lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

„Kalėdos sostinėje 2019“ buvo išties karališkos – šventė daugiau nei 1 mln., išvydo 918 mln. užsienyje

Greit prabėgusios 5 šventinės festivalio „Kalėdos sostinėje“ savaitės buvo išties karališkos – eglė karalienė tituluota gražiausia Europoje, sostinė įtraukta į Europos „Top 5“ ir į 25 pasaulio vietų, kur geriausia sutikti Kalėdas sąrašą. Renginių kupina žiemos šventė sulaukė daugiau nei milijono lankytojų, alternatyvųjį kalėdinį kiemą buvusio Lukiškių kalėjimo teritorijoje aplankė per 85 tūkst. žmonių.

„Be galo džiugu, kad sukaupta patirtis duoda lauktų vaisių – festivalis „Kalėdos sostinėje“, kuriame tradicijos dera su naujomis unikaliomis idėjomis, kuria įsimintiną šventę, garsina sostinę ir Lietuvą visame pasaulyje ir kasmet sulaukia vis daugiau svečių“, – sako „Kalėdos sostinėje“ projekto vadovas Paulius Jurgutis.

Vienu magiškiausių kalėdiniu Europos miestu pernai paskelbtas Vilnius šiemet dar labiau užkėlė savo kartelę – kiek daugiau nei 5 savaites trukusios „Kalėdos sostinėje 2019“ buvo neabejotinai ypatinga, įvairių renginių ir staigmenų kupina žiemos šventė nuo pat pirmos jos dienos.

Lapkričio 30-ąją Katedros aikštėje nušvitusi, mėlynos spalvos suknele ir sidabru spindinčiu baltu apsiaustu tarsi mantija pasipuošusi, Vilniaus Kalėdų eglė Karalienė tapo ne tik „Kalėdų sostinėje“, bet ir visos Lietuvos Kalėdų simboliu. Kasmet žavinti nauju įvaizdžiu, vėl ir vėl vilniečius, Lietuvą ir pasaulį stebinanti žaliaskarė šįmet tapo tikra pasaulio eglių karaliene.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Naujausiais duomenimis, 2019 metų Vilniaus Kalėdų eglutė užsienio žiniasklaidoje iš viso jau pasiekė 918 milijonų auditoriją. Didžiausia pasaulio transliuotoja BBC, kuri pasiekia daugiau nei 200 šalių ir kurios žinios transliuojamos 33 kalbomis, savo internetinio puslapio „Newsround“ rubrikoje pripažino, kad gražiausia eglė yra Vilniuje. Eglė Karalienė aplenkė net Niujorko Rokfelerio kalėdinę eglę, kuri šiais metais suspindo 3 mln. „Swarovski“ kristalų. Apie Vilniaus eglutę pranešė Kinijos valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“. Gruodžio 2-ąją savo feisbuko paskyroje „Fox News“ kanalas supažindino su papuošta Vilniaus Katedros aikšte ir šių metų eglute, kurios nuotraukos patiko daugiau nei 12 tūkst. sekėjų. Dar keli šimtai po nuotrauka paliko savo komentarą. Briuselyje įsikūręs kelionių planavimo tinklapis „European Best Destinations“, kuriame gražiausias egles rinko 14 tūkst. keliautojų iš 82 šalių, Vilniaus eglutę išrinko gražiausia Europoje. Mūsų sostinė įtraukta į Europos „Top 5“ ir į 25 pasaulio vietų, kur geriausia sutikti Kalėdas, sąrašą.

Sauliaus Žiūros nuotr.

„Remiantis ankstesnių metų tyrimų duomenimis, kalėdiniai renginiai ir Naujųjų metų sutikimo šventė padarė įtaką 61% turistų pasirenkant kelionę į Vilnių. Pernai per gruodžio mėnesį Vilniuje apsilankė daugiau nei 66 tūkst. turistų iš užsienio. Daugiausiai Vilniaus Kalėdų eglute ir šventiniais renginiais socialiniuose tinkluose domėjosi lietuviai bei artimiausios mums kaimynės – Baltarusija, Latvija, Lenkija, taip pat Didžioji Britanija, amerikiečiai ir italai. Užsienio žiniasklaida eglute pradėjo domėtis dar likus nemažai laiko iki jos įžiebimo. Jau spalio mėnesį Vilnius buvo pristatytas kaip destinacija Nr. 1, į kurią turi vykti keliautojai, norintys pamatyti gražiausią Europos Kalėdų eglę. Taigi, šįmet galime pasidžiaugti, jog šventiniu laikotarpiu sostinę aplankė dar daugiau – per 76 tūkst. užsienio svečių“, – sakė „Go Vinius“ direktorė Inga Romanovskienė.

Kaip ir Katedros aikštė, sostinės senamiestis per šių metų šventes buvo žavus ir spindėjo ryškiai kaip niekada – Rotušės aikštėje jaukiai karaliavo ir miesto gyventojus bei svečius žavėjo ryškiomis miško uogomis pasidabinusi prašmatni Kalėdų eglutė ir trečius metus iš eilės paslaptingai švytintis ir daugiau nei 100 tūkst. lankytojų sulaukęs Kalėdų miestelis. Kalėdų miestelį Katedros aikštėje skaičiuojama, jog aplankė daugiau nei 500 tūkst. lankytojų.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Kalėdų dvasia ir gerais darbais garsėjančiame pirmame „Kalėdų sostinėje 2019“ renginyje – Tarptautinėje Kalėdų labdaros mugėje, kurioje dalyvavo 25 šalių atstovai, 5 tarptautinės mokyklos, buvo 40 stendų, apsilankė per 5 tūkst. svečių, kurių dėka buvo surinkta 110 tūkst. eurų. Šios lėšos, kaip ir kasmet, per artimiausią pusmetį bus išdalintos dešimčiai organizacijų, padedančių sunkumus patiriantiems žmonėms. Tarp labdarą gausiančių organizacijų šiemet yra Išsėtinės sklerozės draugija „Feniksai“, Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namai, Alantos senelių namai ir kitos 7 organizacijos.

Spalvingas Kalėdų traukinukas per 39 šventinių kelionių dienas nuvažiavo beveik 4000 km, dalino šypsenas sukdamas 550 garbingus ratus istoriniame Vilniaus senamiestyje, nudžiugino apie 14500 laimingų keleivių, išpildė 5500 socialiai remtinų šeimų vaikučių svajonę.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Gruodžio 7-ąją Katedros aikštėje šurmuliavusioje visai šeimai skirtoje šventėje „Sveikas, Seneli Kalėda!“ drauge su smagia „Tele bim-bam“ kompanija ir Lietuvos Kalėdų Seneliu Kalėda linksminosi beveik 3 tūkst. vaikučių ir jų tėvelių.

Gruodžio mėnesį Kalėdinėje čiuožykloje pramogavo beveik 6 tūkst. čiuožėjų, tarp kurių buvo 230 senjorų ir 580 vaikų iš socialiai remtinų šeimų bei tūkstančiai džiaugėsi žiemišką pavidalą įgavusiu ir šviesų instaliacija virtusiu fontanu Lukiškių aikštėje.

Šventine čiuožykla ir fontanu–šviesų instaliacija Lukiškių aikštėje galima bus džiaugtis iki kovo 8 d.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Netikėta „Kalėdos sostinėje 2019“ renginių programos staigmena tapo visiškai naujomis spalvomis nušvitęs, įvairius istorinius laikotarpius liudijęs Lukiškių kalėjimas, kurio vidinis kiemas virto Alternatyviu kalėdiniu kiemu. Po daugybės metų visiems norintiems vartus atvėrusi erdvė 13 dienų stebino iš 7 tonų geležies konstrukcijų sukurta 13 m aukščio alternatyvia Kalėdų egle, interaktyviomis supynėmis ir šviesos bei lazerių instaliacijomis, sulaukė 85 tūkst. smalsių lankytojų.

Ypatinga „Kalėdų sostinėje“ tradicija – kasmet vis nauja ir labai laukiama kalėdinė 3D pasaka – šiais metais sostinę užbūrė nuotykių kupina „Sniego karalienė“, sukurta pagal to paties pavadinimo H. K. Anderseno pasaką. Pirmą kartą įgarsinta trimatė pasaka 20 seansų metu į Katedros aikštę pritraukė apie 160 tūkst. žiūrovų.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Seniausias Lietuvoje ir gilias tradicijas turintis „Eurovaistinės Kalėdinis bėgimas“ kasmet gerina linksmų bėgikų skaičiaus rekordą – jame šįmet bėgo 3867 įvairaus amžiaus Kalėdų Senelių, snieguolių ir kitokių personažų, tarp kurių buvo net 509 nykštukai ir 365 svetimšaliai iš tokių valstybių kaip Armėnija, Ukraina, Jungtinė Karalystė, Norvegija, Prancūzija.

Ketvirtus metus iš eilės vykusiame Kalėdiniame dizaino skvere Vinco Kudirkos aikštėje gruodžio 17–22 d. daugiau nei 70 kūrėjų pasidalino šventinėmis dovanomis ir stiliaus naujienomis su beveik 20 tūkst. mugės svečių.

Stebuklingų Kalėdų laukimo nuotaikas kurstė ir šventiškai dekoruotos sostinės vitrinos. 35 jų aktyviai dalyvavo konkurse „Vilniaus kalėdinė vitrina 2019“, kurias vertino ir aktyviai rinko daugiau nei 11 tūkst. internautų. Ypatingai išsiskyrė, spindėjo ir miestą puošė vitrinos Stiklių kvartale, Vokiečių ir Savičiaus gatvėse. Taip pat šiemet šventiškai nušvito ir Vilniaus pėsčiųjų tiltai: T. Narbuto pėsčiųjų ir dviračių viadukas, „kaklaraiščių tiltas“ virš vakarinio aplinkkelio Karoliniškėse bei pernai atnaujintas vienas ilgiausių pėsčiųjų ir dviratininkų tiltų – Vingio parko tiltas Žvėryne.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Vilniečius ir miesto svečius šventine nuotaika ir pramogomis pasitiko ne tik Kalėdomis alsuojantis miesto centras, bet ir 22 Vilniaus bendruomenės, kurios šiais metais sulaukė įspūdingo svečio – 4 m. aukščio šventojo Kristoforo – šviesos instaliacijos.

Džiaugsmingai sutikti Naujuosius Katedros aikštėje prie Vilniaus simbolio – stulbinančia 3D vaizdo instaliacija papuošto Varpinės bokšto, pasitikusio įspūdingu muzikos, šviesų ir lazerių šou, susirinko beveik 50 tūkst. vilniečių ir sostinės svečių. Ši praėjusiais metais pradėta ir didelio susidomėjimo sulaukianti tradicija įgauna pagreitį ir tikimasi, sėkmingai bus tęsiama ir kitais metais.

Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.

Nuo lapkričio 30 d. iki sausio 7 d. vykęs festivalis atsisveikino iki kito sezono ir apie „Kalėdos sostinėje“ pabaigą tradiciškai paskelbė teatralizuota Trijų Karalių eisena sausio 6-ąją ir linksma Stačiatikių Kalėdų šventė Katedros aikštėje sausio 7-ąją, kuriose paskutinėmis švenčių akimirkomis džiaugėsi apie 16 tūkst. vilniečių ir sostinės svečių.

Daugiau informacijos apie „Kalėdos sostinėje 2019″ renginius: https://www.kaledossostineje.lt/

FOTO/VIDEO GALERIJA