+370 5 261 95 57 info @vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, VilniusI–IV 08.00–17.00 val. V 08.00–15.45 val.

Vilnius minės Lietuvos narystės NATO 20-metį

Šiais metais sukanka dvidešimt metų kaip Lietuva tapo NATO nare. Penktadienį, kovo 29 d. vyks šių metinių minėjimo renginiai, sostinės senamiestyje bus eismo ribojimų.

2004 m. kovo 29 d. Lietuva tapo visateise 1949 m. įkurtos Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos – tarptautinės politinės ir karinės gynybinio pobūdžio sąjungos – NATO nare. Tą dieną Šiauliuose nusileidę Belgijos karališkųjų karinių oro pajėgų naikintuvai „F-16“ pradėjo vykdyti NATO oro policijos misiją. Tais pačiais 2004 m. gegužės 1 d. Lietuva prisijungė ir prie ES bei ant lietuviškų pasų atsirado užrašas „Europos Sąjunga“.

Narystė NATO ir ES ne tik ženkliai prisidėjo stiprinant šalies saugumą, bet ir sudarė sąlygas sparčiam šalies ekonomikos augimui ir jos atsparumui išorės grėsmėms. Šiandien daugiau nei trisdešimt sąjungininkų ir partnerių yra suinteresuoti Lietuvos politiniu ir ekonominiu stabilumu bei geopolitiniu saugumu, o Lietuva kartu su sąjungininkais ir partneriais prisideda prie šių itin svarbių euroatlantinės erdvės tikslų įgyvendinimo.

NATO ir ES 20 metų sukaktis yra puiki proga atsigręžti ir įvertinti, kokį kelią nuėjo mūsų valstybė ir visuomenė, ką mums suteikė bendradarbiavimas su sąjungininkais ir ką patys sugebėjome jiems duoti, kokios yra lietuviškosios, europietiškos ir euroatlantinės tapatybės sąsajos.

20 metų narystė NATO ir ES – tvirtas pagrindas, nuo kurio Lietuva gali atsispirti ir kilti aukštyn, siekti daugiau, matyti bendrą paveikslą ir prisidėti prie jo kūrimo.

Renginiai Lietuvos narystės NATO 20-mečiui

12 val. S. Daukanto aikštėje vyks Lietuvos ir NATO vėliavų pakėlimo ceremonija. Jos metu sveikinimo kalbą sakys Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vyks NATO oro policijos misiją vykdančių pajėgų sveikinimo skrydis, taip pat Lietuvos kariuomenės technikos pavyzdžių ekspozicija.

16.47 val. Katedros aikštėje bus atidaroma įspūdinga meninė instaliacija „#MesNATO20“. Daugiau informacijos galima rasti čia. Instaliacija veiks iki balandžio 4 d.

Eismo ribojimai renginių metu

Penktadienį, kovo 29 d. vykstant Lietuvos narystės NATO 20-ųjų metinių renginiams, sostinės senamiestyje bus eismo ribojimų.

Nuo kovo 28 d., ketvirtadienio 21 val. iki kovo 29 d., penktadienio 15 val. bus draudžiamas automobilių stovėjimas Liejyklos g. dalyje nuo Universiteto iki L. Stuokos-Gucevičiaus gatvės.

Nuo kovo 29 d., penktadienio 11.30–13 val. bus draudžiamas Universiteto g. ir Liejyklos g. dalyje nuo Universiteto iki L. Stuokos-Gucevičiaus g.