+370 5 261 95 57 info @vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, VilniusI–IV 08.00–17.00 val. V 08.00–15.45 val.

Rusų vaikų ir jaunimo teatras „Žaliasis žibintas“

phoca_thumb_l_zaliasis_zibintas

Vilniaus kultūros centro rusų vaikų ir jaunimo teatras „Žaliasis žibintas“ buvo įkurtas 1992 metais.

Teatro įkūrėja ir ilgametė vadovė Zoja Radzivilova. Ji 1986 m. baigė Sankt Peterburgo valstybinės teatro akademijos režisūros fakultetą.

Pagrindinis teatro tikslas – vaikų ir jaunimo dvasinis auklėjimas, estetinis ugdymas, kūrybinis studijavimas, rusų ir kitų tautybių kultūrinių tradicijų atgaivinimas bei puoselėjimas, lietuvių bei rusų kultūrų suartinimas.

Mėgėjų teatras „Žaliasis žibintas“ yra žinomas ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Tai vienintelis tokio pobūdžio rusų mėgėjų teatras Lietuvoje, kuris garbingai reprezentuoja Lietuvos rusų kultūrą ne tik šalyje, bet ir užsienyje.

Per savo gyvavimo metus teatre sukurta daugybė kultūrinių programų bei projektų: spektakliai, įvairios šventės, literatūrinės programos vaikams, paaugliams ir jaunimui.

Geriausi spektakliai: „Sugrįžimas“ apie S. Nėries kūrybą ir gyvenimą; „Mano sesuo undinėlė“ pagal H. K. Anderseno pasaką; „Sniego karalienė“; „Liubvy vse vozrosty pokorny“ pagal A. Puškino romaną „Eugenijius Oneginas“; „Buratino nuotykiai“; „Snieguolė“ pagal A. Ostrovskajos pjesę, „Vargas dėl švelnios širdies“ pagal V. Sologubo pjesę, „Dėdulės sapnas“ pagal F. Dostojevskio apysaką, S. Zlotnikovo pjesė „Vienišių valsas“, pasaka vaikams „Kriblė, krable, bums“ ir kt.

Teatras „Žaliasis žibintas“ aktyviai dalyvauja užsienyje vykstančiuose tarptautiniuose teatrų festivaliuose (Lenkijoje, Estijoje, Latvijoje, Vokietijoje, Vengrijoje). Kartu teatro nariai ne tik dalyvauja, bet ir aktyviai prisideda organizuodami Tarptautinius mėgėjų teatrų festivalius „Vilniaus rampa“.

Per visą gyvavimo laikotarpį teatre vaidino daugiau nei 200 jaunuolių. Daugelis jų sako, jog tai buvo viena gražiausių jaunystės patirčių, o kai kurie iš jų tapo profesionaliais aktoriais ir aktorėmis.

Teatre nuolatos vyksta aktorinio meistriškumo užsiėmimai, veikia vaikų teatro studija bei jaunimo grupės.

Spektaklis „Stebuklo belaukiant“ (2019): https://www.youtube.com/watch?v=jRpvi_h38xA&list=FLdO2qxsQsMdA77zTdQTi83A

 

***  ***  ***

„Žaliasis žibintas“ feisbuke:  https://www.facebook.com/groups/100118330039814