lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Kultūros ministerija parengė „Gaires kultūros kelių kūrėjams“

Kultūros ministerija 2019 m. inicijavo ir įgyvendina Europos ekoniminės erdvės ir Norvegijos finansinio mechanizmo dvišalio bendradarbiavimo projektą „Kultūros keliai regionų vystymui“.

Įgyvendinant šį projektą, dar praėjusių metų rudenį, Vilniuje ir Kaune vyko renginių ciklas, skirtas Lietuvos kultūros kelių vystytojams ir suinteresuotoms įstaigoms. Renginiuose žiniomis, patirtimi ir gerąja praktika dalijosi ilgametę kultūros kelių vystymo patirtį turinčių organizacijų atstovai iš Norvegijos, Švedijos, Danijos ir Didžiosios Britanijos. Renginių metu diskutuota apie kultūros kelių socialinę, ekonominę ir kultūrinę naudą regionams, pristatyti gerosios praktikos pavyzdžiai iš Lietuvos ir užsienio, skaityti pranešimai ir atliktos praktinės užduotys kultūros paveldo komunikacijos ir interpretavimo, lankytojų patirties gerinimo, partnerių tinklo kūrimo ir produkto plėtros srityse, aptartas sertifikavimo tvarkos kriterijų, partnerysčių ir kiti kultūros kelių stiprinimo Lietuvoje klausimai. Minėtuose renginiuose gausiai dalyvavo savivaldybių, kultūros paveldo organizacijų, turizmo informacijos centrų, saugomų teritorijų specialistai bei akademinės bendruomenės nariai.

kulturos_keliai_01Siekdama užtikrinti aktualios informacijos sklaidą, minėtų renginių medžiagos ir gerosios praktikos pavyzdžių pagrindu, šįmet Kultūros ministerija parengė „Gaires kultūros kelių kūrėjams“.

Kultūros keliai yra reikšminga priemonė regionų plėtrai, ypač kultūrinio turizmo skatinimui, todėl tikimasi, kad šis leidinys  paskatins kurti ir tvariai plėtoti kultūros kelius šalyje ir už jos ribų.

Projekto partneriai – Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos, Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos savivaldybių asociacija.

 

FOTO/VIDEO GALERIJA