(8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

103-iąją Lietuvos valstybės atkūrimo dieną trispalve nušvitęs Vilnius švęs virtualiai – kasmet viešose sostinės erdvėse vykdavusius tradicinius Vasario 16-osios renginius šįmet stebėsime per televiziją, LRT kanale

Vasario 16-ąją Vilnius, kaip ir kasmet, išdidžiai pasipuoš: geltona, žalia, raudona. Jau šventinės dienos išvakarėse – vasario 15 d. vakare Lietuvos trispalve nušvis: Gedimino bokštas.

Karantinas ir su pandemija susijusi situacija įtakojo ir artėjančios Lietuvos valstybės atkūrimo šventės tradicijas. Įprastai pagrindinėse sostinės aikštėse ir gatvėse vykstantys šventiniai Vasario 16-osios renginiai ir gyvi minėjimai mieste šįmet nevyks – jie keliasi į virtualią erdvę. Lietuvos nacionalinis radijo ir televizijos transliuotojas sudarė sąlygas visus tradicinius šios dienos renginius stebėti per televiziją.

Šiais metais Valstybę švęsti Vilnius kviečia saugiai savo namuose, savo šeimose – šventinius renginius išvysime TV ekranuose, LRT kanalu.

Į TV eterį persikels tradicinė Simono Daukanto aikštėje prie Prezidentūros vykstanti trijų Baltijos valstybių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavų pakėlimo ceremonija bei tradicinis Vasario 16-osios minėjimas iš Signatarų namų Vilniaus Pilies gatvėje – „Signatarų balkonas”.

Nors dėl karantino ribojimų šįmet Gedimino prospekte nesuliepsnos Laisvės laužai bei nevyks šventinė, kasmet pro 16 svarbių Lietuvos valstybės istorijoje vietų einanti, jaunimo eisena Vilniaus senamiesčio gatvėmis, vasario 16-osios vakare 21 val. LRT televizijoje prasidės virtuali istorinė, patriotinė ir edukacinė kelionė, kaip ir tradicinė jaunimo eisena, pavadinta „Lietuvos valstybės keliu”. Tai iškilmingas renginys-koncertas, kurio metu žiūrovai bus kviečiami pažvelgti iš šių dienų konteksto į 1918 metų Lietuvos valstybės atkūrimo aplinkybes, didžiausią įtaką turėjusias asmenybes ir istorines sostinės vietas. Specialiai šiai progai sukurtas virtualus „Lietuvos valstybės kelio” maršrutas, vingiuos nuo Katedros aikštės iki Rasų kapinių, kuriuo kasmet tradiciškai žygiuodavo tūkstančiai moksleivijos bei studentijos. LRT televizijos auditorija galės kartu žengti sostinės gatvėmis, sustojant svarbiausiose aikštėse, prie pastatų ir kitų į tautos atmintį įrašytų vietų. Šiame istorinio pažinimo, tautinių jausmų sužadinimo ir patriotizmo ugdymo kelyje TV žiūrovus lydės charizmatiškas jaunesnės kartos istorikas Aurimas Švedas. Drauge su juo skirtingose maršruto vietose pokalbiui susitiks ir mūsų valstybės vadovai. Kartu ant scenos pasirodys žymiausi ir talentingiausi Lietuvos atlikėjai: Edgaras Montvidas, Martynas Levickis, Justė Arlauskaitė – Jazzu, Aistė Smilgevičiūtė ir grupė “Skylė”, grupės „The Roop”, „G&G Sindikatas”, Bjelle, Justinas Jarutis, Gabrielė Vilkickytė ir kiti. Šventinį koncertą iš dalies finansuoja: Lietuvos kultūros ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Organizatorius – Vilniaus kultūros centras.

Tradiciniai Vasario 16-osios renginiai, LRT programoje:

12.00 val.  Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija. Lietuvos Respublikos Prezidento kalba. Vaizdo įrašas iš Simono Daukanto aikštės ir Lietuvos Respublikos Prezidento rūmų.

12.30 val.  Šv. Mišios Vilniaus Šv. vyskupo Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedroje bazilikoje. Tiesioginė transliacija.

14.00 val. Vasario 16-osios minėjimas Lietuvos nepriklausomybės signatarų namuose Vilniuje. Profesoriaus Vytauto Landsbergio kalba. Vaizdo įrašas.

21.00 val.  Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šventinis koncertas „Lietuvos valstybės keliu“. Ved. Lavija Šurnaitė ir Aurimas Švedas.

Vilnius kviečia Vasario 16-ąją nesibūriuoti mieste. Viešasis transportas sostinėje kursuos pagal sekmadienio ir šventinės dienos tvarkaraščius, keleivių srautus intensyviausiose stotelėse stebės ir reguliuos viešojo transporto keleivių kontrolė. Šalyje esant ekstremaliajai situacijai, kurios metu ribojami žmonių susibūrimai, nemokamas viešasis transportas nėra planuojamas.

Keleiviams primenama, kad stotelėse, autobusuose, troleibusuose ir toliau privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes, kad jos dengtų nosį ir burną, laikytis saugaus atstumo. Būtina dezinfekuoti rankas įlipant ir išlipant, dezinfekcinio skysčio keleiviai ras kiekviename autobuse ir troleibuse. Naujausi tvarkaraščiai visada skelbiami www.judu.lt, programėlėse Trafi, m.Ticket, teirautis galima ir telefonu 8 5 210 7050. Viešojo transporto užpildymą sekti ir iš anksto planuoti keliones galima čia: https://bit.ly/36Hf5zw

Daugiau informacijos feisbuke: https://www.facebook.com/events/424051178862396/  ir  https://www.facebook.com/events/272644100943935/

FOTO/VIDEO GALERIJA