+370 5 261 95 57 info @vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, VilniusI–IV 08.00–17.00 val. V 08.00–15.45 val.

Akordeonų skambesio ir judesio galias Kultūros naktį Šv. Kotrynos bažnyčioje atskleis pasaulyje garsi lenkų grupė „Motion Trio“

Energingas pasaulyje garsios lenkų akordionistų grupės „Motion Trio“ koncertas Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje birželio 7 d. – kultūrinių mainų tarp jau 33 metus besigiminiuojančių miestų projekto „Vilnius–Krokuva. Susitikimai‘ 2024“ renginys ir festivalio Kultūros naktis 2024“ programos dalis.

Motion Trio / Jacek Poremba nuotr.

Aistringai ir rafinuotai muziką atliekantys „Motion Trio“ muzikantai iš Krokuvos – Januszas Wojtarowiczius, Marcinas Gałażynas ir Pawełas Baranekas penktadienį kvies naujai muzikinei patirčiai – pasiklausyti kūrinių, atliekamų geriausiais pasaulyje laikomais Pigini Sirius Millenium instrumentais ir Šv. Kotrynos bažnyčioje susirinkusius klausytojus stebins išskirtinėmis akordeono galimybėmis.

„Koncerto Vilniuje programoje atliksime mūsų originalias kompozicijas. Pademonstruosime natūralų, akustinį skambesį ir tikrąsias „judesio“ galias. Klausytojai visų pirma išgirs lenkų kompozitorių Frederiko Šopeno, Wojciecho Kilaro, Henriko Mikalojaus Góreckio, Jano Andrzejaus Paweło Kaczmareko kūrinius. Tikimės, akordeonas kaip instrumentas, kuris dažniausiai siejamas su tango, folk ar pop muzika, pavergs ir klasikinės muzikos gerbėjus“, – pasakoja susitikimo su vilniečiais laukiantis grupės „Motion Trio“ lyderis Januszas Wojtarowiczius.

Savo gyvumu, charizma ir pasirodymų energija publiką žavintis talentingų akordeonų improvizatorių trio abejingų nepalieka. Jų skambesį ir šiandieninį požiūrį į muziką įtakojo bendradarbiavimas su tokiais meistrais – kaip muziką „širdimi rašančiu“ ir svaiginančios karjeros Holivude bei klasikinėje scenoje pasiekusiu lenkų kompozitoriumi Wojciechu Kilaru, taip pat Bobby McFerrinu – tapusiu puikiu pavyzdžiu kaip užmegzti ryšį su publika ir tuo pačiu smagiai praleisti laiką muzikuojant aukščiausiu lygiu, su kuriuo „Motion Trio“ jau koncertavo Varšuvoje ir Monrealyje. Trijulės susitikimą su britų kompozitoriumi, minimalistinės muzikos pradininku Michaelu Nymanu vainikavo kartu įrašytas albumas. Akordeonistus įkvepia ir lenkų kompozitoriaus, pianisto ir orkestro dirigento Jerzy Jano Maksymiuko garsusis posakis: „Jokios panikos – kruopštus pasiruošimas ir susikaupimas mažina stresą!“.

Nors, kaip sako muzikantai, per 28 kūrybinio darbo metus buvo pakilimų ir nuosmukių, šiandien jie sėkmingai koncertuoja tūkstantinėms auditorijoms, bendradarbiauja su garsiais dirigentais, orkestrais ir chorais. Po pergalės 2000-aisiais Tarptautiniame Krzysztofo Pendereckio šiuolaikinės kamerinės muzikos konkurse, laimėjus Grand Prix ir pirmąjį prizą Trio kategorijoje, jiems atsivėrė durys į garsiausias koncertų sales, vėliau sekė koncertiniai turai daugiau nei keturiasdešimtyje pasaulio šalių.

Daugiau informacijos apie koncerto programą feisbuke.

 

Kultūros mainų projekto „Vilnius–Krokuva. Susitikimai‘ 2024“ renginys – akordeonistų „Motion Trio“ koncertas – birželio 7 d., penktadienį, Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje. Pradžia – 18.00 val.

Renginys – nemokamas. Būtina elektroninė registracija.

 

Organizatoriai – Vilniaus miesto savivaldybė, Krokuvos miesto savivaldybė ir Vilniaus kultūros centras