(8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Šventinėje Vasario 16-osios programoje – išskirtinis koncertas ir virtuali kelionė Vilniuje Lietuvos valstybės gimimo keliu

vms_8913Artėjančią Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Vilnius kviečia sutikti saugiai namuose – Vasario 16-osios vakare, 21 val. LRT eteryje žiūrovų laukia ypatingas šventinis koncertas „Lietuvos valstybės keliu”.

Vilniuje sukurtas Lietuvos valstybės kelio maršrutas vingiuoja nuo Katedros aikštės iki Rasų kapinių. Juo kasmet iškilmingoje eisenoje noriai dalyvaudavo tūkstančiai moksleivijos bei studentijos. Ši tradicija užsimezgė 2016 metais Lituanistų sambūrio ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos iniciatyva.

finalŠiais metais tradicijas koreguoja pandemija, todėl įprasta eisena taps virtualia, saugia ir dar įdomesne kelione: LRT auditorija šventinėje transliacijoje galės kartu žengti sostinės gatvėmis, sustojant svarbiausiose aikštėse ar prie pastatų, kitų vietų, primenančių intriguojančias, vaizduotę skatinančias istorijas. LRT žiūrovai galės virtualiai pakeliauti po svarbias atminties vietas, pasakojančias apie modernios lietuvybės ir Lietuvos valstybės gimimą, drauge su šalies vadovais, politikais, prisiminti didžiausią įtaką epochinėms permainoms turėjusias asmenybes ir lemtingus įvykius, o taip pat klausytis pamėgtų lietuviškų dainų.

Einančius šiuo virtualiu valstybės keliu lydės esami ir buvę aukščiausi Lietuvos Respublikos vadovai, kurių darbas lemia arba ilgą laiką lėmė, kokioje valstybėje gyvename šiandien.

Katedros aikštėje, LDK Valdovų rūmuose istorikas Aurimas Švedas susitiks su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda ir ponia Diana Nausėdiene, kalbėsis apie asmenybes ir idėjas, sujungusias senosios ir šiandieninės Lietuvos valstybingumo tradicijas.

Signatarų namuose į Nepriklausomybės akto pasirašymo dienas žiūrovai persikels drauge su Aukščiausios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininku, profesoriumi Vytautu Landsbergiu, kuris kalbės apie tai, kaip pirmosios Respublikos atmintis įtakojo valstybės atkūrimo darbus 1990-aisiais ir svarstys, ko šiandienos politikai galėtų išmokti iš Lietuvos Tarybos narių. Apie drąsios, pilietiškos, pasiryžusios aukotis aukštų idealų labui moters, gyvenusios Aušros Vartų gatvėje, unikalų indėlį išsaugant Lietuvos valstybingumą, kalbės prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje apie svarbiausius pirmosios Lietuvos Respublikos pasiekimus ir jos palikimą savo įžvalgomis dalinsis prezidentas Valdas Adamkus. Tuo tarpu Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius Vilniaus Rotušėje kalbės apie lietuviškosios ir europietiškosios kultūros sąveiką tarpukario epochoje ir pasakos apie šiandien susiformavusią atvirą, daugialypę Vilniaus miesto gyventojų tapatybę.

„Lietuvos valstybės kelio” virtualiame žemėlapyje atsiras ir daugiau svarbių adresų ir pasakojimų: žiūrovai sužinos, kur veikė Lietuvos visuomenės brandai didžiulės įtakos turėjusios visuomeninės draugijos, kur studijavo ir dirbo Nepriklausomybės akto signatarai bei kur pats aktas buvo atspausdintas.

Šventinėje transliacijoje skambės lietuviškos dainos, kurias atliks Edgaras Montvidas, Vidas Bareikis, Martynas Levickis, Bjelle, Justinas Jarutis, „G&G Sindikatas” ir daugelis kitų populiarių šių dienų atlikėjų.

Koncertą rengia: Vilniaus kultūros centras, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė ir LRT.

Daugiau informacijos feisbuke: https://www.facebook.com/events/272644100943935/

FOTO/VIDEO GALERIJA