lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Vilnius įvertino šventiškiausias miesto vitrinas

Viena iš „Kalėdų sostinėje” tradicijų tapęs konkursas „Vilniaus kalėdinė vitrina 2019″ pasiekė finišą. Pasibaigus beveik dvi savaites trukusiam balsavimui, paaiškėjo, kad konkurso balsavime Delfi portale daugiausiai vilniečių ir miesto svečių simpatijų pelnė originali restorano „Sugamour” (UAB Saldi kava, Vokiečių g. 11, Vilnius) vitrina, o konkurso komisija įvertino: I vieta – Augustas ir Barbora love story cafe vitriną (UAB Ribas LT, Stiklių g. 7, Vilnius), II vieta – The Factory by Ribas salono vitriną (UAB Deimantų fabrikas, Gaono g. 10, Vilnius) ir III vieta – Woolen Baltic salono vitriną (UAB Baltijos vilna, S. Daukanto al. 2A, Vilnius).

„Vilnius – kūrybingų ir svetingų žmonių miestas ir žmonės tai pastebi, vertina. Dauguma turistų (daugiau kaip 90 proc.) kalėdinį miesto papuošimą Vilniuje įvertino gerai ir labai gerai. Verslų ir kitų įstaigų švytinčios vitrinos labai prisideda prie ypatingos nuotaikos mieste, kad į jį norėtųsi sugrįžti,  rekomenduoti jį aplankyti kitiems. Laimėtojai šiemet ypač originalūs, puikiai atspindi mūsų  miesto savitumą“, – apdovanodamas gražiausių miesto vitrinų savininkus piniginiais prizais, už sukurtą ypatingą kalėdinę atmosferą mieste sveikino ir dėkojo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Konkurse, kuriame buvo vertinamos sostinės gatvėse esančių įmonių, įstaigų ir privačių iniciatyvų įgyvendintos lauko (eksterjero) vitrinų puošybos kūrybinės idėjos, šįmet dalyvavo 35 praeivių žvilgsnius traukiančios spindinčios vitrinos ne tik Vilniaus senamiestyje, bet ir nuo miesto centro kiek nutolusiose gatvėse.

Kitaip nei pastaraisiais metais, šįmet šventines sostinės vitrinas gruodžio 9–19 dienomis atskirai vertino Vilniaus miesto savivaldybės sudaryta specialistų komisija ir atskirai vilniečiai bei miesto svečiai, elektroniniu būdu balsavo Delfi naujienų portale.

sugamour_vokieciu-11-copyNet 11 tūkst. internautų prisijungė prie balsavimo Delfi naujienų portale, kurių 2743 balsai lėmė pergalę įspūdingai, karališkų rūmų akcentų turinčiai, stilisto Manto Petruškevičiaus kurtai, restorano „Sugamour” (Vokiečių g. 11) vitrinai.

„Žiemos šventės visuomet asocijuojasi su pasaka ir stebuklais. Norėjome perkelti šiek tiek pasakos į realų kasdieninį gyvenimą, kad mūsų svečiai ir praeiviai pajustų šventinę dvasią bei prisimintų ir prisiliestų prie pasakų, kurias mums skaitydavo mūsų mamos ir močiutės. Kasmet stengiamės savo svečiams padaryti šventę. Nors šią tradiciją pradėjome vieni iš pirmųjų, šiemet jau daugiau pasekė mūsų pėdomis, kas labai džiugina, nes kuo daugiau mieste bus pasipuošusių vitrinų, tuo Vilnius bus gražesnis ir patrauklesnis ne tik Lietuvos žmonėms bet ir užsienio svečiams”, – pasakoja dar vasarą pradedančio šventiniam sezonui ruoštis restorano „Sugamour” direktorė Žaneta Birbilienė.

augustas-ir-barbora_stikliu-7-copySpindinti kavinės „Augustas ir Barbora love story cafe” (Stiklių g. 7) vitrina lyg romantiška pasaka keri kaip ir garsioji Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istorija, kurių garbei kavinė įkurta. Tai taip pat stilisto Manto Petruškevičius kūrinys.

„Mums patinka grožis, mums patinka kurti. Kavinės išorei trūko magijos, nuo kurios prasidėtų svečio nuotykis pas mus. Puošdami vitriną papuošėme ir dalelę Vilniaus. Juk tai ne tik mums”, – džiugėsi kavinės komanda.

the-factory-by-ribas_gaono__10-copyKlasikinėmis puošmenomis bei dovanomis – juvelyrika su deimantais prekiaujantis salonas „The Factory Diamonds and Jewellery by Ribas” (Gaono g. 10) šventiniam sezonui ruoštis pradėjo likus porai mėnesių iki Kalėdų ir savo vitrinos puošybai pasirinko tradicines kalėdines dekoracijas.

„Norėjome, kad Kalėdų dvasią pajaustų ir mūsų vitrina džiugintų kuo daugiau praeivių. Savo vizijai įgyvendinti pasikvietėme stilistą Mantą Petruškevičių, su kuriuo bendradarbiavome ne kartą ir kuris visuomet sukuria kažką įspūdingo ir džiuginančio. Visas pasipuošimo šventėms procesas, šventinės tradicijos ir dalyvavimas šiame konkurse mums svarbūs dėl to, kad tai yra džiaugsmas visiems vilniečiams. Labai džiugu matyti, kaip Stiklių gatvės parduotuvės susivienija ir kartu vysto Stiklo kvartalo idėją, kartu stengiasi papuošti vieną gražiausių Vilniaus gatvių, nelaukdami, kol kas nors kitas tuo pasirūpins. Šis įvertinimas yra svarbus ne tik mums, bet ir visiems mūsų kolegoms Stiklo kvartale, kurie visi kartu ieško idėjų, kaip šią vietą padaryti dar patrauklesne”, – džiaugėsi „The Factory Diamonds and Jewellery by Ribas” įkūrėja Dana Ribas.

woolen-baltic_s-daukanto-al-2aRankų darbo gaminiais iš vilnos prekiaujančio „Woolen Baltic” salono vitrina – užuomina apie artėjančius 2020-uosius, žiurkės metus.

„Kaip žinia, žiurkėms patinka viską kaupti, todėl mūsų vitrinoje visko daug. Maloniausios dovanos – rankų darbo gaminiai. Norime parodyti turistams, ką mes galime pasiūlyti”, – pasakoja UAB „Baltijos vilna” direktorė ir vitrinos dekoracijų autorė Rasa Švanienė.

Vilniaus miesto savivaldybė dėkodama už dalyvavimą konkurse, vitrinas laureates apdovanos piniginiais prizais. Daugiausiai komisijos simpatijų pelniusias vitrinas: I vieta – UAB Ribas LT vitrina Augustas ir Barbora love story cafe – 1000 eurų, II vieta – UAB Deimantų fabrikas vitrina The Factory by Ribas – 650 eurų, III vieta – UAB Baltijos vilna vitrina Woolen baltic – 350 eurų ir daugiausiai Delfi internetinio balsavimo balsų surinkusią vitriną – UAB Saldi kava, restorano Sugamour vitrina – 1000 eurų.

Konkursas „Vilniaus kalėdinė vitrina” – tai socialinė akcija, kurioje svarbiausia – ne varžytis tarpusavyje, o dalyvauti ir dovanoti miestui šviesą ir Kalėdų laukimo džiaugsmą.

Daugiau informacijos apie „Kalėdos sostinėje 2019″ renginius: https://www.kaledossostineje.lt/

FOTO/VIDEO GALERIJA