(8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Nupuoštoms Kalėdų eglutėms – Vilniuje paruoštos 78 specialios aikštelės

Žiemos šventėms baigiantis, vilniečiai kviečiami nupuoštas kalėdines eglutes palikti  specialiai tam skirtose vietose – šiemet visame mieste yra apie 80 eglučių surinkimo taškų, tai 4 kartus daugiau nei pernai. Su  atliekų  vežėjais susitarta, kad iš surinkimo vietų eglės bus vežamos visą sausio mėnesį.

Vilniaus savivaldybė kasmet kviečia gyventojus su nupuoštomis eglėmis atsisveikinti  civilizuotai – nemesti jų prie mišrių komunalinių atliekų konteinerių,  nepalikti  kiemuose, neteršti savo ir kaimynų gyvenamosios aplinkos. Miestas pasirūpino, kad specialių surinkimo taškų atsirastų 4 kartus daugiau ir įvairiuose rajonuose.

Specialistai pataria įsigytas gyvas kalėdines eglutes vazonuose pirmiausiai pasodinti, o jei tam nėra galimybių, atvežti  jas į žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles. Jose surenkamos ir kirstos, ir vazonuose augusios eglės. Per sausį iš specialių  aikštelių surinktos eglutės bus vežamos utilizuoti ir į kompostavimo aikšteles. Jei įmanoma, gyventojai skatinami pagalvoti apie antrinį eglių  panaudojimą kitoms reikmėms – uždengti jautrius šalčiui augalus sode, ar kieme, plonas eglės šakų sluoksnis gali būti puikus komposto dėžės pagrindas ir pan.

Savivaldybė  primena, kad už paliktas kalėdines eglutes ne tam skirtose vietose, gali grėsti bauda iki 600 eurų.

Eglutes galima atvežti, atnešti į  šiuos 78 eglučių surinkimo  taškus:

Eglutes galima pristatytim į šias įmones:

  • UAB „Biastra Plius“, Titnago g. 74, Vilnius (Vilniaus miesto nuotekų valykla), darbo laikas: 7.30 – 16.00 (pirmadieniais–penktadieniais). Tel. 8 612 69 586;
  • UAB „Juknevičiaus kompostas“, Liepkalnio g. 172, darbo laikas: 8.30 – 16.30 (pirmadieniais–penktadieniais). Tel: (8 5) 215 2159.

Taip pat eglutes galima priduoti be eilės visose Vilniaus regione esančiose Didelių gabaritų ir Žaliųjų atliekų surinkimo aikštelėse. Aikštelių sąrašas, adresai, darbo laikas bei kitą aktualią informaciją rasite paspaudę ČIA;

Kiekvienas atvežęs eglutę į Didelių gabaritų atliekų arba Žaliųjų atliekų surinkimo aikštelę ir ją čia nufotografavęs, galės dalyvauti nuotraukų konkurse. Burtų keliu bus išrinktas nugalėtojas bei apdovanotas prizu. Informacija apie konkursą bus paskelbta Atliekų kultūra Facebooke.

FOTO/VIDEO GALERIJA