lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Artėja antrasis Kalėdų sostinėje savaitgalis – pramogų netruks

Išsisklaidžius pirmajam džiaugsmingam praėjusį savaitgalį į sostinę sugrįžusiam šventiniam šurmuliui, laukia kitas ne mažiau įspūdžių ir džiugesio kupinas „Kalėdų sostinėje“ savaitgalis – gruodžio 6-ąją atidaroma Kalėdinė čiuožykla Lukiškių aikštėje, o gruodžio 7-ąją Katedros aikštę užlies šypsenų ir džiugesio jūra – šventės „Sveikas, Seneli Kalėda“ klegesys.

Vilnius kviečia smagiai čiuožti į Kalėdas

Sauliaus Žiūros nuotr.

Antrus metus iš eilės sostinės savivaldybė kartu su „Sveikas miestas“ dovanoja ypatingą dovaną vilniečiams ir miesto svečiams – įspūdingą Kalėdinę ledo čiuožyklą Lukiškių aikštėje.

Didžiulė (20×40 m) čiuožykla po atviru dangumi bus atvira iki pavasario ir kvies pramogauti miesto centre: čiuožti savomis ar išsinuomotomis pačiūžomis, žaisti ledo ritulį, mokytis čiuožimo technikos. Čiuožykla – festivalio „Kalėdos sostinėje“ programos dalis ir gražia tradicija tampanti pramoga.

„Tikiu, kad ir šiemet kalėdinė ledo čiuožykla Lukiškių aikštėje taps tikru traukos centru. Kviečiu visą gruodį ir kovą aktyviai leisti laiką naujoje ledo čiuožykloje, pasivaišinti kalėdiniais gardumynais, o mažiesiems išmėginti kalėdinį traukinuką. Linkiu visiems magiškų švenčių Vilniuje!“ – sveikino Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Sekmadieniais mažiausieji taip pat galės nemokamai pasimokyti čiuožimo technikos arba ledo ritulio subtilybių su „Hockey Punks Academy“. Nemokami užsiėmimai čiuožykloje vyks nuo pat atidarymo dienos iki pat kovo 8 d. Čiuožti bus galima visada, kad ir kokios būtų oro sąlygos – speciali įranga visuomet palaikys ledą puikios būklės, net ir orui atšilus.

 

Šeštadienį šventinę nuotaiką Katedros aikštėje dalins Senelis Kalėda

Gruodžio 7-ąją nuo 14.00 val. mažuosius vilniečius, jų tėvelius ir miesto svečius Vilniaus Katedros aikštėje smagiai praleisti laiką kviečia visai šeimai skirta šventė „Sveikas, Seneli Kalėda!“.

g32a7968Renginyje visus susirinkusius pasitiks šaunioji Neringa ir smagiai pašėlti kvies linksmoji Tele Bim-Bam kompanija. Valandą truksiančiame koncerte „Tuojau užgrius Kalėdos“ skambės pačios gražiausios, populiariausios, atnaujintos senosios ir naujai sukurtos dainos. Išgirsime ir kartu trauksime „Mamos suknelė“, „Kalėdos“, „Baltoji varnelė“ ir daug kitų. Ne vieną savo gerbėjų kartą jau užauginęs, 30-ties metų sukaktį švenčiantis nuostabus kultūros reiškinys Tele Bim-Bam – ypatinga dovana Kalėdų laukiantiems mažiems ir dideliems Vilniaus miesto gyventojai ir svečiams.

„Praėjusiais metais buvo žavu stebėti, kaip Katedros aikštėje drauge su vaikais smagiai žaidė ir šoko daugybė suaugusių. Kodėl nepakartojus? – Žaidimai, betarpiškas bendravimas gerumu uždega kiekvieną širdį“, – šelmiškai šypsosi ir kviečia šventės organizatorė etnologė Eglė Valentė.

lietuvos-zodiakas3Taip pat Katedros aikštėje veiks „Kalėdų Senelio paštas“ – vaikai galės parašyti laišką Kalėdų Seneliui ir čia pat jį įmesti į specialią Lietuvos pašto dėžutę, tad visi laiškai tikrai pasieks adresatą. Kol vaikai rašys laiškus, su jų tėveliais bendraus dailininkės Nijolės Stunskaitės sukurti lietuviški zodiako ženklai. Juos iš amžių glūdumos prikėlęs etnokosmologas Jonas Vaiškūnas tikina, kad kaip tik šie 12 mėnesių simboliai atneša sėkmę, kurią priartinti padės lietuviškus zodiako ženklus įkūnysianti Rasos Ercmonienės-Varnės suburta teatro trupė.

kaleda3Abejingų nepaliks visuomet laukiamas ir stebuklinga lazda nešinas garsusis Lietuvos Kalėdų Senelis Kalėda: „Trinkt Senelio Kalėdos lazda – būkit laimingi visada!“

 

Daugiau apie renginius: https://www.kaledossostineje.lt/renginiai/

FOTO/VIDEO GALERIJA