lt (8 5) 261 95 57 info@vilniuskc.lt Rinktinės g. 50, Vilnius

Kristupo festivalis pasitinka savo 25-ąją vasarą

Šiemet Kristupo festivaliui 25-eri. Kristupas gimė 1995 m. Tai – vedinys iš vardo Kristoforas. O Šv. Kristoforas – keliautojų ir Vilniaus miesto globėjas. Štai kodėl jau pavadinime užkoduota Kristupo vasaros festivalio esmė – plati muzikinė panorama bei priklausymas Vilniui. Šie du faktoriai nulėmė muzikos spektrą, norą parodyti sostinės grožį, nuo pat pirmų gyvavimo dienų rengiant koncertus kiemuose, bažnyčiose, ant upės, danguje…
Šią vasarą pasirodymai vyks ant žemės, tačiau naujienų sočiai: nuo galimybės pabūti koncerto meno vadovu iki muzikinių pusryčių, nuo pažinties su Stanislovu Moniuška iki Hanso Kristiano Anderseno pasakų. O kur dar nauji veidai, netikėtos jungtys bei jau įsitvirtinusios tradicijos.

Kristupo festivalis kviečia švęsti – kabinti muziką pilnu šaukštu!

Programa

Liepos 10 d., trečiadienį, 19 val.
Dainuoja Edgaras Montvidas
Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius)

Kūrybinės veiklos 20-mečio koncertas

Vietoje įspūdingų dekoracijų – barokiniai lipdiniai. Vietoje galingo simfoninio orkestro – fortepijonas. Vietoje įspūdingų personažų – jis pats. Dainininkas Edgaras Montvidas, švenčiantis savo kūrybinės veiklos 20-metį!
Nors šią sukaktį galėtų paminėti bet kur – nuo Vienos Musikverein iki Bostono Symphony Hall – tačiau šįkart prestižinių pasaulio koncertų salių publikos numylėtinį išgirsime Šv. Kotrynos bažnyčioje.
Muzikos kritikai neslepia savo susižavėjimo E. Montvidu, pabrėždami jo išskirtinę eleganciją, ausis glostantį tembrą, pribloškiančią vaidybą… O pats dainininkas prisipažįsta, jog jam smagiausia dainuoti „jaučiant prakaito lašelius ant kaktos” ir tiesiog pasidalinti savo mylimiausių kūrinių puokšte su Jumis!

Programoje F. Liszt, C. Debussy, E. Chausson ir kt.

Liepos 11 d., ketvirtadienį, 19 val.
Muzika iš Karpatų kalnų
Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius)

Koncertas skiriamas Liublino unijos 450-ties metų jubiliejui

2010 m. su trenksmu įsiveržusi į pasaulio muzikos sceną ir iš karto po debiutinių pasirodymų susišlavusi krūvą apdovanojimų, šiandien grupė Vołosi yra bene kiekvieno organizatoriaus norų sąraše.
„Draudžiu Jums jų nemylėti”, – sako Mary Ann Kennedy (BBC). Ir tuoj pat priduria: „Vołosi –  tikras atradimas. Grupės pasirodymų energija peržengia bet kokias muzikines ir geografines ribas”.
Išties, kolektyvo skambesys unikalus. Jis išgaunamas derinant Karpatų kalnų muzikos tradicijas, su roko energija bei džiazo improvizacijomis. Tai sukuria tokį hipnotizuojantį, nepakartojamą įspūdį, jog, rodos, iš pačių kalnų užgriūva tyriausių emocijų lavina. Patirkite tai!

Programoje autorinės grupės Vołosi kompocizijos

Liepos 15 d., pirmadienį, 18 val.
Lengvas pirmadienis

Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje (Trakų g. 10, Vilnius)

ELŽBIETA LIEPA DVARIONAITĖ (fortepijonas)
PAULINA JANKOVSKYTĖ (smuikas)

Dar vienas puikus ir lengvas pirmadienis su savo kartos lyderėmis – Elžbieta Liepa Dvarionaite ir Paulina Jankovskyte.
Abi jos – daugelio nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatės. Abi – Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos auklėtinės, abi daug koncertuoja, tobulinasi pas pasaulines garsenybes, pelno pedagogų, kritikų pagyrimus ir stipendijas.
Atlikėjų talentas įvertintas ne tik audringais koncertų lankytojų plojimais: Lietuvos kamerinio orkestro meno vadovas Sergejus Krylovas įteikė specialiai Paulinai užsakytą bei pagamintą smuiką, o Elžbieta Liepa apdovanota „Mažuoju Šv. Kristoforu” už pasiekimus muzikoje bei Vilniaus miesto garsinimą. Nepaisant pasirodymų daugybėje prestižinių koncertų salių, merginos neišskiria nei vienos mieliausios, vienbalsiai sutardamos, jog geriausia groti ten, kur tavęs klauso.

Įėjimas laisvas

Liepos 16 d., antradienį, 17.30 val.
Išgirsk Vilnių: Stanislovas Moniuška
Vokiečių g. 26, Vilnius

Ekskursija – koncertas (Ekskursija vyks ir lenkų kalba)

Susitikimo vieta – Vokiečių g. 26, Vilnius
Ekskursijos pradžia – 17:30 val.
Koncerto pradžia – 19:00 val.
Trukmė – 2:30 val. (1:30 val. ekskursija, 1:00 val. koncertas)

Mėgautis vasarišku oru, sužinoti įdomiausias Vilniaus paslaptis ir pasilepinti gera muzika – tiek dalykų vienu kartu patirsite ekskursijoje-koncerte kartu su „Gatvės gyvos” gidais.
Šių metų tema – kompozitorius Stanislovas Moniuška, XIX a. Vilniaus muzikinio gyvenimo siela.

• Apie ekskursiją:  XIX a. Vilnius. Miulerio ir Riomerių namuose kviestiniai svečiai buriasi į S. Moniuškos kamerinės muzikos vakarus, kiti laukia jo vargonavimo Šv. Jonų bažnyčioje, treti kulniuoja į fortepijono pamokas pas maestro-pedagogą… Sužinosime kur kompozitorius sutiko savo gyvenimo meilę, kas jį siejo su Adomu Mickevičiumi, seksime kompozitoriaus pėdsakais sostinės senamiestyje, vis labiau panirdami į intriguojančias praėjusio laikmečio aktualijas.

• Apie koncertą: Pirmasis S. Moniuškos bestseleris –  „Namų dainynas”, išleistas jo paties lėšomis. Dainas balsui ir fortepijonui visuomenė sutiko taip palankiai, jog buvo išleisti net 6 tokie sąsiuviniai, o pavasarį ir vasarą beveik iš kiekvieno Vilniaus namo sklido kompozitoriaus muzika.
Šiandien daugelį tų dainų vadiname romansais, tad neatsitiktinai kelionę po XIX a. Vilnių užbaigs Liuba Nazarenko (vokalas, gitara).
„Liuba Nazarenko – moteris, kurios paslaptį norisi sužinoti ir bent iš dalies atsakyti į klausimą, ką ji tokio turi, kad klausantis jos, norisi verkti – ne iš liūdesio ar nevilties, o dėl to, kiek visko daug gyvenime buvo ir dar bus.” (Inga Liutkevičienė)
Programoje lietuvių ir rusų romansai

Partneriai: Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, Lenkijos Respublikos ambasada ir Lenkijos institutas Vilniuje, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatas

Liepos 18 d., ketvirtadienį, 19 val.
Karavan Familia
VU botanikos sodo Vingio skyriuje (M. K. Čiurlionio g. 110, Vilnius)

Šiuolaikiškas tradicinės romų muzikos skambesys

Ach, šilta vasaros naktis su dainomis ir šokiais prie laužo… Tačiau išvykti ilgesniam laikui sudėtinga, skambinti gitara nemokate, šokti nedrįstate? Jokie jūsų pasiteisinimai neįtikins temperamentingųjų Karavan Familia narių.
Šeimyninis ansamblis paruošė pašėlusiai nuotaikingą programą! Joje tradicinė romų muzika persipina su pasaulio muzikos  (latino, fado, flamenko ir kt.) elementais, įgaudama tik jam būdingą, unikalų skambesį. Pasak Karavan Familia, per daugiau kaip 10 bendro muzikavimo metų, jiems pavyko suformuoti repertuarą, kuris įskelia žiežirbas akyse, atrakina šypsenas bei primena kaip iš visos širdies džiaugtis gyvenimu.
Dainos, šokiai nuostabios gamtos apsuptyje, tad nebeatidėliokite geros nuotaikos bei energijos antplūdžio!

Programoje tradicinė romų muzika, pasaulio (world) muzikos kūriniai

Liepos 22 d., pirmadienį, 19 val.
Paganini paslaptis

Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius)

Koncertas rengiamas kartu su Lietuvos nacionaline filharmonija ir Vilniaus universiteto Konfucijaus institutu.

Dėl jo alpo moterys, pavydėjo vyrai, varžėsi koncertų salės. Jo gyvenimo istorija apgaubta paslapčių bei apaugusi mitais. Vis dėlto Nikolo Paganinio vardas šiandien – tai muzikanto iš didžiosios “M” atitikmuo.
„Žiniasklaida mėgsta mane įvardyti Rytų Paganiniu. Toks titulas – didelė garbė, tačiau dar didesnė atsakomybė”, – sako pirmą kartą Lietuvoje viešėsiantis Mengla Huang.
Ryškiausias Kinijos smuikininkas Europoje dėmesį į save atkreipė būdamas 22 m. Jis laimėjo Paganini smuikininkų konkurso aukso medalį ir specialųjį prizą už geriausią interpretaciją. Kritikai pažymi įspūdingą M. Huang techniką, leidžiančią atskleisti sudėtingiausių partitūrų grožį. O publika – nuo Pekino iki Kopenhagos – atlikėją palydi palaikymo šūksniais ir stovimomis ovacijomis.
Vilniuje, į sceną žengsiantis drauge savęs vertu partneriu – Čiurlionio kvartetu, M. Huang trumpam nukels barokiškąjį J. S. Bacho pasaulį ir pravers duris į „velniškojo smuikininko” paslaptis.

Programoje J. S. Bach, N. Paganini

Liepos 23 d., antradienį, 19 val.
Judith Owen: Rediscovered
Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius)

Žymiausi hitai naujai

„Nedainuoju karaokės. Nesiimu kūrinių, kurie man nieko nereiškia. O šios dainos svarbios jose slypinčia tiesa, kurią radau“, – taip naujausią savo albumą pristato kompozitorė, atlikėja Judith Owen.
redisCOVERed – tai originaliai interpretuojamų Drake, Ed Sheeran, Justin Timberlake, Paul McCartney ir kt. dainų kolekcija. J. Owen šiuos kūrinius perdirba taip meistriškai, jog naujas skambesys bei iki šiol nepastebėtos prasmės pribloškia… Tai pripažįsta tiek muzikos kritikai, tiek publika, įsimylinti energija trykštančią raudonplaukę nuo pirmojo akordo.
Tikime, jog ir Jūs po šio emocingo koncerto pritarsite Record Collector nuomonei: „Judith Owen – tai atlikėja, kurią sunku apibūdinti, tačiau neįmanoma nemylėti”.

Programoje kūriniai iš naujausio albumo redisCOVERed ir kt.

Liepos 30 d., antradienį, 19 val.
Braziliška gitara

Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius)

Jei manote, kad žinote kaip grojama gitara, turite išvysti perkusinio grojimo pirštais meistrą – Eduardo Agni. Net nebandysime apibūdinti kokiais būdais jis prakalbina savo instrumentą, tačiau pažadame, jog įspūdis bus nevienadienis.
E. Agni muzikavo nuo vaikystės, o gitara susidomėjo būdamas trylikos. Kelerius metus jis stengėsi prisitaikyti prie klasikinės muzikos atlikėjams keliamų reikalavimų, tačiau bergždžiai. Jame slypintis stiprus kūrybinis pradas, skatino savarankiškus eksperimentus, kurie galop atvedė į pasaulinį pripažinimą ir kaip gitaristą, ir kaip kompozitorių.
E. Agni sukūrė muziką daugybei dokumentinių, vaidybinių filmų, serialų, spektaklių. Koncertavo daugiau kaip 30 pasaulio šalių. Kritikai vieningai sutaria, jog jis – tarsi gaivus vėjo gūsis, į kiekvieną pasirodymą atpučiantis ypatingą skambesį, dvelkiantį minimalizmu, brazilišku folku bei pasaulio muzikos prieskoniais.

Programoje autoriniai E. Agni kūriniai

Rugpjūčio 1 d., ketvirtadienį, 17.30 val.
Išgirsk Vilnių: Stanislovas Moniuška
Vokiečių g. 26, Vilnius

Ekskursija – koncertas

Susitikimo vieta – Vokiečių g. 26, Vilnius
Ekskursijos pradžia – 17:30 val.
Koncerto pradžia – 19:00 val.
Trukmė – 2:30 val. (1:30 val. ekskursija, 1:00 val. koncertas)

Mėgautis vasarišku oru, sužinoti įdomiausias Vilniaus paslaptis ir pasilepinti gera muzika – tiek dalykų vienu kartu patirsite ekskursijoje-koncerte kartu su „Gatvės gyvos” gidais.
Šių metų tema – kompozitorius Stanislovas Moniuška, XIX a. Vilniaus muzikinio gyvenimo siela.

• Apie ekskursiją:  XIX a. Vilnius. Miulerio ir Riomerių namuose kviestiniai svečiai buriasi į S. Moniuškos kamerinės muzikos vakarus, kiti laukia jo vargonavimo Šv. Jonų bažnyčioje, treti kulniuoja į fortepijono pamokas pas maestro-pedagogą… Sužinosime kur kompozitorius sutiko savo gyvenimo meilę, kas jį siejo su Adomu Mickevičiumi, seksime kompozitoriaus pėdsakais sostinės senamiestyje, vis labiau panirdami į intriguojančias praėjusio laikmečio aktualijas.

• Apie koncertą: Nors S. Moniuškos laikais vienas populiariausių instrumentų buvo fortepijonas, šį kartą į muzikinį saloną nusikelsime gitaros garsais kartu su Chrisu Ruebensu (gitara, vokalas, Lietuva/Belgija).
Didžiąją koncerto dalį sudarys autoriniai atlikėjo kūriniai, sulaukę plataus pripažinimo pasaulyje (tame tarpe Acerra, IMA tarptautiniuose konkursuose). Jie žavi egzotiškais garsovaizdžiais, pagavia melodine linija, skoningu įvairių kultūrų, stilių, žanrų deriniu. Kuo pakerės Jus – nuspręskite patys. O mes pažadame jaukų vakarą, pripildytą sodraus gitaros skambesio bei viena už kitą gražesnių melodijų.

Rugpjūčio 5 d., pirmadienį, 18 val.
Lengvas pirmadienis

Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje (Trakų g. 10, Vilnius)

PAULIUS GEFENAS (fleita)
JULIJA SADAUNYKAITĖ (fortepijonas)

Lengvam pirmadieniui reikia geros muzikos, o gerai muzikai, kaip ir tango, reikia dviejų! Tuo įsitikinę fleitininkas Paulius Gefenas su pianiste Julija Sadaunykaite.
Kur bekoncertuotų, šis žavus duetas pelno šilčiausias publikos simpatijas. Repertuaro įvairovė, meninė pasirodymų kokybė, sceninė charizma – tai atlikėjų vizitinė kortelė. Tačiau labiausiai jie pakeri unikaliu gebėjimu visiškai pasinerti į muzikavimo malonumą ir užkrėsti juo visus, esančius šalia.
To jums ir linkime!

Įėjimas laisvas

Rugpjūčio 6 d., trečiadienį, 19 val.
Sniego Karalienė

Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius)

Muzikinė pasaka vaikams ir ne vaikams
Idėjos autorius ir režisierius – PAULIUS TAMOLĖ

„Sniego karalienė vasarą?”, – nustebę klausiate savęs…
Pasak režisieriaus Pauliaus Tamolės, Hanso Christiano Anderseno kūrybai nėra netinkamo laiko: „Man į rankas pakliuvo šio autoriaus pasakų knyga, versta Liudo Remeikos tiesiogiai iš danų kalbos.  „Sniego karalienės” originalą sudaro 7 atskiri pasakojimai, per kuriuos išgyvenami visi metų laikai. Taigi, pamirškime žiemą ar Kalėdas. Čia kalbama apie santykių atšalimą, susvetimėjimą tarp šeimos narių, draugų, artimųjų. Užduodamas klausimas kodėl kartais mūsų širdys pavirsta į ledo gabaliuką?”
P. Tamolė nebijo šios sudėtingos temos, teigdamas, jog būtent pasaka – geriausias būdas kalbėti su vaikais be taip dažnai pasitaikančio dirbtinumo.
Jis pats taps pasakininku, o kompozitorius Chrisas Ruebensas gyvo žodžio įtaigą išryškins specialiai parinkta muzika bei garso efektais (pvz., ošiantis miškas, girgždančios durys ir kt.).
Ateikite! Galbūt „Sniego karalienė” taps naujausiu jūsų atradimu, o gal mylimiausia pasaka prieš miegą?
Rekomenduojamas vaikų amžius: 5-14 m.

Rugpjūčio 7 d., trečiadienį, 19 val.
REGIS. TAI. TU

Vilniaus mokytojų namų kieme (Vilniaus g. 39, Vilnius)

Nauja Domanto Razausko programa

Tekstų ir užkalbėjimų meistras Domantas Razauskas susitinka savo ilgametį bendražygį multiinstrumentalistą ir šamaną Saulių Petreikį. Susitinka Olandijoje kuriančio saksofonininko
Donato Petreikio suburtą varinių pučiamųjų kvintetą ir ritminę grupę – Karališkąjį Džiaugsmo Arkestrą. Susitinka savo draugus iš G&G Sindikato, Baltojo Kiro, perkusijos virtuozą Gintą Gascevičių (BIX), o taip pat specialų slaptą koncerto svečią DJ Bosą. Susitinka ir ruošia išskirtinę užkalbėjimų, laukinių improvizacijų, reggae muzikos, baladžių, bliuzo ir alternatyvaus hip-hopo kūrinių programą REGIS. TAI. TU.
Bet užvis svarbiausia – karališko džiaugsmo banga užlieja visus jus, atėjusius švęsti saulę kartu!

Programoje autoriniai D. Razausko ir koncerto svečių kūriniai, improvizacijos

Rugpjūčio 11 d., sekmadienį, 11 val.
Muzikiniai pusryčiai

Miesto laboratorijoje (Antakalnio g. 17, Sapiegų parkas)

Smagus rytas vaikams, tėveliams, seneliams

Tingus sekmadienio rytas, mėgaujantis nuotaikinga muzika ir „Miesto laboratorijos” šefo paruoštais burnoje tirpstančiais pusryčiais…Tai – puikus planas šauniems vasaros sekmadieniams, kurį turite išbandyti!
Naują Kristupo festivalio ciklą atidarys akordeonistas, pašėlusios grupės „Subtilu-Z” narys Povilas Velikis drauge su aktoriumi, muzikantu, vienu iš WhaleSounds įkūrėjų – Gabrieliumi Zapalskiu.
Šmaikščiomis istorijomis, nuotaikingomis melodijomis duetas nukels į vis skirtingas šalis. Vienose jų jau pabuvojote, kitas dar tik planuojate aplankyti… Išsitraukite žemėlapius ir pasiruoškite gurmaniškai muzikinei kelionei!

DĖMESIO! Pusryčiai „Miesto laboratorijoje” vyksta 11:00-15:00, tačiau muzikinės dalies metu (11:00-12:00), įėjimas tik su koncerto bilietais.
Į koncerto bilietų kainą pusryčiai neįskaičiuoti.

Partneriai: Vilniaus miesto savivaldybė, Miesto laboratorija

Rugpjūčio 13 d., antradienį, 19 val.
Luca Stricagnoli: peržengęs ribas
Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius)

Pasauliniai hitai gitarai: U2, Red Hot Chili Peppers, AC/DC ir kt.

Vienintelis pasaulyje, galintis tuo pat metu skambinti dviem, trimis ar net penkiomis gitaromis! Tai – fenomenalus gitaristas Luca Stricagnoli, savo gebėjimais gluminantis profesionalus ir iš proto varantis gerbėjus. Jis pakeri tiek išskirtine technika, tiek itališku temperamentu: kiekvienas judesys, žodis, nata, šypsnis tampa nepamirštamo šou dalimi.
L. Stricagnoli sukonstruotu instrumentu (dizainas Davide Serracini) galima atlikti įvairiausių žanrų muziką – nuo pop iki roko, nuo kino filmų garso takelių iki autorinių kompozicijų.
Taigi, scenoje Jūsų laukia ne tik unikalus atlikėjas, bet ir gitara, kurios išvaizda suintrigavo daugiau kaip 40 mln. interneto lankytojų bei tokius leidinius kaip NME, Spiegel, La Repubblica.

Programoje kompozicijos iš naujausio albumo What If?

Rugpjūčio 19 d., pirmadienį, 18 val.
Lengvas pirmadienis

Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje (Trakų g. 10, Vilnius)

STASYS MAKŠTUTIS (klarnetas)
ROKAS MAKŠTUTIS (klarnetas)
AGNĖ ČEPAITYTĖ (mecosopranas)
JOLITA MAKŠTUTIENĖ (fortepijonas)

Paskutinį „Lengvą pirmadienį” praleiskite su Stasiu Makštučiu ir žavinga kompanija! Tikime, jog per vasarą pamėgote savaitės pradžią ir gerą nuotaiką išlaikysite iki kitų susitikimų.
O dabar jūsų dėmesiui atlikėjas, kuris būdamas vos dešimties koncertavo Nyderlandų karalienei, kuris yra ketvirtos kartos muzikantas, kuris, tik perkopęs dvidešimt, pelnė tiek prestižinių laimėjimų bei garbingų apdovanojimų, jog jiems išvardinti, reikėtų atskiro lapo.
Šiuo metu Stasys studijuoja Liono konservatorijoje, o apie savo planus nedaugžodžiauja: „Ir toliau būsiu muzikantas”, – juokiasi jis.
Akivaizdu, jog klausydamiesi puikios muzikos, pasisemsite tikro pozityvumo!

Įėjimas laisvas

Rugpjūčio 20 d., antradienį, 19 val.
Juodai baltas aksomas

Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius)

Prabangus fortepijono rečitalis

Kai fortepijonu skambina Michielis Borstlapas, nejučia visa galva panyri į jo kuriamą „krištolo skaidrumo” (New York Times) pasaulį. Šia magiška patirtimi mėgavosi net 92 pasaulio šalių klausytojai. O šiemet atlikėjas apsilankys ir Lietuvoje!
M. Borstlapas – vunderkindas, tobulinantis nepaprastus gabumus visą gyvenimą. Jam buvo pranašaujama šviesi klasikinio pianisto ateitis. Tačiau atlikėjas netikėtai pamilo…džiazą…
1992 m. M. Borstlapas pelnė geriausio solisto titulą Briuselio džiazo konkurse, o 1996 m. tapo pirmuoju europiečiu, laimėjusiu prestižinį Thelonious Monk/BMI kompozitorių prizą. Šis pasiekimas atvėrė kelią į labai sėkmingą bendradarbiavimą su tokiais džiazo gigantais kaip Herbie Hancock, Pat Metheny, Gino Vannelli, Jimmy Haslip, Bill Bruford ir kt.
Šiuo metu pianisto dėmesio centre – soliniai pasirodymai, kurie labai tinka pažinčiai su poetišku džiazo Mocartu.

Rugpjūčio 21 d. , trečiadienį, 17.30 val.
Išgirsk Vilnių: Stanislovas Moniuška

Vokiečių g. 26, Vilnius

Ekskursija – koncertas

Susitikimo vieta – Vokiečių g. 26, Vilnius
Ekskursijos pradžia – 17:30 val.
Koncerto pradžia – 19:00 val.
Trukmė – 2:30 val. (1:30 val. ekskursija, 1:00 val. koncertas)

Mėgautis vasarišku oru, sužinoti įdomiausias Vilniaus paslaptis ir pasilepinti gera muzika – tiek dalykų vienu kartu patirsite ekskursijoje-koncerte kartu su „Gatvės gyvos” gidais.
Šių metų tema – kompozitorius Stanislovas Moniuška, XIX a. Vilniaus muzikinio gyvenimo siela.

• Apie ekskursiją:  XIX a. Vilnius. Miulerio ir Riomerių namuose kviestiniai svečiai buriasi į S. Moniuškos kamerinės muzikos vakarus, kiti laukia jo vargonavimo Šv. Jonų bažnyčioje, treti kulniuoja į fortepijono pamokas pas maestro-pedagogą… Sužinosime kur kompozitorius sutiko savo gyvenimo meilę, kas jį siejo su Adomu Mickevičiumi, seksime kompozitoriaus pėdsakais sostinės senamiestyje, vis labiau panirdami į intriguojančias praėjusio laikmečio aktualijas.

• Apie koncertą: XIX a. saloninis muzikavimas klestėjo beveik visos Europos inteligentijos namuose. Tradiciją puoselėjo ir S. Moniuška. O šiandien ją primins seserų duetas!
Duetas D&D – tai Marija (sopranas) ir Ieva (fortepijonas) Dūdaitės.
Aktyviai koncertuojančios atlikėjos itin laukiamos viešnios didžiausiose koncertų salėse ir muzikos festivaliuose. Jų vizitinė kortelė – neišmatuojama dozė šilumos bei nuoširdumo, o moto – „mūsų muzika iškalbingesnė už žodžius!”
Programoje S. Moniuška, F. Chopin, G. Bizet, L. Arditi ir kt.

Partneriai: Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, Lenkijos Respublikos ambasada ir Lenkijos institutas Vilniuje, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatas.

Rugpjūčio 22 d., ketvirtadienį, 19 val.
The Whoop Group NUSIKALTIMAI
Vaidilos teatre (Jakšto g. 9, Vilnius)

Saksofonų kvartetas be taisyklių
Koncertas rengiamas kartu su Lenkijos Respublikos ambasada

„Kartu jie – galingas muzikinis ginklas”, – vieningai sutaria muzikos kritikai. Todėl yra linkę į nuotykius, kurie prisiekusiems klasikos gerbėjams atrodo kaip nusikaltimai…
Tačiau, jei sutinkate su tuo, jog Šopenas – ne vien fortepijonui, o Vivaldi – ne vien barokiniam ansambliui, iš karto pamilsite pašėlusią The Whoop Group ketveriukę!
Jauni, ambicingi, talentingi muzikai tikina, jog saksofonui pats laikas keisti savo pramoginį įvaizdį. Todėl drąsiai imasi klasikos šedevrų, pritaikydami juos savo kvartetui. Tokiu būdu atsiskleidžia didžiulis instrumento potencialas – tiek neįtikėtinos techninės galimybes, tiek ypatingas tembro grožis.
Taigi, pasirinkite kuo Jums taps Vivaldi “Metų laikai”, Šopeno „Preliudai” ir daugelis kitų žymių kūrinių saksofonų skambesyje – atradimu ar nusikaltimu?

Programoje A. Vivaldi, E. Grieg, F. Chopin, G. Lago ir kt.

Rugpjūčio 28 d., trečiadienį, 19 val.
Salsa Sinfónica

Vilniaus paveikslų galerijos kieme (Didžioji g. 4, Vilnius)

Festivalio uždarymas

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras + temperamentingi salsos atlikėjai + latino muzikos ambasadorius Gerardo Estrada = efektinga ir pašėlusi pietietiška fiesta!
Cachita, Cuando Cuando, El Bodeguero, Moliendo Café, Dos Gardenias bei daugelis kitų populiarių melodijų, suskambės išskirtinai ryškiai bei spalvingai – kaip tai įmanoma tik drauge su orkestru.
„Tikiu, įelektrinsime vakarą taip, jog Kubos dvasia alsuos ir koncerto publika, ir visas Vilnius! Jei staiga pajusite, jog norite šokti, šypsotis, džiaugtis gyvenimu bei vienas kitu – jums pasireiškė šalutinis simfoninės salsos poveikis. O būtent to mes ir siekiame”, – šypsosi dirigentas G. Estrada.

Programoje Lotynų Amerikos muzika

Rugpjūčio 30 d., penktadienį, 19 val.
Tapk meno vadovu!
Vilniaus mokytojų namų kieme (Vilniaus g. 39, Vilnius)

LIETUVOS KARIUOMENĖS ORKESTRAS
Dirigentas EGIDIJUS ALIŠAUSKAS
Koncerto meno vadovas – JŪS!

Smalsu kas vyksta užkulisiuose? Įdomu, kaip gimsta koncertai? Koks jausmas apima, kai jums paklūsta visas Lietuvos kariuomenės orkestras bei festivalio komanda?
Nebespėliokite. Kristupo vasaros festivalis suteikia unikalią galimybę tapti būtent šio koncerto meno vadovu ir patirti visą spektrą įdomiausių dalykų – nuo pasirodymo programos atrankos iki įsitraukimo į komunikaciją!
Tam nebūtinas specialus pasiruošimas, tik sekite šiuos žingsnius:
– peržiūrėkite pateiktą kūrinių sąrašą;
– atrinkite kuriuos iš jų norėtumėte girdėti koncerte;
– laukite rezultatų.

Koncerto meno vadovas bus paskelbtas rugpjūčio 5 d. O iki to laiko, naujienas sekite mūsų Facebook ir Instagram paskyroje.

Sudarytas programas vertins komisija (žr. žemiau) pagal šiuos kriterijus:
– Programos trukmė;
– Programos koncepcija;
– Stilistinis vieningumas/įvairumas, originalumas.

Komisija:
Egidijus Ališauskas (Lietuvos kariuomenės orkestro meno vadovas ir dirigentas)
Jurgita Murauskienė (Kristupo vasaros festivalio meno vadovė)
Renata Marcinkutė Lesieur (ciklo “Sakralinės muzikos valandos” meno vadovė)
Agnė Vadlūgaitė-Naraveckė (Kristupo vasaros festivalio vykdomoji direktorė)

Daugiau informacijos: kristupofestivaliai.lt

FOTO/VIDEO GALERIJA