lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Teatro studijos „Elementorius“ spektaklio „Gailius ir jo žirgas“ kūrybinės komandos nariai tapo ryškiausiu aktorių ansambliu XV-oje Lietuvos mėgėjų teatrų šventėje „Tegyvuoja teatras 2020“

img_20200628_154802_resized_20200628_034919535Ryškiausi Lietuvos mėgėjų teatro kūrėjai šeštadienį, birželio 27 d. Pasvalio rajone, Pajiešmeniuose susitiko penkioliktoje „Tegyvuoja teatras“ šventėje.

Pasiilgę susitikimų, bendravimo su žiūrovais ir kolegomis Lietuvos mėgėjų teatrų vadovai, režisieriai, aktoriai, teatro pedagogai rinkosi atviroje erdvėje – gražiame Pajiešmenių dvaro parke, kur buvo išdalyta 10 „Tegyvuoja teatras“ statulėlių. Į apdovanojimus pretendavo net 48 kūrėjai – režisieriai, aktoriai, scenografai, festivalių organizatoriai.

Vilniaus kultūros centras labai džiaugiasi galėdamas pasveikinti teatro studijos „Elementorius“ narius, kurie šventėje pristatė savo spektaklį „Gailius ir jo žirgas“ ir pelnė „Tegyvuoja teatras“ statulėlę – kaip Ryškiausias aktorių ansamblis.

„Tegyvuoja teatras“ šventė kasmet iš visų Lietuvos regionų sukviečia kelis šimtus mėgėjų teatrų vadovų, režisierių, aktorių, teatro pedagogų. Ta proga visuomenei pristatomi kūrybiškiausi, ryškiausi mėgėjų teatro kūrėjai, jiems įteikiami diplomai, o laureatai pelno prestižinius apdovanojimus – „Tegyvuoja teatras“ statulėles. Pelnyti šią statulėlę mėgėjų teatro kūrėjui yra tas pats, kas profesionalaus teatro kūrėjui „Auksinį scenos kryžių“, – džiaugiasi teatro studijos „Elementorius“ vadovė Eglė Storpirštienė.

Dėl karantino šįmet kiek vėliau įvykusi, 2006 m. Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos inicijuota, teatralizuota „Tegyvuoja teatras“ šventė yra graži tradicija pristatyti, pagerbti ir įvertinti ryškiausius mėgėjų teatrų darbus, pasidžiaugti kolegų pasiekimais, plėtoti šalies teatrinę kultūrą ir kasmet vis kitoje savivaldybėje teatralams drauge paminėti tarptautinę Teatro dieną.

Šventės jau vyko Rokiškyje, Šiauliuose, Telšiuose, Tauragėje, Klaipėdoje, Jonavoje, Zarasuose, Alytuje, Utenoje, Anykščiuose, Priekulėje, Alantoje, Varėnoje. Ryškiausiems mėgėjų teatro kūrėjams įteikti 745 Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos diplomai ir 166 „Tegyvuoja teatras“ statulėlės.

 

FOTO/VIDEO GALERIJA