komplimentų ir norinčių šalia įsiamžinti eilių sulaukianti – tarsi sniegas šaltą saulėtą žiemos dieną žėrinti antikvarinės juvelyrinės parduotuvės „Laura Antiques Fine Jewellery“ vitrina. Stilingoje dinamiškoje vitrinoje sukasi ne tik su šviesa žaidžiantys veidrodiniai disko rutuliai, bet ir keičiasi prabangios suknelės. Pirmoji suknelė – karališka balta, antroji – aistringa raudona, nuostabiai deranti su parduotuvės aukso vėriniais, trečioji – žėrinti auksu, kuris simbolizuoja turtus, pinigus ir sėkmę bei ateinančius Metalinio Jaučio metus.

„Turėjome daug senovinių dekoro elementų: baltas antikvarines roges, senovinį eglutės stovą, žėrinčius papuošalus, tad viską apjungėme ir norėjome sukurti tikrą baltą, spindinčią, lyg šiltas ir jaukus senovinis atvirukas, žiemos pasaką“, – sakė šiais metais aiškią viziją ir profesionalios komandos pagalbą turėjusi antikvarinės juvelyrikos parduotuvės „Laura Antiques Fine Jewellery“ savininkė Laura Žvinakevičienė.

Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.

Šventinės muzikos garsais ir žavingų Kalėdų Paryžiuje dvasia praeivius, senamiesčio gyventojus ir kaimynus vilioja restorano „Balzac“ vitrina. Išieškota ir šilta restorano vitrina sostinės Savičiaus gatvėje praeivius žavi ne tik tradiciniais papuošimais – vainikais, kalėdiniais kepiniais, bet ir pasitinka kalėdinėmis melodijomis.

„Būtent taip puošti savo vitriną mus įkvėpė noras pajusti tikrąją Paryžiaus dvasią. Šventinė vitrina skirta mažiesiems, kurie kaip ir vitrinos personažai laukia Šv.Kalėdų“, – pasakoja dekoracijas vitrinos puošybai kepusi ir viską savo rankomis per 3 savaites sukūrusi restorano „Balzac“ direktorė Jadvyga Lobul.

augustasirbarbora-2Mišką vidury Stiklių gatvės primenanti kavinės „Augustas ir Barbora love story cafe“ vitrina, kviečia džiaugtis tikrais ir laiko patikrintais dalykais.

„Žmonės vis labiau džiaugiasi lietuviška gamta ir vertina natūralumą. Metai buvo kupini iššūkių, tad tvarumas ir tikrumas tapo svarbus kaip niekad. Šiemet turime būti tikri ir nuoširdūs, nes tik tokiais būdami greitai galėsime grįžti į gyvenimą, kurio turbūt pasiilgome visi“, – apie šių metų vitrinos puošimo idėją pasakoja kavinės „Augustas ir Barbora love story cafe“ komanda.

Vilniaus miesto savivaldybė atsidėkodama konkurso dalyviams už šventinės nuotaikos ir šviesių Kalėdų sostinėje kūrimą, nugalėtojams įteiks dosnius piniginius prizus. Daugiausiai komisijos simpatijų ir vienodą balų skaičių pelniusioms dviems vitrinoms atiteks: I vieta – UAB Stikliai, kavinės-kepyklėlės „Ponių laimė“ vitrina (Stiklių g. 14/1, Vilnius) ir UAB Diamondela,  antikvarinių papuošalų parduotuvės „Laura Antiques Fine Jewellery“ vitrina (Vokiečių g. 13, Vilnius) – po 1500 eurų, II vieta – UAB Sweet art, restorano „Balzac“ vitrina (Savičiaus g. 7, Vilnius) – 1200 eurų, III vieta – UAB Ribas LT, kavinės „Augustas ir Barbora love story cafe“ vitrina (Stiklių g. 7, Vilnius) – 800 eurų. Delfi internetinio balsavimo nugalėtojai UAB Saldi kava, restorano „Sugamour“ vitrina (Vokiečių g. 11, Vilnius) atiteks – 1500 eurų.

Konkursas „Vilniaus kalėdinė vitrina“ – tai socialinė akcija, kurioje svarbiausia – ne varžytis tarpusavyje, o dalyvauti ir dovanoti miestui šviesą ir Kalėdų laukimo džiaugsmą.

Daugiau informacijos apie „Kalėdos sostinėje 2020“ renginius: https://www.kaledossostineje.lt/

 

FOTO/VIDEO GALERIJA