lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Vilnius sveikina Lietuvos medicinos darbuotojus su profesine svente

94625287_3378608338834138_7368230448868098048_oŠiandien, balandžio 27-ąją sostinę papuošė trys simbolinės instaliacijos „MES KARTU” – taip Vilnius sveikina visus šalies medikus su jų profesine švente – Lietuvos medicinos darbuotojų diena.

Vilniaus kultūros centro bei Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva – simbolinės instaliacijos įrengtos Santariškių ir Antakalnio transporto žieduose bei prie įvažiavimo į Lazdynų ligoninę ir ten eksponuojamos bus iki gegužės 12 d., kuomet minima tarptautinė slaugytojų diena.

Gyvybiškai svarbi ir bet kuriai visuomenei būtina mediko profesija – tai sudėtingas ir sunkus, daugybės žinių ir pasišventimo, energijos ir stiprybės reikalaujantis darbas. Saugoti žmogaus gyvybę – didžiulė atsakomybė ir pasiaukojimas. Prasmingas visų medicinos darbuotojų darbas vertas ypatingos pagarbos.

vms_0650Vilniaus ženklo, širdies ir medicinos darbuotojus vienijančio kryžiaus simboliai reiškia vilniečių nuoširdų palaikymą, padėką ir išreiškiamą pagarbą visiems Lietuvos medicinos darbuotojams, kuriems ypač šiuo sudėtingu laikotarpiu, kovojant su virusu reikia daugiausiai palaikymo, kurie su ypatingu pasišventimu, pamiršdami save ir savo artimuosius, dirba, rūpinasi ir stengiasi daryti viską, kad savo pacientams išsaugotų ir dovanotų brangiausią turtą – sveikatą bei gyvenimą.

Sveikiname visus Lietuvos medicinos darbuotojus su profesine švente ir linkime sveikatos, stiprybės ir žmonių pagarbos, supratimo, palaikymo ir meilės!

 

vms_0440Balandžio 27-oji – Lietuvos medicinos darbuotojų šventė, kuri skirta šalies medikams – gydytojams, slaugytojams bei visiems, savo gyvenimą paskyrusiems sveikesnės visuomenės kūrimui, minima nuo 2004 m. Ši šventė pradėta švęsti net prieš šimtmetį – 1918-aisiais metais, kuomet balandžio 27 dieną Lietuvos valstybės tarybos sprendimu buvo įkurta Sveikatos komisija. Kaip teigiama istoriniuose dokumentuose, Garbė rūpintis savo šalies žmonių sveikatos apsauga tuo metu buvo patikėta tautos patriarchui daktarui Jonui Basanavičiui, inžinieriui profesoriui Steponui Kairiui ir kunigui Justinui Staugaičiui bei vėliau prie jų veiklos prisijungusiam daktarui Jurgiui Aleknai.

FOTO/VIDEO GALERIJA